دادستان کل آمریكا تحقیق در مورد احتمال تقلب در انتخابات را مجاز می داند

خبر

ویلیام بار ، دادستان کل ایالات متحده که توسط دونالد ترامپ منصوب شد ، روز دوشنبه به دادستان ها اجازه داد تا موارد احتمالی تقلب در انتخابات را در نظرسنجی ریاست جمهوری امسال بررسی کنند ، که این عمل از گذشته گذشته باعث تاخیر در این گونه بازرسی ها تا زمان حل و فصل انتخابات بود.

این اقدام که در یادداشتی برای وکلای ایالات متحده در سراسر کشور انجام شد ، در حالی صورت گرفت که آقای ترامپ بدون ادعای تقلب در پیروزی رقیب دموکرات خود ، جو بایدن ، به ادعاهای خود ادامه داد.

آقای ترامپ در عوض طرح دعاوی حقوقی که از طریق دادگاه ها دریافت شده است ، از پذیرش آقای بایدن خودداری کرده است. مبارزات انتخاباتی ترامپ روز دوشنبه پرونده جدیدی را در پنسیلوانیا تشکیل داد.

آقای بار به دادستان ها اجازه داد “ادعاهای واضح و آشکار معتبر بی نظمی را که در صورت صحت ، می تواند به طور بالقوه بر نتیجه انتخابات فدرال در یک ایالت منفرد تأثیر بگذارد” ، تحقیق کنند.

وی افزود: “هیچ كدام در اینجا نباید به عنوان نشانه ای باشد كه این اداره نتیجه گرفته است كه بی نظمی در رای گیری بر نتیجه هر انتخابات تأثیر داشته است.”

روش وزارت دادگستری در گذشته این بود که صبر کند تا نتایج انتخابات تأیید شود و انتخابات حل شود قبل از اینکه چنین تحقیقات را پیش ببرد. یادداشت آقای بار به دادستان ها اجازه می دهد تا گام های آشکاری را برای تحقیق در مورد ادعاهای کلاهبرداری احتمالی بردارند ، و خاطرنشان می کند که وی قبلاً مجوز بازرسی های خاص مربوط به انتخابات سال 2020 را صادر کرده است.

جدید ترین مقالات  مسابقه FT Schools: چه چیزی یک رهبر خوب را ایجاد می کند؟

آقای بار ثابت کرده است که در یکی از سرسخت ترین متحدان آقای ترامپ در کابینه ای است که با جابجایی مکرر پرسنل شناخته می شود. در ماه های اخیر ، دادستان کل پیام های رئیس جمهور در مورد خطرات رای گیری از طریق پست را تکرار کرده و ادعا کرده است که هیچ مدرکی در این زمینه وجود ندارد ، این می تواند دروازه سیل آرا ارسال شده از خارج از کشور را باز کند.

این ترسها بی اساس بودند. شواهد اندکی از تقلب قابل توجه رای دهندگان در انتخابات امسال یا حمایت از ادعاهای آقای ترامپ درباره توطئه گسترده برای سرقت انتخابات از وی وجود دارد.

“باب باوئر” ، مشاور حقوقی ارشد آقای کمپین بایدن.

“اما ، در نهایت ، دموکراسی آمریکایی از هر طرح سیاسی حزبی ناشیانه و بدبینانه قوی تر است. جو بایدن که با کسب رای بیشتر از هر رئیس جمهور منتخب در تاریخ آمریکا به مقام ریاست جمهوری دست یافت ، در 20 ژانویه 2021 سوگند ریاست جمهوری را خواهد خورد. “

آقای ترامپ عصر دوشنبه گزارشی در مورد اقدام دادستان کل با تقریبا 89 میلیون پیرو توئیتر خود به اشتراک گذاشت و هیچ توضیحی درباره پست خود اضافه نکرد.

بنابر گزارش نیویورک تایمز ، این یادداشت باعث استعفای رسمی شد که از طریق شعبه جرایم انتخاباتی وزارت دادگستری بر تعقیب قضیه تقلب در رای دهندگان نظارت می کرد. این مقام ، ریچارد پیلگر ، یک دادستان شغلی طولانی مدت است که از سال 2010 مدیر شعبه بود.

صندوق ورودی آقای پیلجر در پاسخ به نامه ای که خواستار نظر بود ، پاسخ خودكار را صادر كرد و تأیید كرد كه وی از سمت مدیر شعبه استعفا داده اما در وزارت دادگستری در نقش غیر نظارتی باقی مانده است.

جدید ترین مقالات  سینما از آخرالزمان همه گیر زنده خواهد ماند

سخنگوی بخش دادگستری بلافاصله درخواست اظهار نظر در مورد استعفا را پس نداد.

یادداشت آقای بار به دنبال جلسه اوایل روز دوشنبه با میچ مک کانل ، رهبر اکثریت سنای جمهوریخواه انجام شد.

آقای مک کانل ، مانند آقای ترامپ ، از پذیرفتن پیروزی آقای بایدن در انتخابات امتناع ورزید ، و در صحن سنا گفت که رئیس جمهور “100 درصد از حقوق خود است تا به ادعاهای بی نظمی رسیدگی کند و گزینه های قانونی خود را بسنجد”.

آقای بایدن روز شنبه توسط سازمان های رسانه ای ایالات متحده ، از جمله فاکس نیوز ، که به طور تاریخی از دولت ترامپ حمایت می کرد ، برنده معرفی شد.

اگرچه شمارش آرا همچنان ادامه دارد ، اما بایدن در چندین ایالت نوسان پیشگام قابل توجهی است که پیروزی وی را تضمین می کند ، از جمله در پنسیلوانیا ، جایی که کمی بیش از 45000 رأی رهبری می کند ، بیشتر از حاشیه پیروزی آقای ترامپ در این ایالت در 2016

تاکنون بیشتر چالش های حقوقی آقای ترامپ به دلیل کمبود مدارک و شواهد برای اثبات ادعاهای مبارزات انتخاباتی وی درباره بی نظمی های انتخاباتی توسط دادگاه ها رد شده است.

آقای ترامپ در زمینه های نسبتاً جزئی ، از جمله اینکه چقدر ناظران انتخابات جمهوری خواه می توانند در برابر کارگران شمارش آرا رأی دهند ، موفقیت قانونی داشته است.

دعاوی در حال انجام روند انتقال را مخدوش کرده است ، یک تمرین رسمی که در آن یک دولت جدید تیم ها را به سازمانهای دولتی می فرستد تا اطمینان حاصل شود که انتقال قدرت در ماه ژانویه تضمین شده است.

جدید ترین مقالات  روحیه بدبینانه دکتر اویل | فایننشال تایمز

اداره خدمات عمومی ، آژانس ناظر بر انتقال ها و توسط شخص منصوب ترامپ اداره می شود ، تاکنون از اجازه دادن به روند کار خودداری کرده است.

تیم انتقال بایدن از GSA خواسته است که “بلافاصله” آقای بایدن را به عنوان برنده انتخابات مشخص کند ، اکنون که “به طور مستقل جو بایدن فراخوانده شد”.