ترامپ در تلاش برای لغو نتیجه انتخابات ضربه مضاعفی را متحمل می شود

خبر

تلاش های دونالد ترامپ برای لغو نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پس از آنکه جورجیا رسماً پیروزی جو بایدن را تصدیق کرد و نمایندگان برجسته جمهوری خواه در میشیگان این ایده را که می خواستند این ایالت را به دست رئیس جمهور بیاندازند ، ناکامی های چشمگیری را متحمل شد.

این تحولات آخرین ضربه به تلاش بی سابقه و طولانی مدت آقای ترامپ برای حفظ قدرت از طریق انداختن یا نادیده گرفتن میلیون ها آرا بود که آقای بایدن را با اختلاف زیاد در چندین ایالت میدان جنگ و کالج انتخابات به پیروزی رساند.

وزیر امور خارجه گرجستان و فرماندار آن ، برد رافنسپرگر و برایان كمپ ، هر دو جمهوری خواه ، روز جمعه نتایج انتخابات خود را تأیید كردند ، و به طور رسمی آقای بایدن را به عنوان اولین دموكرات پیروز این ایالت از اوایل دهه 1990 معرفی كرد.

این گواهینامه پس از ممیزی و بازشماری دست 5 میلیون رأی گیری در ایالتی که آقای بایدن با بیش از 12000 رأی انجام داد ، صادر شد. آقای ترامپ همچنان می تواند بازشماری رسمی را که به صورت ماشینی انجام می شود ، درخواست کند.

رئیس جمهور آمریكا در توییتر خود به آقای رافنسپرگر و كمپ حمله كرد و ادعاهای بدون شواهد “صدها هزار رای غیرقانونی” را در این ایالت تكرار كرد. “چرا آنها خیلی سریع می توانند یک حساب سرانگشتی بی معنی را تأیید کنند؟”

در همین حال ، دو جمهوریخواه برتر مجلس قانونگذاری ایالت میشیگان با آقای ترامپ در کاخ سفید ملاقات کردند اما مشخص شد که آب سردی را بر سر این ایده که سعی می کنند مداخله کنند و حاشیه بیش از 150،000 رأی را که آقای بایدن برنده این ایالت بود ، لغو کنند ، ریختند.

مایک شیرکی و لی چتفیلد ، میشیگان ، گفتند: “ما هنوز از هیچ اطلاعاتی مطلع نشده ایم که بتواند نتیجه انتخابات را در میشیگان تغییر دهد و ما به عنوان رهبر قانونگذاری ، از قانون پیروی خواهیم کرد و روند عادی مربوط به انتخاب کنندگان میشیگان را دنبال خواهیم کرد.” رهبر سنا و رئیس مجلس به ترتیب.

در بیانیه آنها افزود: “نامزدهایی که بیشترین آرا را کسب کنند در انتخابات و آرای انتخاباتی میشیگان پیروز می شوند.”

جلسه در کاخ سفید پس از آن صورت گرفت که یک مشاور مبارزات انتخاباتی ترامپ این ایده را مطرح کرد که قانون گذاران ایالت میدان جنگ می توانند در صورت تأیید نشدن آرا ، یک طرفه آقای ترامپ را برنده اعلام کنند.

در اوایل هفته ، یک هیئت انتخابات دو حزبی در وین کانتی در میشیگان ، که شامل دیترویت است ، پس از عدم تأیید دو عضو جمهوری خواه ، در تأیید نتایج خود به بن بست رسید.

رسانه های آمریکایی گزارش دادند ، جمهوریخواهان سرانجام به تأیید صلاحیت رأی دادند ، اما پس از آن درصدد پس گرفتن این آرا، برآمدند ، اقدامی که پس از تماس شخصی آقای ترامپ با آنها صورت گرفت.

جنا الیس ، مشاور حقوقی مبارزات انتخاباتی ترامپ ، عدم موفقیت در تایید “پیروزی بزرگ” آقای ترامپ را تحسین کرده بود ، روز سه شنبه در توییتی نوشت: “اگر هیئت دولت ایالتی را دنبال کند ، قانونگذار ایالت جمهوریخواه انتخاب کنندگان را انتخاب خواهد کرد.”

قرار است هیئت مدیره ایالتی در ایالت میشیگان ، که دارای دو جمهوری خواه و دو دموکرات است ، روز دوشنبه تشکیل جلسه داده تا بررسی کند که آیا نتایج انتخابات خود را تأیید می کند. مبارزات انتخاباتی ترامپ در این هفته دعوایی را که خواستار توقف صدور گواهینامه بود ، پس گرفت.