تهدید مقاومت به آنتی بیوتیک – در نمودارها

خبر

استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها توسط انسان و پرورش گوشت و ماهی باعث افزایش مقاومت میکروبی شده و در دسترس بودن درمان های نجات دهنده زندگی را تهدید می کند. سازمان بهداشت جهانی مقاومت به آنتی بیوتیک را یکی از 10 تهدید اصلی بهداشت عمومی می داند و سازمان ملل متحد پیش بینی می کند تا سال 2050 تا سال 20 میلیون مرگ ناشی از عفونت های مقاوم به دارو در سال داشته باشد.

با این وجود تا همین اواخر فقط تلاش محدودی برای اندازه گیری روند استفاده از آنتی بیوتیک ، اثرات آن و پاسخگویی به کشورها و شرکت ها صورت گرفته است. دولت ها ، افراد غیر انتفاعی و سرمایه گذاران اکنون شروع به جمع آوری اطلاعات برای شناسایی اقدامات خوب و بد می کنند.

عفونت های مقاوم به دارو در کشورهای کم درآمد مشکل بزرگتری است

مرکز پویایی بیماری ها ، اقتصاد و سیاست (Cddep) ، اندیشکده آمریکایی-هندی ، برای ردیابی کاربرد و مقاومت آنتی بیوتیک ها در سراسر جهان ، یک شاخص مقاومت دارویی ایجاد کرده است. این یک سنجش از اثربخشی درمان در کشورهای مختلف با تجزیه و تحلیل استفاده از داروها و میزان مقاومت عوامل بیماری زای کلیدی در برابر آنها است.

کشورهای فقیرتر مانند هند به دلیل مقاومت نسبتاً گسترده در برابر تعداد کمی آنتی بیوتیک موجود ، معمولاً عملکرد ضعیفی دارند (با نمره بالا در این شاخص). کشورهای ثروتمندتر مانند ایالات متحده به طور معمول نمره بهتری می گیرند زیرا طیف گسترده تری از آنتی بیوتیک ها به روش هدفمندتری استفاده می شود.

این شاخص توسط تمایل و توانایی کشورها برای گزارش داده های قابل اعتماد محدود شده است و بحث در مورد روش آن را در ترکیب آمار مختلف آغاز کرده است. اما به شناسایی الگوهایی مانند تغییرات در نظارت بر مقاومت ، عملکرد سیستم بهداشتی ، و در دسترس بودن و سرپرستی دارو کمک می کند.

اقتصادهای در حال توسعه به ویژه با مقاومت در برابر دارو مبارزه می کنند

استفاده از آن به طور قابل توجهی در کشورها متفاوت است

Cddep با جمع آوری آمار مصرف آنتی بیوتیک ، استفاده روزافزون در انسان و حیوانات و نیاز به قوانین دقیق تری را برای دستیابی به داروها برجسته می کند. ویتنام از سطح کلی کلی استفاده در تولید محصولات کشاورزی ، در جامعه و بیمارستانها ، که در آن بیماران اغلب به عفونت مبتلا می شوند ، استفاده می کند.

ترکیه بیشترین مقاومت را در کشورهای OECD داشته است ، که تا حدی نشان دهنده استفاده گسترده از آنتی بیوتیک در بیماران سرپایی است. تجزیه و تحلیل صربستان میزان استفاده بالا و تجویز نامناسب در بیمارستان ها را نشان داد.

نقشه ای که سرانه مصرف آنتی بیوتیک را نشان می دهد

بسیاری از تولیدکنندگان دارو می توانند کارهای بیشتری برای مقابله با این مشکل انجام دهند

بنیاد دسترسی به داروها فعالیت های شرکت های دارویی را در زمینه مقاومت ضد میکروبی ردیابی می کند و ابزاری را برای سرمایه گذاران و سیاست گذاران فراهم می کند. ضمن برجسته کردن پیشرفت ، نتیجه می گیرد که “سرعت تغییر در سال 2020 با مقیاس چالش AMR مطابقت ندارد”.

معیار مقاومت ضد میکروبی آن ، سرمایه گذاری های بسیار متنوع شرکت ها در تحقیق و تولید آنتی بیوتیک های جدید ، تلاش برای محدود کردن بازاریابی تهاجمی و تجویز بیش از حد داروها توسط تیم های فروش آنها و برنامه هایی برای کاهش ضایعات و افزایش نظارت را تجزیه و تحلیل می کند.

