ساحل عاج: سازمان ملل گزارش می دهد 3000 نفر در میان خشونت های انتخاباتی به خارج از کشور فرار می کنند |

خبر

سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان پناهندگان پناهندگان پناهندگان پناهندگان پناهندگان پناهندگان پناهندگان پناهجوی پناهندگان پناهجویان در جلسه توجیهی منظم سازمان ملل در ژنو گفت: “بر اساس آخرین گزارش ها ، درگیری های خشونت آمیز پس از انتخابات ریاست جمهوری که در 31 اکتبر برگزار شد حداقل دو کشته و تعداد زیادی زخمی برجای گذاشت.”

گزارش های خبری روز دوشنبه گفت که کمیسیون انتخابات عاج بطور موقت رئیس جمهور Alasane Ouattara رئیس جمهور 78 ساله را با کسب 94.27 درصد آرا the برنده اعلام کرد.

پس از اینکه وی اظهار داشت که پس از دو بار از سمت خود کناره گیری خواهد کرد ، و دو حزب مخالف اصلی خواستار تحریم رای بودند ، انتخابات با تنش در مورد تصمیم او برای کاندیداتوری برای سومین بار همراه بود.

مجبور به فرار دوباره

آقای چرشیرکوف گفت که از تاریخ 2 نوامبر ، بیش از 3200 عاج به طور عمده زنان و کودکان از مناطق غربی و جنوب غربی ساحل عاج پناهنده شده اند.

آقای چشیرکوف گفت: “تازه واردان شامل پناهندگان سابق عاج هستند که اخیراً به کشورشان بازگردانده شده و مجبور به فرار شده اند.”

وی افزود که کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد از سه کشور همسایه برای باز نگه داشتن مرزهای خود با وجود بیماری همه گیر COVID-19 سپاسگزار است و آژانس در صورت وخیم شدن وضعیت بیشتر با آنها در زمینه برنامه های احتمالی از نزدیک همکاری می کند.

آقای چشیرکوف گفت که بسیاری از مردم عاج از خشونت گسترده مربوط به انتخابات ریاست جمهوری مورد مناقشه در سال 2011 نسبت به خطرات حساس شده اند.

جدید ترین مقالات  تاثیرگذاری استریل تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی با اتوکلاو چقدر است؟

“از نظر خشونت ، آنچه که ما دیده ایم این است که گزارش ها از ده ها کشته یا بیشتر و زخمی شدن بسیاری گزارش شده است و ما می دانیم که مردم به 11-11 2010 نگاه می کنند ، آن دوره که خشونت در آن زمان بوده است وی منجر به 3000 کشته ، بیش از 300000 پناهنده در منطقه فرار و حدود 1،000،000 آواره شدند “، وی گفت.

رئیس سازمان ملل خشونت را محکوم می کند

آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل متحد ، با محکومیت خشونت در کشورهای غرب آفریقا ، از همه ذینفعان سیاسی خواست که به نظم قانون اساسی احترام بگذارند و از قانون پیروی کنند.

سخنگوی وی روز سه شنبه در بیانیه ای گفت ، آقای گوترش خشونت های قبل ، حین و پس از انتخابات را به شدت محكوم كرد و آمادگی سازمان ملل را برای حمایت از گفتگو برای حفظ ثبات و ارتقا promote آشتی ملی در كل ساحل عاج مجدداً تأكید كرد.

“دبیرکل از همه ذینفعان سیاسی می خواهد که به قانون اساسی کشور احترام بگذارند و به قانون توجه کنند. وی از رئیس جمهور و رهبران اصلی مخالفت می خواهد تا با گفتگوهای معنادار و همه جانبه برای ترسیم راهی برای خروج از بحران حاکم با همکاری در جهت اجماع و انسجام ملی درگیر شوند. ”