دوربین مداربسته بدون برق

خبر

 

دوربین مداربسته بدون برق

دوربین مداربسته بدون برق

این روزها بسیار از افراد با ما تماس می گیرند و از ما می پرسند که آیا دوربین مداربسته بدون برق هم کار می کند؟ خب ما در این قسمت تصمیم داریم جواب این دوستان را بدهیم. شما در ابتدا بهتر است بدانید که دوربین های مداربسته از چه چیزی تغذیه می کنند و منبع تغذیه آن ها چیست، سپس به توضیح دوربین مداربسته بدون برق بپردازیم.

عملکرد دوربین مداربسته بدون برق

عمر باتری یکی از مهم ترین نگرانی ها هنگام انتخاب دوربین های مداربسته با باتری است. خوب، با برخی از دوربین‌های مداربسته مجهز به باتری‌ هایی که نمی توانند شارژ شوند، در بیشتر موارد مجبور خواهید بود باتری‌ها را مرتباً تعویض کنید، که مشکل‌ساز است و مقرون به صرفه نیست. اما جای نگرانی نیست در اینجا می توانید یک دوربین شبکه با باتری خورشیدی را برای مکان های بدون برق انتخاب کنید، یعنی دوربین IP بدون کابل برق مجهز به باتری لیتیومی قابل شارژ است و همچنین از انرژی خورشیدی پشتیبانی می کند.

به عنوان مثال می توانید این دوربین مداربسته را با پنل خورشیدی در باغ یا حیاط نصب کنید تا در هوای آفتابی باتری به طور خودکار توسط انرژی خورشیدی شارژ شود. این دوربین مداربسته بدون نیاز به خرید باتری های جدید، می توانند 24 ساعته برای مدت ها برای شما کار کنند.

آیا دوربین مداربسته بدون برق تمامی حرکت ها را ضبط می کند؟

همچنین، دوربین‌های امنیتی باتری‌دار با تشخیص حرکت PIR وجود دارد که به دوربین‌های IP اجازه می‌دهد تنها در صورت تشخیص حرکت انسان یا حیوان، فیلم را ضبط کنند (ریزش برگ‌ها یا موارد دیگر باعث ضبط در دوربین نمی‌شوند). این بدان معناست که آلارم های کاذب کمتری وجود خواهد داشت و باتری بیشتر دوام می آورد.

آیا دوربین مداربسته بدون منبع تغذیه واقعاً می تواند از اموال در برابر سرقت محافظت کند؟ بله البته. تفاوت بین دوربین مداربسته سیمی (دوربین PoE یا دوربین امنیتی WiFi) و دوربین امنیتی بدون برق فقط در این است که دومی بدون برق کار می کند. چنین دوربین امنیتی می تواند به طور موثری از اموال شما در برابر سرقت بدون منبع تغذیه محافظت کند تا زمانی که دوربین مداربسته سالم بوده و کار کند.

دوربین مداربسته بدون برق را هرجایی می توان نصب کرد

اول از همه باید یک دوربین مداربسته بدون کابل برق اما همراه با ردیاب حرکت و اپلیکیشن بخرید. به عنوان مثال، می توانید این دوربین مداربسته را روی درب انبار یا باغ نصب کنید و اپلیکیشن را روی تلفن همراه خود دانلود کنید. سپس، با عملکرد تشخیص حرکت، در صورت نزدیک شدن سارقان به زیرزمین یا باغ، هشدارهای بی‌درنگ مانند اعلان‌های فشار اپلیکیشن یا ایمیل‌ها را دریافت خواهید کرد. علاوه بر این، در این لحظه زنگ آژیر به صدا در می آید که معمولاً می تواند سارق را از انجام عملیات منصرف کند.

نیاز به نصب اپلیکیشن نیز دارد

نیاز به نصب اپلیکیشن نیز دارد

علاوه بر این، می‌توانید از طریق اپلیکیشن به دوربین مداربسته دسترسی داشته باشید و هر زمان که بخواهید، حتی اگر در دفتر خود یا در تعطیلات هستید، از طریق تلفن هوشمند، ملک خود را به صورت زنده کنترل کنید. در این صورت شما می توانید در هر زمان و هر مکان وضعیت ملک خود را کنترل کنید.

نکته مهم دیگر این است که دوربین بی سیم همچنان باید در شب بدون کابل برق تصاویر واضحی را ثبت کند. از این گذشته، سرقت های زیادی در شب اتفاق می افتد، برای مثال ممکن است انواع حیوانات در محل شما حضور یابند. بنابراین، هنگام انتخاب دوربین مدار بسته بدون منبع تغذیه، به وضوح و عملکرد دید در شب توجه کنید. در حال حاضر دوربین‌های نظارتی همراه با باتری با دید در شب وجود دارند که می‌توانند تصاویر و فیلم‌ها را به همان وضوح در شب و در روز ضبط کنند.

آیا دوربینی برای فضای باز وجود دارد که بتوان بدون برق از آن استفاده کرد؟

اگر می‌خواهید یک دوربین مداربسته در فضای باز و بدون برق نصب کنید، به عنوان مثال در دروازه ورودی خود، دوربین نظارتی بی‌سیم در فضای باز را انتخاب کنید که نیازی به کابل برق نداشته باشد و ضد آب باشد. دوربین مداربسته باتری دار با حفاظت IP65 یا IP66 و بدنه پایدار گزینه خوبی برای شماست.

یک دوربین امنیتی WiFi همراه با باتری و با کارت SD می تواند بدون اتصال برق و اینترنت به خوبی کار کند. این می تواند کاملاً مستقل کار کند، حرکات را تشخیص دهد و فیلم ها را به موقع ضبط کند. سپس فیلم های ضبط شده به صورت واضح روی کارت SD ذخیره می شوند. برای مثال، می‌توانید ویدیوهای روی کارت SD را پس از چند روز بررسی کنید تا ببینید آیا همه چیز خوب است یا سارقان وارد خانه شما شده اند.

سخن پایانی

سخن پایانی

امیدواریم به خوبی با دوربین مداربسته بدون برق آشنا شده باشید. پرند سیستم در سال های اخیر دوربین مداربسته بدون برق را آماده فروش کرده است. این دوربین ها می توانند بدون هیچ گونه اتصالی به برق کار کنند و این باعث می شود که باتری شما زود به زود تمام نشود. این دوربین ها بیشتر اوقات می توانند در مقابل نور خورشید کار کنند و در واقع منبع تغذیه آن ها نیز نور خورشید است. این دوربین در مجموعه ما دارای قیمت مناسبی بوده و از 4 میلیون تومان شروع می شود.

 منبع: پرند سیستم

جدید ترین مقالات  سرمایه گذاران فناوری چین از هند به اندونزی روی می آورند