سازمان ملل هشدار داد: “راهی برای دریافت کمک های بشردوستانه حیاتی به منطقه Tigray اتیوپی” وجود ندارد

خبر | No comments

آژانس امداد اضطراری سازمان ملل متحد در روز پنجشنبه گفت: “با بسته شدن جاده ، مواد غذایی ، بهداشتی و سایر وسایل اضطراری در حال حاضر به هیچ وجه نمی توانند آن را به Tigray تبدیل كنند و باعث می شود از پیش تهیه و ذخیره سازی مجدد استفاده شود.”

این روزنامه افزود: “خطوط تلفن همچنان قطع است و باعث می شود جریان اطلاعات و تأیید گزارش های رسانه ای برای جامعه بشردوستانه بسیار دشوار باشد ، همچنین نظارت بر جابجایی جمعیت و نیازهای اضافی بشردوستانه” ،

علاوه بر این ، گزارش شده است که بانک ها تعطیل هستند و وسایل نقلیه از جاده های داخل و خارج از منطقه ممنوع هستند. در حال حاضر کمبود کالاهای اساسی وجود دارد که در ابتدا آسیب پذیرترین کالاها را تحت تأثیر قرار می دهد.

هفته گذشته در پی اشغال یک پایگاه ارتش در مکله ، پایتخت تیگرایان ، خشونت ها با مشارکت نیروهای فدرال و محلی در Tigray آغاز شد ، پس از آن نخست وزیر دستور حمله نظامی داد.

در بیانیه ای که در آن زمان صادر شد ، دبیرکل “اقدامات فوری برای کاهش تنش ها و اطمینان از حل مسالمت آمیز اختلاف” را خواستار شد.

نگرانی برای غیرنظامیان

OCHA همچنین ابراز نگرانی در مورد حمایت از غیرنظامیان ، به ویژه کودکان ، زنان ، افراد مسن و معلولان ، در میان درگیری ها کرده است.

این گزارش افزود: “خطرات موجود در زمینه حمایت از كودك احتمالاً با درگیریهای مداوم تشدید خواهد شد” ، و با اشاره به خطر بالای جدا شدن كودكان از والدین یا سرپرستان خود ، آنها را در معرض سو abuse استفاده و استثمار قرار خواهد داد.

همچنین نگرانی در مورد آسیب دیدن محصولات ملخ صحرا ، بدتر شدن ناامنی غذایی و شیوع COVID-19 وجود دارد.

متعهد به ماندن

OCHA همچنین تکرار کرد که سازمان ملل و سازمان های شریک آن “متعهد به ماندن و رساندن کمک های بشردوستانه” هستند و یک طرح واکنش برای منطقه Tigray به سرعت در حال توسعه است.

طبق گزارش OCHA ، حدود 600،000 ذی نفع غذا در منطقه وجود دارد ، حدود 100000 آواره داخلی و حدود 96،000 پناهنده.

به روزرسانی پناهندگان: یک “وضعیت جدید” در حال تکامل است

بعداً در روز پنجشنبه ، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد ، آژانس پناهندگی سازمان ملل متحد ، گفت که شاهد “افزایش قابل توجه” تعداد پناهجویان بوده است ، بیش از 11000 نفر از منطقه Tigray از مرز سودان شرقی عبور کرده اند.

“تحولات اخیر منجر به وضعیت پناهندگان جدید شده است. همه تلاش ها برای اطمینان از ایمنی هزاران مرد ، زن و کودک که به دنبال امنیت در سودان هستند ، به حساب می آید. ”می گوید: اکسل بیسشوپ ، نماینده کمیساریای عالی پناهندگان در سودان.

کمیساریای عالی پناهندگان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اظهار داشت که در حال هماهنگی نزدیک با سایر آژانس های سازمان ملل ، سازمان های غیردولتی و شرکا برای حمایت از دولت سودان و مقامات محلی در انجام یک واکنش فوری برای ثبت نام و تسهیل حمل و نقل تازه واردان به مراکز پذیرش موقت دور از مرز است.

این آژانس گفت که در مراکز پذیرایی ، همه با هم در حال تأمین آب و غذا به مردم هستند. با توجه به مقیاس ورود ، کمیساریای عالی پناهندگان و دولت سایت جدیدی را شناسایی کرده اند که در حال حاضر برای میزبانی ورود آماده می شود. یک مأموریت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در مرز مستقر شده و به طور مداوم اوضاع را رصد می کند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>