GSK با تحقیقات فعال در مورد آنتی بیوتیک های جدید ، یک استراتژی دقیق برای محدود کردن تخلیه در طول تولید ، برنامه ای برای اطمینان از دسترسی به داروها ، کنترل استفاده از آنها و نظارت بر مقاومت ، عملکرد خوبی دارد. هاینان هیلینگ ، که نمره کمی دارد ، 47 داروی ضد باکتری یا ضد قارچ می فروشد اما اطلاعات اندکی در مورد مدیریت ریسک محیطی ، دسترسی یا نظارت بر آن را ارائه می دهد.

HainanChart نشان می دهد که برخی از شرکت های دارویی پیشرفت بیشتری نسبت به بقیه دارند

استفاده از آنتی بیوتیک توسط تولیدکنندگان مواد غذایی بسیار گسترده است

مشکل مقاومت در برابر آنتی بیوتیک توسط روش های زنجیره غذایی و همچنین استفاده بیش از حد از دارو در انسان ایجاد می شود. طرح خطر و بازگشت سرمایه گذاری حیوانات مزرعه (Fairr) ، شبکه ای از سرمایه گذاران که نگران پیامدهای زیست محیطی ، اجتماعی و حاکمیت تولید دام های فشرده هستند ، “شاخص پروتئین” تولید کرده است. این فعالیت های شرکت های صنایع غذایی ، نظارت بر افشای اقدامات آنتی بیوتیکی و کاهش تلاش در پرورش گاو ، گوشت خوک ، مرغ و ماهی را ردیابی می کند.

در میان 60 شرکت نقل شده مورد تجزیه و تحلیل ، 70 درصد به عنوان گروه های پر خطر طبقه بندی می شوند ، دو سوم هیچ اطلاعاتی در مورد استفاده از آنتی بیوتیک اعلام نمی کنند و فقط یک چهارم اظهار می دارند که به طور معمول از آنتی بیوتیک استفاده نمی کنند. شرکت های مستقر در اروپا عملکرد بهتری دارند و منعکس کننده مقررات سختگیرانه ای است که از سال 2022 در حال اجرا است و این بدان معناست که استفاده از آنتی بیوتیک تنها در صورت وجود بیماری و تأیید دامپزشک مجاز است.

نمودار نشان می دهد که بیشتر تولید کنندگان مواد غذایی پرخطر در آسیا هستند

خط لوله آنتی بیوتیک نازک باقی مانده است

خط لوله آنتی بیوتیک های آزمایشی در حال توسعه که توسط موسسه خیریه Pew پیگیری می شود در مقایسه با داروها برای سایر شرایط پزشکی نازک است. تقریباً تعداد کمی از شرکت ها در حال تحقیق بر روی روش های درمانی جدید هستند ، برخی از داروهای تجربی در مناطق مورد نیاز بیشتر سر و کار ندارند ، هزینه های بالایی وجود دارد و در طی آزمایشات میزان شکست نیز وجود دارد و برخی دیگر به دلیل چشم انداز تجاری ضعیف متوقف می شوند.

سازوکارهای جدید بودجه با انگیزه های “فشار” برای تحقیقات در مراحل اولیه و پشتیبانی پل از شرکت هایی با نتایج امیدوار کننده آزمایش ارائه شده است. مکانیسم های “Pull” که مشوق هایی را برای تولید محصولات جدید با موفقیت ارائه می دهند ، همچنان محدود است.

همانطور که پیو گزارش می دهد ، این نمودار “نگرانی های طولانی مدت دانشمندان ، پزشکان ، مقامات بهداشت عمومی و سایر سهامداران در مورد تعداد کم خطر آنتی بیوتیک در حال توسعه را تأکید می کند. . . به ویژه برای درمان فوری ترین تهدیدهای باکتریایی. “

گیف متحرک که در حال تولید آنتی بیوتیک است

منابع دیگر

داده های AMR ناقص است ، به ندرت به روز می شود و اغلب تنها پس از یک تاخیر زمانی قابل دسترس است. برخی از منابع مهم مهم و روشهای تجسم روندها:

ویدئو: مقاومت آنتی بیوتیکی: زمان بر است