بازار آگهی های جهانی پس از عبور از طوفان کووید ، مجدداً تلاش می کند

خبر

بر اساس پیش بینی هایی که از انعطاف پذیری فوق العاده بازاریابی دیجیتال در اقتصاد Covid-19 برجسته می شود ، هزینه های تبلیغات جهانی به طور قابل توجهی بیش از همه گیری سال 2020 تحت تأثیر بحران مالی قرار گرفت.

برآوردهای جداگانه از GroupM ، آژانس خرید رسانه WPP و مگنا ، بخشی از IPG Mediabrands ، اشاره به جهشی در سال 2021 دارد که به بهبود رسانه های سنتی مانند تلویزیون کمک می کند ، اما هنوز هم آنها را به سرعت از دست می دهند به دلیل تبلیغات دیجیتال.

GroupM پیش بینی می کند در صورت حذف تبلیغات سیاسی ، هزینه های جهانی 5.8 درصد در سال 2020 به 5.8 درصد کاهش یابد و به 578 میلیارد دلار برسد که نسبت به سال 2009 که بازار 10.9 درصد کاهش داشت ، کاهش بسیار کمتری دارد. در ماه ژوئن GroupM پیش بینی کرد که 11.9 درصد ضربه داشته باشد.

برایان ویزر ، رئیس هوش تجاری در GroupM ، گفت که رکود تبلیغات در سال 2020 از نظر مقیاس مشابه سال 2001 است ، زمانی که چندین اقتصاد در جهان به رکود اقتصادی دچار شدند. وی نوشت: “با توجه به ضعیف تر بودن اقتصاد در سال 2020 نسبت به سال 2009 یا 2001 ، می توان سال را از دریچه مثبت مشاهده كرد.”

تحلیلگران مگنا برآورد کردند که تخمین های ژوئن آنها بیش از حد بدبینانه است و با درج تبلیغات سیاسی ، پیش بینی می شود که در سال 2020 فقط 4.2 درصد کاهش یابد و به 569 میلیارد دلار برسد.

جدید ترین مقالات  کار از راه دور: چه احساسی دارید؟

وینسنت لتانگ ، پیش بینی جهانی مگنا ، گفت که نتیجه خفیف در سال 2020 عمدتا به دلیل قدرت رسانه های دیجیتال است که از طریق همه گیری رشد 8 درصدی را ادامه می دهد و بیش از نیمی از معاملات را تشکیل می دهد.

وی گفت ، همه گیرها “شتاب عظیمی” به وجود آوردند ، در حالی كه مشاغل كوچك برای زنده ماندن به تبلیغات آنلاین روی آوردند و تبلیغ كنندگان بزرگتر به جای تبلیغات بزرگ به منظور ارتقا brand وجهه تجاری خود ، به تجارت الکترونیکی روی آوردند. وی گفت که فعالیت های تجارت الکترونیکی از 15-20 درصد در سال گسترش می یابد و در سال 2020 40 درصد افزایش می یابد.

با فرض راه اندازی مجدد واکسن ها در اقتصاد جهانی و رویدادهای بزرگ ورزشی مانند بازی های المپیک ، مگنا پیش بینی می کند که در سال 2021 رشد 6.2 درصدی داشته باشد.

بازارهایی مانند چین ، ایالات متحده و انگلیس تا سال 2020 نسبتاً خوب نگه داشته می شوند ، بخشی از این امر به این دلیل است که تجارت الکترونیک و تبلیغات مربوطه از قبل میزان زیادی از هزینه ها را به خود اختصاص داده اند.

ویرایش تجاری Coronavirus

ویروس کرونا چگونه در بازارها ، تجارت و زندگی روزمره و محل کار ما آسیب می بیند؟ با خبرنامه ویروس کرونا خلاصه شده باشید.

اینجا ثبت نام کنید

اما در حالی که تبلیغات از طریق گوگل ، آمازون ، فیس بوک و بایدو رشد بهتری نسبت به انتظار در سال 2020 نشان داد ، اشکال سنتی رسانه ها مانند تلویزیون ، چاپ چاپی و تبلیغات در فضای باز با رکود وحشیانه ای روبرو شد. با در نظر گرفتن هزینه های سیاسی ، مگنا نتیجه 18 درصد را اعلام کرد.

جدید ترین مقالات  قانون برنامه پنجم توسعه/فصل چهارم-اقتصادی - ویکینبشته

چشم انداز روزنامه ها و مجلات به ویژه ناخوشایند است. طبق گزارش GroupM ، تبلیغات چاپی در طول سال 2020 25 درصد کاهش یافته است ، حتی اگر درآمد تبلیغات دیجیتال را در بر داشته باشید. تبلیغات بانری تنها دسته تبلیغات آنلاین بود که در سال 2020 کاهش یافت. برای چاپ به طور کلی ، انتظار می رود که کاهش تک رقمی در سال آینده ادامه یابد.

تبلیغات در فضای باز و سینما ، بزرگترین مصدوم سال 2020 ، انتظار می رود در سال 2021 بازگردد اما بازیابی زمین از دست رفته از همه گیری بیشتر زمان می برد. GroupM تخمین می زند این رده در سال 2020 31 درصد رشد داشته و در سال 2021 18 درصد رشد داشته باشد.