با گسترش COVID-19 ، آژانس سازمان ملل برای پناهجویان فلسطینی تمام می شود |

خبر | No comments

خانم الریفایی گفت: “با وجود تلاش های بی نظیر برای جمع آوری بودجه کافی در سال 2020 برای حفظ خدمات مهم UNRWA به 5.7 میلیون پناهنده فلسطینی در سراسر خاورمیانه ، از دیروز 9 نوامبر ، UNRWA تمام شده است.”

“اگر بودجه اضافی تا پایان ماه جاری ، نوامبر نداشته باشیم ، باید اقدامات دلسردکننده ای را اعمال کنیم که بر حقوق 28000 کارمند UNRWA در خط مقدم ما تأثیر بگذارد ، در اوج شرایط اضطراری بهداشت جهانی.”

وی گفت ، تعداد پناهندگانی که با COVID-19 قرارداد بسته اند از کمتر از 200 نفر در ژوئیه به تقریبا 17000 نفر از این هفته رسیده است. این وضعیت تا حدودی منعکس کننده وضعیت کشورهای پناهنده بود و تعداد آنها در سراسر منطقه افزایش یافته بود.

آهسته شدن گسترش

UNRWA تدابیری را برای کاهش سرعت ویروس در نظر گرفته است ، از جمله مشاوره پزشکی از طریق تلفن ، ارائه کمک های بشردوستانه برای جلوگیری از ازدحام در مراکز توزیع و آمیختن مدرسه با آموزش از راه دور. اما احترام به اقدامات قفل به طور فزاینده ای جای خود را به فشار بر مردم برای خروج از خانه در جستجوی حقوق روزانه داده بود.

خانم الریفایی گفت: “این به نوبه خود ویروس را به جوامع پناهندگان دعوت کرده است.”

UNRWA به دنبال درگیری های اعراب و اسرائیل در سال 1948 تاسیس شد و در غزه و کرانه باختری ، بلکه در لبنان ، اردن و سوریه نیز فعالیت دارد که تقریباً به طور کامل از طریق کمک های کشورهای عضو سازمان ملل تأمین می شود.

این آژانس معمولاً ماهیانه 50 میلیون دلار برای تأمین حقوق پرسنل برای خدمات 5/7 میلیون نفر نیازمند نیاز دارد و در حال حاضر طی دو هفته آینده به 30 میلیون دلار برای تأمین اطمینان از ادامه پرداخت حقوق پرسنل نیاز دارد ، در غیر این صورت مجبور به پرداخت دستمزد جزئی و تعویق می شود. خانم الریفایی گفت که بقیه موارد تا زمانی که بودجه کافی نداشته باشد.

عدم تطابق بودجه

وی افزود كه UNRWA ، كه سهم مهمی در ایجاد ثبات در منطقه دارد ، اگر نتواند به اداره مراكز بهداشتی و مدارس بیش از 500000 كودك ادامه دهد ، ویران خواهد شد ، اما امسال علیرغم حمایت گسترده سیاسی ، بودجه كافی از اهداكنندگان دریافت نكرده بود. در مجمع عمومی سازمان ملل

“بنابراین ، در مرکز بحران ما عدم تطابق بین حمایت سیاسی از کشورهای عضو سازمان ملل و کمک های مالی است.”

ادای احترام به مذاکره کننده کهنه کار فلسطینی

ادای احترام به مقام سابق فلسطینی و مذاکره کننده اصلی در جستجوی راه حل صلح آمیز درگیری اسرائیل و فلسطین ، صائب Erekat.

وی پس از بستری شدن در اواسط ماه اکتبر ، به دلیل عوارض مربوط به COVID-19 ، در بیمارستانی در اورشلیم درگذشت.

بر اساس گزارش های خبری ، تشکیلات خودگردان فلسطین یک دوره عزای سه روزه اعلام کرده است که پرچم ها باید در نیمه میله به اهتزاز درآیند.

رئیس سازمان ملل ، آنتونیو گوترش ، گفت که “به شدت از مرگ خود ناراحت بود”.

“من سپاسگزارم که دکتر Erekat را می شناسم و او را دوست خود می نامم. او وقف صلح و عدالت ، عزت و حقوق مشروع فلسطینیان در تعیین سرنوشت ، حاکمیت و مملکت را داشت.

بیانیه ادامه داد: “اکنون زمان ادامه کار حیاتی وی و پایان دادن به درگیری است که به طرز غم انگیزی بر زندگی بسیاری تأثیر گذاشته است”. “من تعهد خود و سازمان ملل متحد را برای حمایت از همه تلاش ها برای گردهم آوردن طرفین برای دستیابی به یک راه حل دو کشور مورد انتظار ، عادلانه و پایدار ، با اسرائیل و فلسطین ، که در کنار یکدیگر در صلح و امنیت زندگی می کنند ، تکرار می کنم.”

نیکولای ملادنوف ، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل برای روند صلح خاورمیانه ، “عمیق ترین تسلیت ها” را به خانواده آقای Erekat و مردم فلسطین تسلیت گفت.

شما متقاعد شده اید که اسرائیل و فلسطین می توانند در صلح زندگی کنند. هرگز از مذاکره منصرف نشد و با افتخار برای مردم خود ایستاد! دوست ما دلتنگ شما خواهیم شد “، وی در توییتی اضافه کرد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>