رئیس ITV با رسوایی فیلیپ شوفیلد با حواس پرتی ناخواسته روبرو می شود

خبر

رئیس ITV با رسوایی فیلیپ شوفیلد با حواس پرتی ناخواسته روبرو می شود
رئیس ITV با رسوایی فیلیپ شوفیلد با حواس پرتی ناخواسته روبرو می شود

پس از نیم دهه در راس ITV، دوره تصدی کارولین مک کال، مدیر اجرایی، هنوز می تواند با کباب کردن نمایندگان مجلس در یک اتاق کمیته ناشناس در وست مینستر مشخص شود.

یک هفته پس از استعفای فیلیپ شوفیلد، یکی از بزرگ‌ترین ستاره‌های تلویزیون از شبکه، اعتراف کرد که به روسای آی‌تی‌وی، عواملش و رسانه‌ها در مورد آنچه او به عنوان یک رابطه «غیرعاقلانه، اما نه غیرقانونی» با یک جوان‌تر توصیف می‌کند، «دروغ» گفته است. همکار مرد – این رسوایی سوالات ناراحت کننده ای را برای مدیریت در مورد اقدامات مربوط به حفاظت و شکایات ایجاد می کند.

مک‌کال در نامه‌ای در روز چهارشنبه به رئیس کمیته فرهنگ منتخب، تنظیم‌کننده رسانه آفکام و دبیر فرهنگ اطمینان داد که ITV موضوع را «بسیار جدی» می‌گیرد و اعلام کرد که این شبکه یک بازبینی خارجی به رهبری یک وکیل ارشد را آغاز کرده است.

این بحران یک حواس‌پرتی ناخواسته در تلاش‌های مک‌کال برای دور زدن پخش‌کننده‌ای است که به نمادی از افول تلویزیون خطی تبدیل شده است. اگرچه قیمت سهام این گروه در پنج روز گذشته تنها حدود 2 درصد کاهش یافته است، اما در طول مدت تصدی وی نزدیک به 60 درصد کاهش یافته است و سال گذشته پخش کننده از شاخص FTSE 100 خارج شد.

مجموعه ای از ستاره ها و مدیران فعلی و سابق، از جمله خود مک کال، و همچنین شوفیلد، تهیه کننده جوانی که از آن زمان ITV و سایر کارکنان سریال را ترک کرده است. امروز صبح به عنوان بخشی از بررسی انجام شده توسط Jane Mulcahy KC مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

اگرچه مک کال در نامه استدلال کرد که ITV اقدامات “معقول و متناسب” را برای بررسی این ماجرا انجام داده است، زمانی که شایعات آنلاین برای اولین بار در سال 2019 منتشر شد، رئیس کمیته انتخاب فرهنگ، Caroline Dinenage گفت که این قسمت “مسائل اساسی” را در مورد حفاظت و رسیدگی به شکایات در سازمان مطرح کرد. شبکه و در سراسر رسانه ها.

Dinenage به فایننشال تایمز گفت که نامه مک کال نشان می دهد که ITV “بالاخره شروع به جدی گرفتن این موضوع کرده است” اما اضافه کرد که “تقریباً سوالات بیشتری نسبت به پاسخ های خود مطرح می کند” از جمله عدم ارائه “شرایط مرجع” و جدول زمانی بررسی.

کارولین دینناژ
Caroline Dinenage، رئیس کمیته منتخب فرهنگ، می‌گوید «مسائل اساسی» در مورد حفاظت مطرح شده است © Dominic Lipinski/PA

شوفیلد که در سال 2020 اعلام کرد که همجنس‌گرا است و از همسرش جدا شده است، در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی در روز جمعه، انکار کرد که دستور فوق‌العاده‌ای برای سرکوب پوشش رسانه‌ای صادر کرده است یا اینکه همکار جوان‌تر مجبور به امضای غیرقانونی شده است. -قرارداد عدم افشای اطلاعات. او همچنین استفاده از خودروهای پرداخت شده توسط ITV برای انتقال این مرد به آپارتمانش در لندن را رد کرد.

علیرغم اینکه این رسوایی در بیشتر روزهای این هفته در صفحات اول مطبوعات بریتانیا پخش می شود، سرمایه گذاران خوش فکر به نظر می رسند.

یکی از 15 سرمایه گذار برتر گفت: “من فکر نمی کنم سهامداران نگران اخبار Schofield باشند.” “چیزهای بسیار مهم تری وجود دارد که باعث افزایش قیمت سهام می شود.”

مک کال در تلاشی برای کنار گذاشتن ITV از مدل رو به کاهش پخش، توانسته درآمد سالانه بازوی تولید استودیو ITV را از حدود 1.6 میلیارد پوند به 2.1 میلیارد پوند در طول مدت تصدی خود افزایش دهد که باعث می شود این واحد تقریباً نیمی از درآمد گروه را به خود اختصاص دهد. اما بیشتر شهرت او به خاطر موفقیت سرویس پخش نوین ITVX است که در دسامبر با هزینه اولیه 225 میلیون پوند راه اندازی شد.

