جگوار لندرور متعهد به سرمایه گذاری 15 میلیارد پوندی در خودروهای الکتریکی شده است

خبر

جگوار لندرور در طول پنج سال 15 میلیارد پوند برای تولید مجموعه ای از وسایل نقلیه الکتریکی هزینه خواهد کرد زیرا تلاش می کند برند بیمار جگوار خود را احیا کند و با رقبای بزرگتر BMW و مرسدس بنز در مدل های باتری پیشی بگیرد.

این خودروساز بریتانیایی که متعلق به تاتا موتورز است، سرمایه‌گذاری‌های خود را نسبت به سطوح فعلی دو برابر خواهد کرد و هفت خودروی الکتریکی جدید را عرضه خواهد کرد که با یک رنجروور کاملاً الکتریکی در اواخر سال آینده آغاز می‌شود.

این شرکت دو مدل باتری دیگر را در سال 2025 در نظر دارد که یکی از آنها یک جگوار سدان چهار درب برقی 100000 پوندی با 430 مایل برد الکتریکی خواهد بود، که بخشی از برنامه‌های بلندپروازانه برای راه‌اندازی مجدد این برند بیمار به عنوان یک نام تجاری لوکس سطح بالا است.

آدریان ماردل، مدیر اجرایی JLR، که در نوامبر سال گذشته از تیری بولوره، رئیس سابق رنو رسید، همچنین گفت که تصمیم برای ساخت کارخانه باتری در بریتانیا یا اسپانیا “قریب‌الوقوع” است.

او به فایننشال تایمز گفت که این تصمیم که قرار است توسط شرکت مادر تاتا اتخاذ شود، تأثیری بر اینکه JLR مدل های الکتریکی آینده خود را در بریتانیا یا کارخانه اروپایی خود در اسلواکی بسازد، نخواهد داشت.

FT پیشتر گزارش داده بود که تاتا بیش از یک سال است که در حال مذاکره با دولت بریتانیا بوده و درخواست 500 میلیون پوند کمک مالی برای ایجاد کارخانه در بریتانیا کرده است. همچنین در حال بررسی یک سایت رقیب در اسپانیا است. هر دو کارخانه از فناوری باتری Envision، گروه باتری چینی که نیسان را نیز تامین می کند، استفاده خواهند کرد.

جدید ترین مقالات  خرید اکانت یوتیوب پرمیوم ( YOUTUBE PREMIUM )

به گفته دو نفر، ناتاراجان چاندراسکاران، رئیس تاتا، در ماه‌های اخیر چندین سفر به بریتانیا داشته است. تاتا همچنین مالک کارخانه های فولادی پورت تالبوت است که گروه هندی نیز برای آن به دنبال کمک مالی است.

به گفته ماردل، کارخانه باتری حداقل تا چهار سال آنلاین نخواهد شد و JLR با یک تامین کننده پیشرو برای رفع این شکاف توافق کرده است. انتظار می‌رود برخی از باتری‌ها در این مدت از بریتانیا و احتمالاً از سایت Envision در ساندرلند تهیه شوند.

JLR یکی از اولین رقبای خود بود که یک مدل کاملاً الکتریکی را با جگوار I-Pace در سال 2017 روانه بازار کرد، اما از آن زمان بر روی مدل‌های هیبریدی تمرکز کرده است، در حالی که رقبایی مانند BMW و مرسدس بنز مجموعه بزرگی از باتری‌ها را عرضه کردند. پیشنهادات

این شرکت دو سال پیش استراتژی Reimagine را با هدف صفر شدن آلایندگی تا سال 2039 راه‌اندازی کرد، اما از آن زمان تاکنون اطلاعیه‌های کمی داده است. در ماه نوامبر، بولوره پس از کمتر از دو سال از سمت خود به عنوان مدیر اجرایی ترک کرد. ماردل، که رئیس امور مالی بود، مسئولیت را بر عهده گرفت.

ماردل روز چهارشنبه گفت: “شاید فکر کنید که ما در دو سال گذشته ساکت بوده ایم.” ما با همان بادهای مخالف و چالش‌هایی مواجه بوده‌ایم که همه کسب‌وکارها با آن‌ها روبرو بوده‌اند، اما سیگنال‌هایی هم نشان نمی‌دهند که ما با سرعت پیشرفت نکرده‌ایم.»

این شرکت در دو سال گذشته تحت تأثیر کمبود نیمه هادی ها قرار گرفته است که منجر به انتظار طولانی برای مدل هایش شده است.

جدید ترین مقالات  شطرنج: لیگ 4NCL بریتانیا با وجود افزایش هزینه ها شکوفا می شود

ماردل گفت که JLR انتظار دارد به دلیل طیف مدل های هیبریدی پلاگین خود، در اوایل امسال به اهداف آلایندگی در بریتانیا و اروپا دست یابد. در سال‌های اخیر، این شرکت یا جریمه پرداخت کرده یا اعتباری از شرکت‌های دیگر خریداری کرده است تا به اهداف انتشار CO2 برسد.

او گفت که بعید است این شرکت تا سال 2025 به تنهایی از قوانین آلایندگی ایالات متحده پیروی کند، زیرا موتورهای بنزینی با CO2 بالا در بین رانندگان آمریکایی محبوب هستند.