بورگوندی جوان روشن | بار مالی

خبر

وقتی وارد طعم و مزه سال های 2019 در معروف ترین انبار شراب Meursault شدم ، یک اتاق عجیب اتفاق افتاد. دومینیک لافون مجبور شد به جستجوی اسپیتون برود. به طور معمول در این زمان از سال طغیان می کند ، اما در سال 2020 کمبود طعم دهنده در بورگوندی مشخص شده است.

مرتب سازی برنامه چشایی ساحل عظیم من در اواخر سال – فصل اول چشیدن – معمولاً یک کابوس است. خاطرات ویگنرونز مملو از واردکنندگان و مفسران از سراسر جهان است و من باید دیوانه وار دست و پنجه نرم کنم. اما در هفته دوم سپتامبر ، هنگامی که تصمیم گرفتم بروم و احساسات محصول 2019 را در اوایل ماه اکتبر دریافت کنم ، ایمیل هایی را با یک روز و زمان پیشنهادی برای 24 تولیدکننده شراب ارسال کردم و 23 مورد پذیرش فوری و فاقد صلاحیت را دریافت کردم. (ترکیبی از Covid-19 ، کار ساختمانی و رکینگ باعث شد که جرمی سیسس از دامنه دوژاک مودبانه رو به افول بگذارد.)

وقتی به بورگوندی می رسیدم بسیار آرام بود و غالباً با تهیه کنندگانی که این اولین طعم مزه آنها بود ، مزه می چشیدم. این زمزمه عجیب وجود داشت که از نویسندگان شراب ، نیل مارتین و آلن میدوز نیز انتظار می رفت ، اما هیچ نشانی از تاجران شراب نبود. همانطور که پیر ایو کالین-موری از شاسی-مونتراکت بیان کرد: “سال گذشته ما بازدید کنندگان زیادی داشتیم. امسال خیلی کم است. “

در این سفر اخیر ، کالین موری یکی از چندین تولید کننده ای بود که ابراز نگرانی کرد که ممکن است حباب بورگوندی در حال ترکیدن باشد – یا حتی ممکن است در حال حاضر ترکیده باشد. حدود سال 2012 ، ثروتمندترین جمع کنندگان شراب جهان توجه خود را از بوردو به بورگوندی ، جایی که مقداری شراب منفرد بسیار محدودتر است ، شروع کردند. در نتیجه ، قیمتها فوق العاده افزایش یافته اند. در بازدید از سرداب خود در Marsannay ، سیلوین پاتایل باورنکردنی تصویری از بطری Bourgogne Aligoté 2013 Dumaine d’Auvenay را به من نشان داد ، فروتنترین رنگ شراب سفید ، با قیمت 490 یورو در ویترین پاریس.

کالین موری گفت: “بورگوندی در مرحله بسیار مهمی در تکامل خود قرار دارد.” “همه ما منتظر خرید دوباره مردم هستیم. ما باید این مرحله را تحمل کنیم و منتظر بمانیم تا آن بگذرد – اما باید بگذرد! “

لویی-میشل لیگر-بلر از دامنه دو کامت لیگر-بلار ، در روستای Vosne-Romanée ، 2019 را “مانند 2009 اما با اسیدیته بهتر” دید. دامنه او معمولاً در مارس تخصیص طیف وسیعی از شراب خود را انجام می دهد و در سالهای گذشته با ایمیل و تماس خریداران بالقوه با نگرانی از تعداد بطری هایی که می توانند انتظار داشته باشند غرق می شود. امسال این اتفاق نیفتاد. و این واقعیت که Domaine du Comte Liger-Belair قبلاً 40 درصد شراب خود را به رستوران ها می فروخت ، اکنون شاتر یا خرد شده است ، همچنین مجبور به تغییر در نحوه فروش بورگوندی های خود شده است که هزینه آن برای هر بطری 4500 پوند است. لیگر-بلر گفت: “ما از جمع هفتاد ساله خود به افراد 30-40 ساله منتقل شده ایم که یخچال شراب دارند و فقط اینجا و آنجا خرید می کنند.” “DTC [direct to consumer] اکنون بسیار مهمتر است و شبکه فروش ما می تواند جهانی باشد. ما قبلاً روی آن کار می کردیم اما کووید ما را به سرعت بخشیدن به این برنامه سوق داده است. “

لیگر-بلر در حال حاضر فروش فعالانه تری نسبت به بیشتر همسالان خود دارد. او بطری های بالغ را با منشأ کامل ، در بسته های سه یا شش تایی ، مستقیم از انبار خود به رستوران ها رها می کند. برای جلوگیری از فروش مجدد بطری های موجود در بازار آزاد ، رستوران ها مجبور هستند که چوب پنبه های خود را پس بگیرند تا بتوانند جایگزین شوند. این طرح تاکنون به فرانسه محدود شده است اما لیگر-بلر ممکن است آن را تمدید کند.

او در حال حاضر سال 2012 خود را به رستوران ها عرضه می کند – نه کاملاً بالغ ، اما حداقل بیشتر از شرابی هایی که در لیست شراب حتی در خود بورگوندی می یابید. الکس مورو از دامنه برنارد مورو در شاسی از این واقعیت ابراز تأسف کرد که “مردم نمی دانند امروزه بورگوندی چه طعمی دارد. شما به رستوران های Beaune می روید و فقط 2016 و 2017 در لیست شراب ها وجود دارد. ”

اما محصول سال 2019 چگونه است؟ من بیشتر شرابهایی را می چشیدم که دوست داشتم – اما تقریباً در بهترین آدرس ها مزه ام را چشیدم. شراب ها جذاب ، پر از میوه و در عین حال انرژی زیادی نیز داشتند. زمستان گرم 2019-2020 احتمالاً تسریع در روند خسته شدن 2019s در بشکه های زیرزمین های ساحل ساحل است. اینها محصول تابستان مخصوصاً گرم هستند – حتی گرمتر از سال 2020 ، گرچه خشک نیستند و خیلی زود انتخاب نمی شوند – بنابراین اینکه چگونه به نظر می رسد اسیدیته خود را آویزان کرده اند ، که معمولاً در چنین گرمی به شدت سقوط می کند ، یک معما است.

