با تمرکز معامله گران بر مذاکرات اتحادیه اروپا و انگلیس ، استرلینگ نرم می شود

خبر

پوند همچنان به تلاش خود ادامه داد در حالی که سرمایه گذاران در این هفته در مذاکرات ایجاد یا شکست این کشور بر سر شانس انگلیس برای دستیابی به توافق تجاری پس از Brexit با اتحادیه اروپا بحث کردند.

واحد پول انگلیس تا اواخر بعدازظهر 0.4 درصد کاهش یافت و به 1.335 دلار رسید و ضررهای هفته خود را به 0.9 درصد رساند.

این ارز در صبح پس از اعلام مقامات انگلیسی “عدم پیشرفت محسوس” در مذاکرات تجاری انگلیس و اتحادیه اروپا ضعیف شد ، اما وقتی انگلیس گفت که بخشی از یک لایحه بحث برانگیز را نقض می کند که پیش از این توافق نامه خروج انگلیس را نقض کرده بود ، تا حدودی بهبود یافت.

این اقدام دولت بوریس جانسون به عنوان ژستی تلقی شد كه احتمال عقد توافق طرفین را افزایش می داد.

استرلینگ از اواسط ماه سپتامبر به طور مداوم در برابر دلار افزایش یافته است ، و این افزایش انتظارات برای دستیابی به نوعی توافق است ، اگرچه نوسانات آن در ماه های اخیر بیش از دلار و یورو بوده است.

در این هفته ، نوسانات ضمنی یک ماهه استرلینگ ، معیاری از نوسانات پیش بینی شده قیمت طی دوره ، پس از فروش دارایی های جهانی ناشی از ویروس کرونا در مارس ، به بالاترین سطح از روزهای اول آوریل رسیده است.

Trevor Greetham ، استراتژیست سرمایه گذاری در Royal Asset Management ، گفت: “این به شما نمی گوید که بازارها در هیچ معامله ای قیمت گذاری نمی کنند.” “اما این به شما می گوید که فعالان بازار مضطرب هستند.”

کریستوفر جفری ، استراتژیست سرمایه گذاری در مدیریت حقوقی و سرمایه گذاری عمومی ، گفت: مذاکرات Brexit باعث نوسانات ارزی می شد ، زیرا یک نتیجه بدون توافق می تواند انقباض اقتصادی انگلیس را تعمیق بخشد و بانک انگلیس را برای اولین بار برای نرخ بهره منفی معرفی کند.

سرمایه گذاران شرط بندی قبلی را برطرف کرده بودند که BoE چنین اقدامی را انجام خواهد داد. آقای جفری افزود: “مردم بار دیگر این پیوند را ایجاد می كنند كه اگر نتیجه ای بدون معامله حاصل كنیم ، بحث نرخ منفی را دوباره روی میز خواهیم داشت.”

شاخص FTSE 100 بیشتر روز سه شنبه را 0.5 درصد پایین تر سپری کرد ، قبل از این که قبل از پایان معاملات 0.1 درصد بالاتر برود.

بازارهای سهام جهانی روز سه شنبه پس از از دست دادن جایگاه در جلسه قبلی ، حرکت کردند. در اواخر صبح در نیویورک ، S&P 500 وال استریت معاملات مسکونی انجام داد ، Nasdaq Composite با تکنولوژی سنگین 0.2 درصد و Stoxx 600 اروپا 0.2 درصد رشد کرد.

قیمت نفت که هفته گذشته توسط گروه اوپک + موافقت کرده بود که افزایش برنامه ریزی شده تولید را کاهش دهد ، متفاوت بود. بشکه نفت خام برنت با 0.6 درصد کاهش به 48 دلار و 50 سنت رسید.

بن لیدلر ، مدیر اجرایی Tower Hudson Research ، گفت: “بازارها در حال ادغام هستند” ، پس از آنکه سهام جهانی ، براساس شاخص FTSE All-World اندازه گیری شد ، در ماه نوامبر بیش از 12 درصد صعود کرد و در چند روز اول این ماه به تجمع ادامه داد .

وی گفت: “شما دو موضوع بزرگ داشته اید: واکسن های ویروس کرونا و احتمال ایالات متحده [economic] محرک ، “او اضافه کرد. “اما سرمایه گذاران نگران این هستند که بازارها بیش از حد از وضعیت اقتصاد کلان فعلی جلوتر باشند.”