دیتیل در طراحی چیست؟ ” دیتیل یعنی چه؟ “

خبر

دیتیل در طراحی

دیتیل با تلفظ کلمه انگلیسی detail در صنعت ساختمان سازی استفاده بسیاری دارد. امروزه صنعت  های ساختمان سازی با وجود تکنولوژی های روز افزون افزایش داشته و بهترین امکانات را برای زندگی روز مره ما فراهم می کنند. دیتیل در طراحی ها به عنوان بخش اصلی پروژه ها بوده و بدون دیتیل های اجرایی امکان ساخت و ساز وجود ندارد و می تواند عواقب و خسارت های جبران ناپذیری در پی داشته باشد.

دیتیل های عمومی ساختمان

دیتیل های ساختمانی با توجه به جزئیات و مواردی که می تواند زیر ساخت پروژه ها را به خطر بی اندازد به ما کمک می کند. دیتیل ساختمان های بزرگ و عظیم و کوچک با یکدیگر متفاوت بوده و هر بخش ” فضا ” در ساختمان دیتیل های مرتبط با خود را دارد.

مهمترین دیتیل های ساختمانی مربوط به آشپزخانه وسرویس های بهداشتی بوده و باید بتوانیم این فضاها را به طور استاندارد عایق کنیم تا از نفوذ آبه به طبقات یا کف زمین جلوگیری کنیم.

الزاماتی برای اجرای این فضاها وجود داشته و باید طبق قوانین و مقررات ملی عمل کرده تا از هدر رفتن هزینه ها جلوگیری شود.

آموزش دیتیل معماری

ترسیمات دیتیل های معماری بسیار زمان بر بوده و باید طبق استاندارد های ملی ترسیم را شروع کنیم. ناگفته نماند برای ترسیم 1 دیتیل حداقل 1 روز کاری زمان می برد. برای دریافت دیتیل های معماری و عمران می توانید به سایت های معماری رجوع کرده و فایل های نهایی را دانلود نمایید. سایت های معماری بسیاری در تلاش هستند تا فایل های آماده را در اختیار شما قرار بدهند. سایت پیشنهادی ما کلوپ معماری بوده زیرا مرجع تخصصی فایل های از قبل طراحی شده می باشد.

سایت کلوپ معماری مرجع تخصصی فایل های آماده بوده وهمواره در تلاش است تا با رعایت استاندارهای ملی انواع مدل های سه بعدی و 2 بعدی و انیمیشن سازی را در اختیار شما عزیزان قرار بدهد.

آموزش دیتیل های معماری در مقاطع هنرستان با دست انجام می شد و در مقاطع دانشگاهی با نرم افزار ، با مراجعه با سایت کلوپ معماری می توانید آموزش های ترسیمات دیتیل های معماری را انجام داده و  شروع به ساخت و ساز نمایید.

انواع دیتیل های اجرایی

  • دیتیل کف
  • دیتیل سقف
  • دیتیل دیوار
  • دیتیل ستون
  • دیتیل فونداسیون
  • دیتیل عایق کاری

دیتیل های اجرایی در صنعت ساختمان سازی جزء الزامات بوده و باید قبل از اجرای پروژه دیتیل های اجرایی بررسی شده و مصالح مورد نیاز فراهم شود.

اجرای ساختمان ها با توجه به جزئیات اجرایی متفاوت بوده و با توجه به شرایط و نحوه عملکرد پروژه متغییر می باشد. ساختمان های کوچک و نقلی معمولا حزئیات بیشتری نسب به پروژه های عظیم ندارند و می توانیم با جزئیات کوچک و منظم طرح دلخواهمان را پیاده سازی کنیم.

پیاده سازی پروژه های بزرگ در بین شهر ها و اقلیم های مختلف کاملا متفاوت می باشد. از این رو می توانیم برای جزئیات اجرایی بهتر و مقاوم تر از این جزئیات استفاده لازم را داشته باشیم.

دیتیل های اجرایی 

در گذشته برای اجرای پروژه ها از نقشه های ساده و با جزئیات کمتری استفاده می کردند. طریقه جداسازی فضاها و چگونگی ارتباط آنها با یکدیگر می توانیم برای اجرای دقیق تر شروع به ترسیم دیتیل های اجرایی کرده و هر کدام را به صورت تک تک مورد بررسی قرار بدهیم.

انواع مختلفی از جزئیات در مکان های مختلف وجود دارد. جزئیات اجرایی بهتر در برخی از شرایط جوی می تواند خسارت های جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.