بایدن با تعهد برای مقابله با بیماری همه گیر و بازیابی روح آمریکا پیروز می شود

خبر | No comments

جو بایدن به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده انتخاب شد و متعهد شد در پیروزی مقابله با بیماری همه گیر و احیای روح آمریکا را به پایان برساند که نشان دهنده پایان یکی از پر آشوب ترین دوره های تاریخ این کشور است.

آقای بایدن چهار روز پس از بسته شدن نظرسنجی ها به عنوان رئیس جمهور منتخب اعلام شد و این نشان دهنده یک مسابقه تلخ علیه رئیس جمهور دونالد ترامپ بود که علیه پس زمینه همه گیری مبارزه شد ، که منجر به کشته شدن بیش از 228000 آمریکایی شد.

پیروزی وی به این معنی است که آقای ترامپ یک رئیس جمهور یک دوره ای خواهد بود که مسئولیت چهار ساله وی توسط دو حزب دموکرات – باراک اوباما و اکنون آقای بایدن ، که بین سالهای 2008 تا 2016 به عنوان معاون رئیس جمهور خدمت می کرد ، محکوم می شود.

آقای ترامپ ، یک ستاره تلویزیونی که به واقعیت تبدیل شده و توسعه دهنده املاک در نیویورک است ، پس از پیروزی یک شوک در سال 2016 ، هنجارهای سیاست آمریکا را با یک دستور کار داخلی پوپولیستی و موضع مخالف “اول آمریکا” در خارج از کشور هدف گرفت.

آقای بایدن ، پسر 77 ساله طبقه کارگر اسکرانتون ، پنسیلوانیا ، مسن ترین نامزد انتخاب شده برای ریاست جمهوری شد. آقای بایدن که نزدیک به چهار دهه در سنای آمریکا و هشت سال به عنوان معاون رئیس جمهور اوباما خدمت کرده ، قول داد که پس از آشوب سالهای ترامپ ، ملت را متحد کند.

کمالا هریس ، همسر نامزد وی ، اولین زن آفریقایی-آمریکایی و اولین فرد هندی تبار خواهد بود که به عنوان معاون رئیس جمهور خدمت می کند.

در بیانیه ای ، آقای بایدن گفت که “با اعتمادی که مردم آمریکا به او و خانم هریس قائل شده اند” افتخار و فروتنی کرده است. “در برابر موانع بی سابقه ، تعداد بی سابقه ای از آمریکایی ها رأی دادند. یک بار دیگر ثابت کنیم که دموکراسی در قلب آمریکا قرار دارد. “

وی افزود: “با پایان کارزار ، وقت آن است که خشم و سخنان سختگیرانه خود را پشت سر بگذاریم و به عنوان یک ملت دور هم جمع شویم. وقت آن است که آمریکا متحد شود. و برای بهبودی. ما ایالات متحده آمریکا هستیم. و هیچ کاری نمی تواند انجام دهد ، اگر با هم این کار را انجام دهیم. “

خانم هریس در یک توییت گفت: “این انتخابات خیلی بیشتر از جو بایدن یا من است. این مربوط به روح آمریکا و تمایل ما برای مبارزه برای آن است. کارهای زیادی پیش رو داریم. بیا شروع کنیم.”

آسوشیتدپرس اعلام کرد که تقریباً یک ساعت پس از ورود آقای ترامپ به زمین گلف خود در ویرجینیا ، درست در آن سوی رودخانه پوتوماک از کاخ سفید ، بایدن با تصرف ایالت میدان جنگ پنسیلوانیا به مقام ریاست جمهوری دست یافت.

چند دقیقه پس از اعلامیه AP ، آقای ترامپ بیانیه ای صادر كرد كه در آن او بایدن را متهم كرد كه “با كمك” متحدان رسانه ای “خود” عجله دارد تا دروغ به عنوان برنده ظاهر شود “.

رئیس جمهور افزود: “واقعیت ساده این است که انتخابات هنوز پایان نیافته است. جو بایدن به عنوان برنده هیچ ایالتی تأیید نشده است ، چه رسد به هیچ یک از کشورهای با اختلاف زیاد که برای بازشماری اجباری اقدام کرده اند ، یا ایالاتی که مبارزات انتخاباتی ما دارای چالش های قانونی معتبر و قانونی است. ”

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا پس از بازی در دور برگشت در باشگاه ملی گلف ترامپ در استرلینگ ، ویرجینیا ، به کاخ سفید بازگشت. وی با صدور بیانیه ای حاضر به قبول امتیاز در روز شنبه نشد. © خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

آقای ترامپ اولین رئیس جمهور ایالات متحده بود که از زمان جورج دبلیو دبلیو بوش در سال 1992 در تلاش برای انتخاب مجدد ناموفق بود. دسامبر گذشته ، آقای ترامپ سومین رئیس جمهور استیضاح شد. وی در ماه فوریه توسط سنا تبرئه شد.

با همچنان شمارش آرا در سراسر کشور ، آقای بایدن بیش از هر نامزد انتخابات ریاست جمهوری در طول تاریخ رای کسب کرده بود – بیش از 74 میلیون ، یعنی حدود 4 میلیون بیشتر از آقای ترامپ.

