بوریس جانسون “خطوط قرمز” را قبل از جلسه بحران اتحادیه اروپا تعیین می کند

خبر

بوریس جانسون هشدار داده است كه انگلستان هرگز تحریم های تجاری “خودكار” را قبول نخواهد كرد ، درصورتیكه پیش از پیشنهاد با اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا برای جلوگیری از انسداد مذاكرات متوقف در مورد روابط آینده دو طرف

آقای جانسون پیش از شام پر مخاطره در بروکسل با خانم فون در لاین ، صحبت کرد که چگونه مسئله رقابت عادلانه در سرنوشت مذاکرات تجاری مهم شده است.

نخست وزیر به پارلمان انگلیس گفت که بروکسل اصرار دارد که “اگر آنها قانون جدیدی را تصویب کنند که ما در این کشور از آن پیروی نکنیم یا از آن پیروی نکنیم ، آنها به طور خودکار حق مجازات ما را دارند و تلافی می کنند”.

این س ofال که چگونه می توان تقاضای اتحادیه اروپا برای “شرایط بازی برابر” در مناطقی مانند قانون محیط زیست و تنظیم بازار کار را تأمین کرد ، یکی از اصلی ترین موضوعات برجسته در مذاکرات ، همراه با موضوع مخرب حقوق ماهیگیری در آبهای انگلستان است.

آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان روز چهارشنبه هشدار داد که اگر دو طرف راهی برای به حداقل رساندن خطر رقابت ناعادلانه بین بازارهای خود پیدا نکنند ، بروکسل نتیجه عدم توافق را می پذیرد.

در حالی که به سختی سه هفته به خروج انگلیس از بازار واحد باقی مانده است ، بیشتر نتیجه نتایج سفر آقای جانسون به بروکسل است ، مهمترین دلیل آن هم زمانبندی فشرده تصویب هرگونه توافق نیست.

در تلاش برای پیشبرد مذاکرات ، بروکسل “مکانیزم تکاملی” را ارائه داده است که بر اساس آن هر یک از طرفین می تواند نگرانی ها را در مورد مزیت رقابتی شرکت های دیگر به دلیل مقررات متفاوت ایجاد کند. به عنوان آخرین چاره ، طرف مربوطه می تواند از تعرفه ها برای محدود کردن دسترسی به بازار خود استفاده کند.

انگلیس این پیشنهاد را رد کرده و آن را اهانت به حاکمیت می داند. اما یک دیپلمات اتحادیه اروپا گفت که سخنان آقای جانسون در روز چهارشنبه “گشودگی” بود ، با توجه به اینکه نخست وزیر به طور خاص “حق خودکار” اتحادیه اروپا را هدف قرار داد تا انگلیس را در صورت انحراف مجازات کند.

خانم مرکل اصرار داشت که چگونگی کنترل واگرایی نظارتی “س bigال واقعاً بزرگی است که در آن به پاسخ رضایت بخشی نیاز داریم” ، اصرار داشت: “ما فقط نمی توانیم بگوییم – اجازه دهید در مورد آن صحبت نکنیم.”

وی گفت: “ما باید بفهمیم که هر یک از طرفین با تغییر اوضاع قانونی در اتحادیه اروپا یا انگلیس چه عکس العملی نشان می دهند.” وی افزود: “ما نه تنها برای امروز ، بلکه برای فردا و پس فردا نیز به یک زمین بازی برابر نیاز داریم.

دیوید هنیگ ، مدیر پروژه سیاست تجارت بریتانیا ، گفت که اختلاف در مورد شرایط بازی “اگر بخواهند بسیار برجسته باشد”.

آقای هنیگ گفت که “بسیار غیرمعمول” در هر معامله تجاری است که یک طرف اقدام سریع “خودکار” را برای مجازات طرف دیگر انجام دهد. وی گفت: برای روشن كردن شرایط اعمال تعرفه های مجازات می توان با یك مرجع حل اختلاف كه برای داوری یا “نامه جانبی” توافق شده است ، توافق كرد.

دستیاران آقای جانسون خاطرنشان كردند كه چنین مركزی پیشنهاد نشده است و اتحادیه اروپا “محدودیت بسیار كمی برای آنچه آنها می گویند تأثیر آن بر تجارت است” تعیین می كند.

هیچ یک از طرفین برای تهیه معامله انتظار شام روز چهارشنبه را ندارند ، اگرچه امیدهایی وجود دارد که این بن بست را بشکند و به مذاکرات شانس موفقیت برسد.

خانم فون در لاین قرار است رهبران اتحادیه اروپا را در اجلاس سران در بروکسل که روز پنجشنبه آغاز می شود ، تشریح کند.

در مورد حقوق ماهیگیری ، آقای جانسون ادعا كرد كه اتحادیه اروپا می خواهد انگلیس را به عنوان “تنها كشور در جهان كه بر آبهای ماهیگیری خود حاكمیت ندارد” ترك كند.

وی برای تشویق نمایندگان پارلمان توری گفت: “آنها اصطلاحاتی نیستند که هر نخست وزیر انگلیس بتواند آنها را بپذیرد.” با این حال ، به نظر می رسید که انتخاب زبان وی به گونه ای طراحی شده است که فضای مانور را برای او فراهم کند.

آقای جانسون می تواند ادعا کند که کنترل سیطره آبهای انگلیس را به دست آورده و در عین حال موافقت کرده است که قایق های اتحادیه اروپا در آنها فعالیت کنند. آقای جانسون گفت: “هنوز معامله خوبی برای انجام وجود دارد.”