بودجه COVAX را برای کاهش نابرابری توزیع واکسن COVID – رئیس سازمان ملل |

خبر

آنتونیو گوترش ، رئیس سازمان ملل گفت ، ابتکار واکسن بین المللی COVAX طی دو ماه آینده به 4.2 میلیارد دلار نیاز دارد تا اطمینان حاصل شود که “زودتر از دیرتر” ، تلقیح مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی (WHO) می تواند در آفریقا آغاز شود.

وی ضمن ابراز “امیدواری که بتوانیم این کار را قبل از سه ماهه دوم انجام دهیم” ، اذعان کرد که چندین کشور “تلاش عظیمی” برای اطمینان از واکسیناسیون برای جمعیت خود انجام داده اند ، در حالی که همزمان ، شرایط مالی COVAX هنوز به طور کامل برآورده شود

مشارکت سازمان ملل و اتحادیه اروپا هرگز قوی تر نبوده است

در جلسه UN-AU ، رئیس سازمان ملل مشاهده کرد که این مشارکت “هرگز قوی تر نبوده است” و از حمایت رئیس جمهور از نیجر ، تونس و سومالی و همچنین شورای امنیت ابراز تشویق کرد.

وی از اتحادیه اروپا ، کشورهای عضو آفریقا و رئیس کمیسیون آفریقا به دلیل هدایت سریع و هماهنگ پاسخ قاره به بیماری همه گیر COVID-19 و ایجاد مشارکت محکم بین سازمان بهداشت جهانی (WHO) و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آفریقایی تقدیر کرد. .

اما او یادآوری کرد که “ما نمی توانیم مراقب خود باشیم” و باید “تلاش های اساسی بهداشت عمومی برای مبارزه با انتقال ، کاهش مرگ و میر و کاهش تأثیرات اقتصادی-اجتماعی همه گیر” را ادامه دهیم.

خشونت فراوان است

در برابر گروه های تروریستی و خشونت طلب افراطی که از بی ثباتی و آسیب پذیری های ناشی از همه گیری افزایش یافته اند ، به ویژه در منطقه ساحل و دریاچه چاد ، رئیس سازمان ملل خاطرنشان کرد که “ما با درگیری های جدیدی روبرو هستیم”.

آقای گوترش بار دیگر بر تعهد شدید سازمان ملل متحد به عملیات پشتیبانی صلح در اتحادیه اروپا و قصد خود برای ایجاد یک مدل پشتیبانی که از عملیات موجود سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در محیط های پیچیده درگیری گرفته شود ، تأکید کرد.

سازمان ملل متحد شدیداً از طرح برجسته اتحادیه اروپا در مورد خاموش کردن اسلحه در آفریقا حمایت می کند ، که ، وی خاطرنشان کرد ، با درخواست آتش بس جهانی مطابقت دارد که وی امیدوار است بیشتر پیشرفت کند.

علی رغم “پیشرفت های قابل توجه” در اقدامات مشترک سازمان ملل و اتحادیه اروپا در عملیات صلح – همانطور که در لیبی ، سودان جنوبی ، سودان و سومالی نشان داده شده است – وی بر لزوم بحث در مورد چگونگی پیشبرد بهترین درخواست آتش بس جهانی به نیروهای مارشال به جای علیه قاتل تأکید کرد. ویروس.

جای پیشرفت

آقای گوترش با استناد به ارزیابی اخیر مستقل که اهمیت مشارکت قوی سازمان ملل و اتحادیه اروپا “برای حل چالش های صلح و امنیت” و حمایت از توسعه این قاره را تأیید کرد ، اذعان کرد که جای پیشرفت نیز وجود دارد.

مشارکت دو سازمان می تواند از چندین مرحله مشخص ، از جمله نهادینه سازی بیشتر همکاری در هر سطح ، بهره مند شود.

علاوه بر این ، به گفته مقام عالی مقام سازمان ملل ، همکاری بین شورای امنیت و شورای صلح و امنیت اتحادیه اروپا باید تقویت شود.

وی گفت: “ما همچنین باید از طریق استفاده از مشارکت های ارزیابی شده ، از بودجه قابل پیش بینی و پایدار عملیات پشتیبانی صلح در اتحادیه اروپا ، که توسط شورای امنیت تحت بخش هفتم منشور اجباری شده است ، اطمینان حاصل کنیم” ، و با ابراز امیدواری برای پیشرفت در سال آینده.

علاوه بر این ، رئیس سازمان ملل متحد تأکید کرد که “برای درگیر کردن زنان و جوانان باید کارهای بیشتری در دستور کار صلح و امنیت انجام شود و جوانان آفریقا به” مهارت ها و ابزارهای مناسب برای آینده بهتر “نیاز دارند.

عکس سازمان ملل / هرو سرفیو

حفاظت از غیرنظامیان برای بسیاری از عملیات های صلح سازمان ملل از جمله در جمهوری آفریقای مرکزی یک وظیفه اساسی است.