ترامپ از قبول شکست در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خودداری می کند

خبر | No comments

دونالد ترامپ از پذیرفتن نتیجه انتخابات آمریكا خودداری كرد ، زیرا وی رسانه هایی را كه مسابقه جو بایدن را خواستار تبانی با رئیس جمهور منتخب در تلاش برای سرقت كاخ سفید بودند ، متهم كرد.

آقای ترامپ روز شنبه در بیانیه ای گفت: “همه ما می دانیم که چرا جو بایدن عجله دارد تا دروغ خود را به عنوان برنده معرفی کند و چرا متحدان رسانه ای او بسیار تلاش می کنند تا به او کمک کنند.”

آقای ترامپ گفت: “واقعیت ساده این است که این انتخابات هنوز به پایان نرسیده است.” “جو بایدن به عنوان برنده هیچ ایالتی تأیید نشده است ، چه رسد به هیچ یک از کشورهای با اختلاف زیاد که برای بازشماری اجباری اقدام کرده اند ، یا ایالاتی که مبارزات انتخاباتی ما دارای چالش های قانونی معتبر و قانونی است.”

آقای ترامپ به تازگی به زمین گلف خود در ویرجینیا رسیده بود که آسوشیتدپرس ، گروه رسانه ای که فایننشال تایمز و بسیاری دیگر از سازمان های خبری برای تماس انتخاباتی به آن اعتماد می کنند ، اعلام کردند که آقای بایدن برنده پنسیلوانیا و انتخابات است.

پس از بازگشت وی به کاخ سفید ، که در آن معترضان تظاهرکننده بودند ، کارکنان آقای ترامپ “درب” مناسبی را برای رویدادهای عمومی صادر کردند ، به این معنی که هر سخنرانی امتیاز ، که به طور سنتی در ساعاتی پس از اعلام برنده برگزار می شود ، در روز شنبه ایراد نمی شود.

آقای ترامپ بعد از ظهر شنبه بعد از بازی گلف در زمین خود در ویرجینیا ، به کاخ سفید بازگشت. او در میانه دور بود که آسوشیتدپرس آقای بایدن را برنده اعلام کرد. © خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

پایگاه رئیس جمهور تا حد زیادی از ادعاهای بی اساس وی درباره کلاهبرداری حمایت کرده است. اما تلاش وی برای متقاعد كردن جریان های رایج بیشتر جمهوری خواهان به سرقت رفتن انتخابات ضربه بزرگی را متحمل شد وقتی كه فاكس نیوز ، شبكه محافظه كار كابلی كه از ریاست جمهوری وی حمایت می كرد ، نیز رقابت برای آقای بایدن را خواستار شد.

شان هانیتی ، تاکر کارلسون و لورا اینگراهام – مجریان برنامه Fox News که متحدان رئیس جمهور هستند – در پی اعلام این خبر ، بلافاصله در توییتر توضیحی ندادند.

اما خانم اینگراهام روز جمعه تماشاگران را برای شکست احتمالی خود آماده کرد و گفت در صورت از دست دادن باید با “فضل” آنجا را ترک کند در حالی که تأکید کرد طرفدارانش او را به عنوان “یک قهرمان سیاسی” و “سلطنت طلب” می شناسند.

میچ مک کانل ، رهبر جمهوری خواه سنا ؛ کوین مک کارتی ، برتر جمهوریخواه مجلس نمایندگان ؛ و بسیاری دیگر از جمهوری خواهان ارشد بلافاصله در مورد انتخاب آقای بایدن اظهار نظر نکردند.

لیندزی گراهام ، سناتور جمهوری خواه کارولینای جنوبی و متحد آقای ترامپ ، گفت: “ضروری است که همه اتهامات معتبر در مورد بی نظمی و سو m رفتار در رأی گیری برای اطمینان از سلامت انتخابات 2020 بررسی شود”.

در حالی که برخی از جمهوری خواهان آقای ترامپ را به دلیل ادعاهای بی اساس در مورد تقلب در رای دهندگان مورد انتقاد قرار داده اند ، رهبران احزاب در موقعیت دشواری قرار دارند زیرا می دانند که رئیس جمهور حمایت گسترده ای از پایگاه حزب را حفظ می کند. در حالی که آقای ترامپ در انتخابات باخت ، وی 70 میلیون رأی کسب کرده که بیش از 7 میلیون رأی بیشتر از تعداد نهایی وی در چهار سال پیش است.

میک مولوانی ، نماینده سابق کنگره جمهوری خواه کارولینای جنوبی که به عنوان رئیس ستاد آقای ترامپ فعالیت می کرد ، گفت که او معتقد است که آقای ترامپ “به طور جدی برای نامزدی در سال 2024” برای دوره دوم ریاست جمهوری فکر خواهد کرد.

آقای مولوانی به فایننشال تایمز گفت: “دشوار است اینگونه ادعا کنید که اگر شما یک رئیس یک دوره ای هستید ، در میان روسای جمهور واقعاً بزرگ هستید و او این را می داند.”

آقای مولوانی پیش بینی کرد که آقای ترامپ در نهایت نتیجه را بپذیرد ، اما “فقط پس از یک شکست ناکام و کشمکش بر سر نتایج انتخابات باشد”.

وی افزود که جمهوریخواهان در كنگره نیز سرانجام پیروزی آقای بایدن را می پذیرند ، اما تنها پس از تأیید نتایج ، زیرا آنها مایل نیستند اعلامیه پیروزی اعلام شده توسط شبكه های رسانه ای را بپذیرند.

آقای مولوانی گفت: “این واقعیت که رسانه ای که از ترامپ متنفر باشد می گوید که او از دست داد بی معنی است.”

جب بوش ، فرماندار سابق فلوریدا که از زمان از دست دادن نامزدی ریاست جمهوری جمهوری خواه به وی در سال 2016 ، منتقد آقای ترامپ بود ، یکی از معدود جمهوری خواهان برجسته ای بود که به آقای بایدن تبریک گفت.

آقای بوش در توییتر خود نوشت: “به رئیس جمهور منتخب بایدن تبریک می گویم.” “من بیشتر عمر بزرگسالی خود را برای رئیس جمهور خود دعا کرده ام. من برای شما و موفقیت شما دعا می کنم اکنون زمان بهبود زخم های عمیق است. خیلی ها روی شما حساب می کنند تا راه را بر عهده بگیرید. “

در بیانیه خود ، آقای ترامپ گفت که مبارزات انتخاباتی وی روز دوشنبه “پیگیری پرونده ما در دادگاه برای اطمینان از حمایت کامل از قوانین انتخابات و نشستن برنده قانونی” را آغاز می کند. مبارزات انتخاباتی ترامپ چندین پرونده قضایی را در ایالت های در حال تحویل تشکیل داده است که بلاتکلیف مانده اند ، اما در اکثر موارد به دلیل عدم شایستگی رد شده اند.

این مبارزات امیدوار است که در پنسیلوانیا موفقیت بیشتری کسب کند ، جایی که این اقدام دولت برای پذیرش آراots پستی که حداکثر سه روز پس از انتخابات رسیده بود را به چالش کشیده است. مقامات انتخابات در پنسیلوانیا گفته اند تعداد آرا پس از روز انتخابات برای تغییر نتیجه کافی نیست.

دنبال کردن دمتری سواستوپولو در واشنگتن

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>