هنگامی که من در مورد سال 2019 با بنیانگذار جوان استعداد درخشان بنجامین لرو صحبت کردم ، وی با بلاغت پرسید ، “چرا آنها طراوت خود را حفظ کردند ، به ویژه سفیدپوستان ، که به نظر می رسید بسیار خوب با گرما کنار می آیند؟ فعلاً تصوری ندارم. ” نظریه کلی این است که همه چیز ، از جمله اسیدیته ، در انگورهای کاملاً غیر آبدار مشخص شده در سال 2019 متمرکز شده است.

سرخپوشان لرو فوق العاده موفق بودند. و اگر من کاملاً باید بگویم که از سال 2019 پس از چشیدن طعم شراب ، کدام رنگ را ترجیح می دهم ، احتمالاً سفید خواهد بود که عملکرد آن به طور کلی بسیار کمتر از قرمز است ، که اغلب توسط یخ زدگی کاهش می یابد. همانطور که گفته شد ، ژان مارک رولوت ، متخصص کلاسیک و شراب سفید Meursault اعتراف کرد که او طرفدار زیادی در سال 2019 سفید خود نیست ، که او آن را به دهه 1990 تشبیه کرد – “بسیار غنی”.

در مقابل ، دومینیک لافون ، همسایه و دوست بزرگ رولوت ، به نظر می رسد که چقدر سال های 2019 قابل پذیرش است و عاشقان کلیشه ای کبود انگلیس را که همیشه به هر شراب جوان خوش طعم مشکوک هستند ، تحریک می کند. و این درست است که برخی از رنگ های قرمز قرمز بسیار شیرین به برخی از کام ها برخورد می کنند.

این ممکن است طولانی ترین محصول نیست – اما پس از آن ، همانطور که مورو اشاره کرد ، تقاضای فعلی به این معنی است که شروندی به هر حال جوان و جوان تر می شود. با کسی که صحبت کردم فکر نمی کرد که سال 2019 “بسته” شود و “مرحله عبوس” را پشت سر بگذارد که می تواند برخی از انگورها را بد کند.

خبرهای خوب بیشتر همانطور که فردی موگنیر از Chambolle-Musigny با خوشحالی مشاهده کرد: “ما شراب متوسط ​​را از بین بردیم – کیفیت متوسط ​​بسیار بالاتر از گذشته است.” من موافقم و همچنین پیشنهاد می کنم که بیشترین پیشرفت در پایین ترین سطح کیفیت و قیمت بوده است. من تعداد سالهای خوش طعم سالهای معروف Bourgogne را که چشیدم از دست دادم ، از دست دادم و این ارزش به مراتب بهتر از Grands Crus بود که برای هر بطری مبلغی سه یا حتی چهار رقمی می طلبد و سالهای زیادی پیر است.

هنگامی که بازرگانان انگلستان طی چند هفته آینده پیشنهادات خود را ارائه می دهند ، امیدوارم چند نمونه از آدرس های بسیار محترم و با قیمت 25 پوند برای هر بطری را ببینم. باور کنید ، این یک سرقت در یک زمینه بورگوندی است.

عملکرد بیش از حد Bourgognes 2019

اینها همه وجه تسمیه Bourgogne ، پایین ترین درجه رسمی / استعمال شرابی است ، اما همه آنها طعم واقعاً خوبی دارند. خیلی دقیق است که در مورد ارزش دقیق است زیرا قیمت ها هنوز آزاد نشده اند ، اما به احتمال زیاد آنها معامله ای نسبی خواهند بود ، ارزان ترین قیمت در بین تولیدکنندگان هستند و قطعاً هزینه ای برای بزرگترین های ثابت آنها خواهد بود.

اگر به هیچ انگوری استناد نشود ، سفیدها Chardonnays و قرمزهای Pinot Noirs هستند. در این تابستان های گرم ، Aligoté به حال خودش است.

سفیدها

 • Dom Arnaud Ente Aligoté

 • دوم آرنو آنته

 • پیر ایو کالین موری

 • Dom Michel Lafarge، کشمش Dorés Aligoté

 • بنجامین لرو

 • Dom Marquis d’Angerville

 • Dom Sylvain Pataille ، انواع Aligotés صنایع دستی

 • Dom Guy Roulot

REDS

 • Dom Denis Bachelet

 • Dom Arnaud Ente

 • دوم میشل لافارژ

 • Dom Marquis d’Angerville، Passetoutgrains

 • Dom Marquis d’Angerville

 • Perrot-Minot ، Gravières des Chaponnières

 • دام ژرژ رومیر

 • فانی صابر

 • Dom Cécile Tremblay، Bourgogne Côte d’Or

یادداشت های چشیدن در Purple Pages of JancisRobinson.com. سهامداران بیشتری از جستجوگر شراب.com

جانسیس را در توییتر دنبال کنید JancisRobinson

دنبال کردن FTMag در توییتر ابتدا از جدیدترین داستانهای ما مطلع شوید. به پادکست ما گوش دهید ، فرهنگ تماس بگیرید، جایی که سردبیران FT و مهمانان ویژه درباره زندگی و هنر در زمان ویروس کرونا بحث می کنند. مشترک شدن در سیب، Spotify، یا هر کجا که گوش می دهید