آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد درخواست 147 میلیون دلار برای حمایت از هزاران اتیوپیایی فراری به سودان |

خبر

بیش از 43000 نفر برای فرار از جنگ در اتیوپی در هفته های گذشته فراتر از مرز فرار کرده اند که تقریبا نیمی از آنها کودک هستند. آقای گراندی در بیانیه ای گفت كه استقبال سودان از پناهندگان نمونه ای از جامعه جهانی است و خواستار حمایت بین المللی برای تقویت تلاش های خود است.

“دولت سودان مرز را به بهترین سنت مهمان نوازی آفریقایی و سودانی باز نگه داشته است و من می خواهم آن را به عنوان یک نمونه برای جامعه بین المللی تحسین کنم. اما دولت سودان به کمک زیادی احتیاج دارد. ”او در سفر چهار روزه به منطقه گفت.

در سند تجدیدنظر خود ، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل گفته است که سناریوی فعلی برنامه ریزی برای افزایش پیش بینی شده تعداد پناهندگان با 100000 نفر در آوریل 2021 است ، اما بدترین حالت برای ورود 200،000 نفر است.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در روز جمعه گفت که کمک های هوایی را برای پناهندگان آغاز کرده است ، و اولین بار از چهار هواپیما را به خارطوم ارسال می کند ، پرواز دوم به دلیل آوردن 100 تن از دبی در روز دوشنبه شامل پتو ، چراغ های خورشیدی ، پشه بندها ، ورق های پلاستیکی ، چادرها و انبارهای پیش ساخته.

درخواست 147 میلیون دلار برای تأمین بودجه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد ، سازمان ملل و جامعه بشردوستانه برای کمک به سودان در مدیریت بحران طی شش ماه آینده است.

آقای گراندی در سفر خود ، عبدالله حمدوک ، نخست وزیر سودان و دیگر مقامات دولتی در خارطوم را ملاقات کرد و وی با پناهندگان در مرز گرم و غبارآلود که به آن روبرو هستند صحبت کرد ، بسیاری از آنها گفتند که می خواهند به محض بازگشت به خانه خود طبق UNHCR ایمن بود.

آقای گراندی همچنین گفت که او از وضعیت پیش روی تقریبا 100000 پناهنده از اریتره که به میزبانی اتیوپی در منطقه تیگرای برگزار می شود ، نگران است.

وی گفت: “اتیوپی یک کشور بسیار مهمان نواز برای پناهندگان است ، اما اکنون آنها درگیر این درگیری شده اند ، ما به آنها دسترسی نداریم.”

در گزارش جداگانه ای ، برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد (WFP) گفت: کمبود بودجه آن را مجبور به کاهش سهمیه پناهندگان در شرق آفریقا کرده است و WFP اتیوپی برای کمک به 6.2 میلیون ذی نفع از دسامبر 2020 تا مه 2021 به فوریت 209 میلیون دلار نیاز دارد.

در این گزارش آمده است: درگیری بین نیروهای دفاع ملی اتیوپی و جبهه آزادیبخش خلق تیگرای بیش از 100000 غیرنظامی را آواره کرده است ، از جمله کسانی که از 4 نوامبر به شرق سودان فرار کرده اند.