در مورد بیمه اتومبیل آمریکا چه خبر است؟

خبر

فرض کنید برای اولین بار در این ماه خودرو خریداری می کنید و برای نقل مکان به خارج از یک شهر بزرگ ایالات متحده* آماده می شوید.

ماشین دست دوم شما به اندازه شش ماه پیش ارزان نیست، اما خوب است. به دلیل بالا بودن نرخ بهره، پیش‌پرداخت بسیار ناخوشایندی دریافت می‌کنید. قبل از اینکه رانندگی کنید، فقط باید بیمه را مرتب کنید.

معمولاً این یک فکر بعدی است. اما امسال نه.

در واقع، ماشین شما ممکن است مجبور شود برای یک یا دو روز در حالی که برای سیاستی که قیمت گزافی ندارد خرید کنید، روی زمین بنشیند. شما به طور منحصر به فردی غیرقابل بیمه نیستید، اما بیمه‌گران خودروی ایالات متحده بابت بیمه‌نامه‌های بیمه‌نامه ضرر می‌کنند و قیمت‌ها به سرعت در حال افزایش هستند.

سهام شرکت‌هایی با کسب‌وکارهای بزرگ بیمه خودرو – شرکت‌هایی که حداقل بدون حمایت وارن بافت معامله می‌کنند – شروع به بازتاب این مسائل کرده‌اند. Allstate and Progressive را در نظر بگیرید:

این یک آشفتگی کامل در بازار نیست، اما دقیقاً همجنس گرا هم نیست. زیان های بیمه خودرو بخشی از دلیلی بود که Fitch Ratings اعتبار Allstate را از A- به BBB در این هفته کاهش داد، زیرا پذیره نویسی بیمه نامه خودرو بزرگترین خط کسب و کار بیمه گر از طریق حق بیمه جمع آوری شده است. Allstate همچنین 600 میلیون دلار سهام ترجیحی را در اوایل این ماه با بازدهی 7.375 درصدی فروخت که اختلاف نسبتاً گسترده ای در خزانه داری دارد. این نشان می دهد که مدیریت «در آن راحت است [a] رتبه پایین تر»، تحلیلگران BMO پس از فروش نوشتند.

به گفته تحلیلگران CreditSights، Progressive بهتر است. اما آنها همچنان در کل صنعت ضعیف هستند. آنها نوشتند: “پس از بهره مندی از سودآوری بیش از حد در آغاز شرایط همه گیر با کاهش قابل توجه مایل ها، فشارهای تورمی به ویژه شدید بوده است.”

جدید ترین مقالات  رابطه ویژه واقعی | فایننشال تایمز

فشارها بر سودآوری بیمه خودرو بیشتر به دلیل «شدت» غیرمنتظره و نه «تکرار» ایجاد شده است. این بدان معناست که بیمه‌گران اغلب به بیمه‌نامه‌ها پرداخت نمی‌کنند، اما آنها را پرداخت می‌کنند هستند پرداخت مبالغ بالاتر

به بیان ساده: به این دلیل نیست که تصادفات رانندگی بیشتر اتفاق می‌افتد، بلکه میانگین هزینه‌های بیمه‌گران برای حوادث رانندگی (چه آنهایی که قبلاً پرداخت شده‌اند و چه آنهایی که انتظار دارند پرداخت کنند) بالاتر است.

در اینجا چیزی است که Tricia Griffith، مدیر اجرایی Progressive، به سرمایه گذاران و تحلیلگران در تماس با سود سه ماهه اول این شرکت گفت. با تاکید ما:

ما شاهد روندهای بالاتر از حد انتظار در ادعاهای بسته شده قبلی در خودروهای شخصی بودیم که عمدتاً در رفع پوشش های خودرو بود. در حالی که من در مورد دلیل تغییر این روندها حدس نمی زنم، می توانم به شما بگویم که ما به سرعت و قاطعانه واکنش نشان دادیم. برای تعدیل ذخایر خود برای این پوشش های کوتاه مدت. من به افراد و فرآیندهایی که برای اطمینان از اینکه به اندازه کافی محفوظ هستیم، اطمینان دارم. . .

در حال حاضر، موارد زیادی به شدت تعمیر خودروها وارد می شود. و بنابراین یکی دو چیز. ما واقعاً – و فکر می‌کنم به عنوان یک صنعت، با ظرفیت فروشگاه‌ها دست و پنجه نرم کرده‌ایم. بنابراین توانایی ما برای ورود خودروها و توان خروجی آنها، که البته بر مدت زمان، اجاره و غیره تأثیر دارد. قیمت قطعات فقط کمی کمتر از 3٪ و نرخ نیروی کار افزایش یافته است، بنابراین به نرخ بیکاری فکر کنید و اینکه چگونه استخدام در همه جا مشکل دارد. همان چیزی که در مورد فناوری های مکانیکی در بدنه فروشی ها وجود دارد. اما این نرخ تعمیر بین 4.5٪ تا 5٪ افزایش یافته است. بنابراین این مقداری مشارکت است.