سر و صدای زیادی در مورد این وضعیت وجود دارد، اما مگر اینکه مدرکی دال بر اشتباه مدیریت وجود داشته باشد. . . پس بعید است که وضعیت فعلی هیچ تاثیری بر حمایت سهامداران از هیئت مدیره و مدیرعامل داشته باشد.» این 15 سهامدار برتر گفت.

یکی از 10 سرمایه گذار برتر گفت که خرابی اسکوفیلد از جمله مسائلی است که «می آیند و می روند، جایی که کانال ها گوینده خود را از دست می دهند».

فیلیپ شوفیلد در طول مصاحبه این هفته © BBC/PA

اما مدیران سابق و فعلی ITV و استعدادها گفتند که پرونده شوفیلد حداقل می‌تواند حواس را از تلاش‌های مک کال برای چرخاندن پخش‌کننده در دوره استریم منحرف کند یا در بدترین حالت آن را از مسیر خارج کند.

«در نهایت رابطه اسکافیلد خیلی مهم نیست. . . یکی از چهره‌های ارشد صنعت می‌گوید: اگر مدیریت آن را خراب کنید، دچار مشکل می‌شوید، اما کارولین آن را خراب نکرده است. او افزود حتی اگر بازبینی خارجی مدیریت را مورد انتقاد قرار دهد، “آنها باید آن را روی چانه بگیرند، اما شما در مورد آن استعفا نکنید”. “شما فقط بگویید: “ما آن را سخت تر خواهیم کرد.”

با این حال برخی از کارکنان رده بالای سابق ITV کمتر مثبت هستند. یکی گفت: “فکر می کنم او نان تست است.” ایده های او تمام شده است. . . من فکر نمی‌کنم کسی به ITV نگاه کند و فکر کند که واقعاً می‌داند چه کار می‌کند و این روی اوست. اگر به‌عنوان سرمایه‌گذار به دنبال بهانه‌ای برای تحمیل تغییر هستید، به نظر می‌رسد این لحظه بدیهی است.»

افراد نزدیک به پخش کننده اصرار دارند که کار مک کال شامل مدیریت استعدادهای با سابقه نیست. آنها افزودند که این مسئولیت در عوض بر عهده کوین لیگو، رئیس بخش رسانه و سرگرمی ITV، و اما گورملی، که بر خروجی تلویزیون در روز پخش کننده نظارت دارد، می باشد.

دوران تصدی مک کال توسط چندین جنجال مطرح در مورد استعدادهای روی آنتن مخدوش شده است. او مجبور شد به سوالات نمایندگان پس از خودکشی پاسخ دهد جزیره عشق میزبان کارولین فلک و سه شرکت کننده سابق. او نیز باید رسیدگی می کرد صبح بخیر بریتانیا خروج طوفانی پیر مورگان مجری از برنامه و کنسل شد نمایش جرمی کایل پس از یک دهه پخش پس از خودکشی یک مهمان.

این کارشناس ارشد صنعت گفت: «نفس‌های بزرگ زیادی وجود دارد که با تبر می‌توان کارولین را به هم زد.

مورگان اوایل این هفته در توییتر نوشت تا «صحت انکار مدیریت ITV» را با توجه به شرایط پیرامون جدایی و سابق زیر سوال ببرد. امروز صبح ایمون هلمز مجری در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که «کسانی که صاحب قدرت هستند [at ITV] باید درباره ماجرای شوفیلد بدانم.

عابران پیاده از روی پل عابر پیاده عبور می کنند و به سمت استودیوهای ITV می روند
دوران تصدی کارولین مک کال در ITV توسط چندین جنجال مطرح در مورد استعدادهای روی آنتن خدشه دار شده است © Paul Thomas/Bloomberg

مک کال در نامه خود در روز چهارشنبه از رویه های ITV برای محافظت از کارکنان، رسیدگی به شکایات و فعال کردن افشاگری ناشناس دفاع کرد و گفت که این روش ها “محکم و به خوبی تثبیت شده” هستند.

Conor O’Shea، تحلیلگر رسانه ای در Kepler Cheuvreux، گفت که مک کال در برخورد با این رسوایی “در جلو و محور” قرار خواهد گرفت تا “جلوگیری از هر گونه سمیتی که به تبلیغ کنندگان درباره کل موضوع سرایت کند”.

اما او اضافه کرد که تبلیغات خارج از ساعات پربیننده بین 7 بعد از ظهر تا 11 شب احتمالاً حداکثر یک سوم درآمد سالانه 1.5 میلیارد پوندی ITV از تبلیغات مربوط به تلویزیون را تشکیل می دهد. قرارداد از امروز صبح حامی اصلی، آرنولد کلارک، یک خرده‌فروش خودرو، طبق برنامه‌ریزی اواخر امسال از کار خارج می‌شود.

امروز صبح در آخرین هفته از داده‌های جمع‌آوری شده توسط هیئت تحقیقات مخاطبان پخش‌کننده، تنها حدود 650000 بیننده در روز جذب کرد.

ITV خیلی بیشتر از اینها است امروز صبح اما نکته مهم این است که آیا قایق تثبیت می‌شود و آیا مخاطبان می‌مانند.» «هر اتفاقی که بیفتد، تقاضا برای آن نوع قالب وجود دارد – چه نامیده شود امروز صبح یا با چیز دیگری جایگزین شود.»