با پیشنهاد رتکلیف، شش خواهر و برادر گلیزر می توانند سهام منچستریونایتد را حفظ کنند

خبر

با پیشنهاد رتکلیف، شش خواهر و برادر گلیزر می توانند سهام منچستریونایتد را حفظ کنند
با پیشنهاد رتکلیف، شش خواهر و برادر گلیزر می توانند سهام منچستریونایتد را حفظ کنند

شش خواهر و برادر گلیزر می‌توانند سهام منچستریونایتد را در خرید مرحله‌ای از باشگاه فوتبال توسط سر جیم رتکلیف، که به دنبال راهی برای عبور از ساختار سهام و پویایی خانواده‌ای است که معامله را پیچیده کرده است، حفظ کنند.

خانواده گلیزر بیش از شش ماه پیش بررسی استراتژیک خود را آغاز کردند، اما این روند با ظهور تنها دو پیشنهاد خرید کامل برای یکی از بزرگ‌ترین نام‌های ورزش جهانی، به طول انجامید.

به گفته افراد نزدیک به بحث، پیشنهاد رتکلیف و امپراتوری مواد شیمیایی Ineos او پیچیده است، زیرا برخلاف پیشنهاد رقیب یک پیشنهاد قطری، او به دنبال به دست آوردن 100 درصد سهام یونایتد در یک حرکت نیست.

یونایتد در بورس نیویورک فهرست شده است اما گلیزرها به لطف دسته خاصی از سهام B، 95 درصد از حق رای را در اختیار دارند. سهام A که به صورت عمومی معامله می شود، که عمدتاً در اختیار سهامداران اقلیت است، حداقل قدرت رای دارند.

رتکلیف، که ماه گذشته برای مذاکره به نیویورک پرواز کرد، به دنبال به دست آوردن حداقل سهام B کافی است تا کنترل باشگاه را به او واگذار کند، در پیشنهادی که انتظار نمی رود به سهامداران عادی تعمیم داده شود.

برخی از افراد در جریان و آنهایی که با باشگاه در ارتباط بودند انتظار داشتند که جوئل و اورام گلیزر، روسای مشترک یونایتد، خواهان توافقی هستند که به آنها اجازه دهد سهام خود را حفظ کنند و اقامت خود را با چهار خواهر و برادرشان – برایان، دارسی، ادوارد و کوین – در حال خروج کامل.

چندین نفر گفتند که روندی که در ماه نوامبر اعلام شد، به دلیل عدم انسجام بین شش خواهر و برادر پیچیده شده است. گلیزرها همچنین پیشنهادهای متعددی از گروه های سرمایه گذاری دریافت کرده اند تا بدون تغییر کنترل، سرمایه ای برای تزریق به باشگاه فراهم کنند.

با این حال، دو نفر با اطلاع از این موضوع گفتند که گلیزرها اکنون بر ساختاری متمرکز شده‌اند که به شش خواهر و برادر اجازه می‌دهد دارایی‌های خود را به نسبت دارایی‌های خود فروخته و به رتکلیف اجازه می‌دهد کنترل را در دست بگیرد.

رتکلیف و اینئوس باقیمانده سهام گلیزر را در سال های آینده از طریق قراردادهای مشتقه خریداری خواهند کرد.

ساختار پیشنهاد راتکلیف به این معنی است که او می تواند با سرمایه کمتری در ابتدا جدا شود، کنترل اکثریت را به دست آورد و در باشگاه سرمایه گذاری کند.

یکی از مردم گفت: «پنی شروع به کاهش کرده است. “هیچ الزامی برای ارائه پیشنهاد برای همه سهامداران وجود ندارد.”

بلاتکلیفی در مورد یک معامله، سهام یونایتد را که به صورت عمومی معامله می شود، از اواسط فوریه که اوج 27 دلاری آنها بود، تحت فشار قرار داده است. ارزش سهام یونایتد با قیمت فعلی 18.63 دلار، حدود 3 میلیارد دلار است.

یک موضوع در مورد برنامه رتکلیف برای خرید سهام B این است که اسناد بورس اوراق بهادار متحده می گوید که سهام کلاس B “به طور خودکار و بلافاصله” به سهام کلاس A در هنگام انتقال از Glazers “به شخص یا نهادی که وابسته به آن نیست” تبدیل می شود. دارنده”.

دو نفر از نزدیکان به این فرآیند گفتند که یکی از راه حل های ممکن این بود که گلیزرها از طریق تغییراتی رای دهند که به سهام B اجازه می دهد بدون تبدیل شدن به سهام A به رتکلیف منتقل شود.

گروه Ineos در ساختاربندی انعطاف پذیر باقی مانده است تا شانس خود را برای پیروزی بر گلیزرها افزایش دهد، در تلاشی که انتظار می رود ارزش یونایتد با احتساب بدهی بیش از 5 میلیارد پوند (6.25 میلیارد دلار) باشد. مردم هشدار دادند که هیچ معامله ای تضمین نشده است و ساختار ممکن است تغییر کند.

با وجود ناامیدی فزاینده در میان هواداران برای شفافیت در مورد مالکیت باشگاه، انتظار نمی رود که توافقی قریب الوقوع باشد. عملکرد یونایتد در زمین بهتر شده است و آخرین بازی آن در این فصل در ومبلی روز شنبه در فینال جام حذفی مقابل منچسترسیتی، رقیب کراس تاون برگزار شد.

این باشگاه قبلاً جام اتحادیه را به دست آورده است و در مقام سوم لیگ برتر قرار گرفته است، به این معنی که در فصل آینده به لیگ قهرمانان اروپا راه یافته است.

هواداران یونایتد مدت‌هاست علیه گلیزرها به دلیل انباشت بدهی به باشگاه پس از به دست آوردن کنترل از طریق خرید اهرمی 790 میلیون پوندی در سال 2005 اعتراض کرده‌اند. هواداران همچنین شکایت دارند که ورزشگاه اولدترافورد یونایتد از رقبای خود عقب افتاده است در حالی که گلیزرها سود سهام را از این باشگاه حذف کرده‌اند. باشگاه.

نقش مالکان آمریکایی در تلاش نافرجام برای تأسیس سوپرلیگ جدایی‌ناپذیر اروپا در دو سال پیش منجر به خشم بیشتر هواداران شد.

هیئت مدیره یونایتد هفته گذشته تشکیل جلسه داد و در فرآیندی که توسط بانک تجاری آمریکایی Raine هدایت می شود، به روز رسانی در مورد پیشنهادات مختلف دریافت کرد.

یکی از افرادی که در مورد این جلسه توضیح داده شده است، گفت: به نظر می رسد که راتکلیف در این مرحله جدی تر از این دو پیشنهاد است، اما همچنان شامل تعدادی از مسائل است که باید روی آنها کار شود.

اینئوس، یونایتد و راین از اظهار نظر خودداری کردند.