افزایش قیمت خودرو و تقاضای بالا در واقع نقش مهمی در روند بلندمدت افزایش هزینه‌های بیمه خودرو داشته است.

جدید ترین مقالات  پس از اینکه رئیس فدرال رزرو امیدها را برای کاهش نرخ بهره عقب نشینی کرد، سهام آسیایی با هم مخلوط شدند

شاخص خودروهای کارکرده مانهایم نشان می دهد که قیمت خودروهای دست دوم در سال 2022 به طور متوسط ​​8 درصد بیشتر از سال قبل بوده است، اگرچه قیمت ها از دسامبر کم و بیش تثبیت شده است. طبق داده های BLS، نه تنها جایگزینی برای وسایل نقلیه کل گران تر است، تعمیرات نیز گران تر است، زیرا هزینه قطعات و خدمات خودرو در سال گذشته نیز افزایش یافته است.

با این حال، ممکن است چیزی بیشتر از مشکلات زنجیره تامین و هزینه های نیروی کار باشد.

بر اساس 10-Q آن، بزرگترین افزایش شدت پراگرسیو در سه ماهه اول در دسته‌های «آسیب بدنی» و «آسیب مالی» رخ داد. به نظر می رسد هر دوی این دسته ها برای تصادفاتی هستند که در آن راننده تحت پوشش مقصر است:

ماریو ریزو از Allstate در تماس درآمدهای شرکت در 1Q گفت که تثبیت قیمت خودروها بیش از سهم بیشتری از خودروهایی که در مجموع خراب شده اند جبران شده است. او گفت که شدت آن در سه ماهه اول 9 تا 11 درصد بیشتر از سال 2022 کامل برآورد شده است.

در واقع، قیمت خودروهای کارکرده یا ارزش کل خودروهای دست دوم در واقع در سه ماهه اول از نظر تعداد ما اندکی کاهش یافت، اما ما درصد بیشتری از فرکانس تلفات کل را داشتیم که این ترکیب را تحت تأثیر قرار داد، بنابراین آنها واقعاً محرک‌ها هستند. و در مورد آسیب بدنی، همان چیزهایی است که ما در مورد آنها صحبت کردیم، تورم پزشکی، مصرف پزشکی، وکالت.

بنابراین من فکر می کنم که عوامل شدید همچنان ادامه دارند. از نظر اینکه کجا پیش می‌روند، واقعاً همه حدس می‌زنند، اما من فکر می‌کنم دیدگاه ما این است، و ما در این مورد کاملاً ثابت بوده‌ایم، ما به افزایش قیمت‌ها ادامه خواهیم داد. ما واقعاً از سه ماهه چهارم سال 2021 در طول سال گذشته این کار را انجام داده ایم.

بیمه‌گر همچنین مجبور شد ذخایر خود را مجدداً برآورد کند (مقدار آن انتظار دارد برای پرداخت مطالبات) در سه ماهه چهارم سال 2022 برای منعکس کردن موارد زیر، در میان چند مورد دیگر:

افزایش پوشش آسیب ها منعکس کننده داده های اخیر و مفروضات به روز شده مربوط به شدت ادعاهای آسیب بدنی شخص ثالث، افزایش دعاوی با نمایندگی وکیل، هزینه های دادرسی، افزایش استفاده از درمان پزشکی و تورم پزشکی بالاتر است.

بنابراین قربانیان خرابی ماشین و وکلای آنها پرخاشگرتر می شوند (نمی توانم تصور کنم چرا)، و احتمالاً حتی در سه ماهه اول فشار زیادی انجام دادند (گیج کننده). یا خرابی ها نادرتر می شوند اما بدون هیچ دلیل قابل تشخیصی بدتر می شوند.

جدید ترین مقالات  رشد درآمد متا باعث افزایش سهام می شود زیرا پیشرفت هوش مصنوعی را به نمایش می گذارد

علت هرچه که باشد، مدیران Allstate و Progressive به طور طولانی در مورد افزایش قیمت ها صحبت کرده اند. Allstate در ارائه سه ماهه اول خود کاهش 22 درصدی در برنامه های جدید منتشر شده را به همراه کاهش شدید در سه ایالتی که با چالش هایی برای افزایش نرخ ها مواجه شده است، اعلام کرد.

با این حال، معیاری که برای ارزیابی سودآوری بیمه‌گذاران خودرو استفاده می‌شود، «نسبت ترکیبی» نشان می‌دهد که Allstate همچنان در سه ماهه اول به از دست دادن پول در مورد بیمه‌نامه خودرو خود ادامه می‌دهد، در حالی که Progressive به سختی سودی به دست آورده است.

به عبارت دیگر، این یک داستان «طمع‌طلبی» برای بیمه‌گران خودرو هنوز به نظر نمی‌رسد.

*این فرضیه ممکن است ربطی به اتفاقات اخیر زندگی این خبرنگار داشته باشد یا نداشته باشد.