علاوه بر اعلام پیروزی در پنسیلوانیا در روز جمعه ، مسابقه تماشا شده طولانی مدت در نوادا نیز به نفع وی فراخوانده شد. در مجموع ، رئیس جمهور منتخب چهار ایالت را که آقای ترامپ در سال 2016 برنده شد – 290 رأی انتخاباتی ، 20 رای بیشتر از آنچه که نیاز داشت – به او داد و برتری کمی را در جورجیا حفظ کرد.

در اظهارات جمعه شب ، آقای بایدن گفت كه آمریكایی ها در مورد همه چیز ، از بیماری همه گیر ویروس كرونا و اقتصاد گرفته تا تغییرات آب و هوایی و نژادپرستی ، “اختیار عمل” به او داده اند. “آنها روشن کردند که می خواهند کشور دور هم جمع شود – از هم جدا نشود.”

آقای بایدن با اشاره به پیروزی های خود در ویسکانسین ، میشیگان و پنسیلوانیا افزود: “ما دیوار آبی” را در وسط کشور که فقط چهار سال قبل خراب شد ، دوباره ساختیم. هیلاری کلینتون در سال 2016 این ایالت ها را به آقای ترامپ از دست داد.

نظرسنجی ها پیش بینی کرده بودند که آقای بایدن برای پیروزی چشمگیر کروز خواهد کرد و دموکرات ها کنترل سنا را به دست خواهند آورد ، اما به نظر می رسد او و حزبش از این پیش بینی ها کوتاه تر باشند.

آقای بایدن با تأکید بر درجه ای که اگر بخواهد به اهداف خود برسد مجبور است با جمهوری خواهان کار کند ، گفت: “ما دیگر هیچ وقت برای تلف کردن در جنگ های حزبی نداریم.”

انتخاب آقای بایدن پس از آنکه تعداد بی شماری از آمریکایی ها برای جلوگیری از ازدحام جمعیت در همه گیر شدن رای گیری ، از طریق صندوق های رای گیری رأی دادند ، روند شمارش آرا مشخص انجام شد. قوانین انتخاباتی برخی ایالت ها مانع از آن شد که آرا votes را تا روز انتخابات محاسبه کنند و زمینه را برای تأخیر چند روزه فراهم کنند.

با وجود تهدید ویروس کرونا ، انتظار می رفت مشارکت عمومی در رای گیری که روز سه شنبه پایان یافت ، به سطحی برسد که در طول یک قرن دیده نشده است.

جو بایدن در آگوست 2020 از کامالا هریس به عنوان رقیب خود نام برد © EPA-EFE

در جریان انتخابات مقدماتی حزب دموکرات ، آقای بایدن استدلال کرد که وی بهترین کاندیدا برای به دست آوردن دموکراتهای طبقه کارگر است که در سال 2016 حزب را ترک کردند و به آقای ترامپ در پیروزی در ایالتهای کمربند در شمال صنعتی کمک کردند.

“طی دو سال گذشته ، من گفته ام که مهمترین ایالت میدان جنگ پنسیلوانیا است. این جایی است که مبارزات بایدن آغاز رسمی خود را آغاز کرد. “” برندان بویل ، نماینده مجلس پنسیلوانیا گفت. “بنابراین فقط مناسب است که این پنسیلوانیا است که رسما ما را از رده های بالاتر قرار می دهد.”

در پنسیلوانیا ، آقای ترامپ پس از بسته شدن رای گیری خیلی زود پیش افتاد ، اما بایدن با کمک آرا پستی بهبود یافت. بعد از ظهر شنبه ، او آقای ترامپ را با اختلاف کمی بیش از 34000 رأی هدایت کرد ، انتظار می رود با ادامه شمارش آرا ، این اختلاف بیشتر شود. چهار سال پیش ، آقای ترامپ در این ایالت کمی بیش از 44000 رأی خانم کلینتون را شکست داد.

هنگامی که رسانه ها پیروزی جو بایدن را در فیلادلفیا ، پنسیلوانیا اعلام می کنند ، یک مرد پرچم را به اهتزاز در می آورد. © رویترز

آقای بایدن همچنین توسط رای دهندگان آفریقایی-آمریکایی در شهرهای بزرگ ایالات متحده ، از جمله فیلادلفیا ، دیترویت ، میلواکی و آتلانتا مورد آزار و اذیت قرار گرفت.

انتخابات عمومی دومین بار در سال جاری بود که رای دهندگان سیاه پوست برای ثروت آقای بایدن حیاتی بودند. در طی رقابت برای نامزدی دموکرات ها ، آقای بایدن در آستانه انفجار کامل بود تا این که آرا African آمریکایی های آفریقایی تبار در انتخابات مقدماتی کارولینای جنوبی رأی داد و در سوپر سه شنبه وی را به پیروزی رساند و مبارزات انتخاباتی خود را زنده کرد.

تاکنون ، تلاش های قانونی آقای ترامپ برای جلوگیری از راهپیمایی آقای بایدن به کاخ سفید با موفقیت محدودی مواجه شده است. قضات جورجیا و میشیگان دعاوی جمهوری خواهان را به دلیل سو election رفتار در انتخابات رد کردند و در پنسیلوانیا مبارزات انتخاباتی ترامپ موفق شد تنها در یک شمارش آرا Ph فیلادلفیا مکث کوتاهی را به دست آورد.

دنبال کردن دمتری سواستوپولو در توییتر

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>