طرح مجوز تیراندازی گراز اسکاتلند ترس از محدودیت گسترده تر را دامن می زند

خبر

از نظر دی وارد ، علاقه مند به تیراندازی با گراز و صاحب یک املاک 8000 هکتاری در مناطق دیدنی و شرقی شرقی اسکاتلند ، نگرانی در مورد برنامه های دولت برای صدور مجوز برای این ورزش فراتر از چشم انداز تشکیل پرونده های قرمز در بخش روستایی است که از قبل بسیار منظم است.

طرح صدور مجوز هفته گذشته اعلام شد یک پیروزی برای یک لابی ضد تیراندازی است که به اعتقاد آقای وارد ریشه در خصومت با سرمایه داری و مالکان زمین دارد و به گفته وی می تواند آینده ورزشهای خون معروف جهان را تهدید کند.

“بسیاری از [shooting enthusiasts] از خارج از کشور می آیند و صاحبان زیادی خارجی هستند و نگرانی من این است که اگر مقررات زیادی وجود داشته باشد. . . آنها سرمایه گذاری را متوقف می کنند. “آقای وارد که نزدیک به دو دهه قبل تجارت کولر آبی دفتر خود را در انگلیس فروخت تا به گلن برود.

وی گفت: “نگرانی من این است كه این میخ دیگری در تابوت بخش تیراندازی تروس باشد.”

صاحبان زمین می گویند مورهای مروارید از قبل تحت كنترل وسیعی قرار دارند ، از جمله كنترل زمان سوختن هدر ، روش های كنترل آفات و استفاده از داروها برای كنترل كنه ها.

وزرای حزب ملی اسکاتلند تأکید کرده اند که هدف آنها رفع سو m رفتار در ارتباط با تیراندازی با سوسک است ، نه این که ورزشی را تحسین برانگیز از سراسر جهان کند و از زمانی که ملکه ویکتوریا آن را در قرن نوزدهم به تصویب رساند ، از مهر و موم سلطنتی برخوردار است.

ضرب و شتم های گراز با پرچم در یک شلیک گراز در اسکاتلند © Simon Price / Alamy

تیراندازی با گرز شامل راننده هایی است که گله های زیادی از پرندگان را به سمت یک تیرانداز پنهان هدایت می کنند که سعی می کنند در حین عبور هرچه بیشتر شلیک کنند ، این روش برای افزایش تعداد پرندگان به مدیریت شدید تر از شلیک “پیاده روی” بیشتر نیاز دارد.

برنامه های صدور مجوز مخالفت فزاینده ای را چه در داخل و چه در خارج از SNP حاکم نسبت به تیراندازی با سوسک به دلایل گسترده زیست محیطی ، اقتصادی و اخلاقی دنبال می کنند.

در حالی که علاقه مندان به دلیل چالش برخورد با هلیله قرمز غیرقابل پیش بینی و سریع پرواز ، تیراندازی با سوسک را جشن می گیرند ، بسیاری از دوستداران حیوانات ، این ورزش و شکارهای بزرگ را تولید می کنند به همان اندازه که در حال حاضر ممنوعیت شکار روباه های سگ شکاری ، ممنوع است.

تصویری از ادوارد ، سپس شاهزاده ولز ، در حال تیراندازی با گراز در ارتفاعات در سال 1881 © De Agostini / گتی ایماژ

برخی از منتقدان این ورزش ، برنامه های کنترل دقیق تر روی آن را گامی برای اقدام جسورانه در برابر شهرک های بزرگ ورزشی می دانند که بر الگوهای مالکیت زمین در مناطق اسکاتلند مسلط هستند.

ماکس ویسنایوسکی ، یکی از مبارزان اصلاحات مور ، در ماه گذشته در روزنامه ملی طرفدار استقلال نوشت: “پرونده اصلاحات اساسی در مورهای مروارید و اصلاحات ارضی در اسکاتلند بسیار بهم پیوسته است.” “می توان گفت مورهای گراز ، استعاره ای برای اصلاحات ارضی در اسكاتلند است – تعداد بسیار كمی از مردم برای استفاده بسیار ناچیز از جامعه از زمین بسیار بد استفاده می كنند.”

اما گرچه طرح صدور مجوز برای اعضای رادیکال SNP خوشایندتر است ، ماییری گوژئون ، وزیر امور روستایی اسکاتلند ، برخی از مبارزان را با قول “همکاری نزدیک” با نگهبانان داران ، صاحبان زمین و گروه های تیراندازی در تهیه طرح مجوز ، مأیوس کرد.

عضویت SNP و رد پای انتخاباتی در سالهای اخیر بیشتر شهری شده است ، اما رهبران احزاب نسبت به هر اقدامی که به اقتصاد شکننده بسیاری از جوامع روستایی آسیب برساند ، حساس هستند.

خانم Gougeon هدف اصلی این طرح را خاتمه دادن به آزار و شکنجه غیرقانونی پرندگان شکاری توسط نگهبانان گیم در تلاش برای به حداکثر رساندن جمعیت گرسنگی که می تواند به سمت اسلحه های انتظار منتقل شود ، به تصویر کشید.

گزارشی توسط خیریه محیط زیست RSPB در سال گذشته نشان داد که موارد تأیید شده کشتار غیرقانونی رپتور بین سالهای 2017 و 2018 دو برابر شده است ، اما دشواری تشخیص چنین آزار و شکنجه به این معنی است که این تنها “نوک کوه یخ” است.

رپتورهای دارای ماهواره ، از جمله عقاب های طلایی ، همچنان در نزدیکی تالاب های مروارید به طرز مشکوکی ناپدید می شوند ، برچسب یکی از گمشده ها در سال 2016 که اخیراً در رودخانه پیچیده شده است یافت شد.

همچنین مخالفت با عمل سوزاندن بخشهایی از هدر برای اطمینان از اینكه جوجه های ترفند دارای شاخه های جوان برای خوردن و رشد پیری برای پنهان شدن هستند و همچنین كشتار گسترده خرگوش های كوهستان ، كه به گفته برخی از گیمرها برای حفظ جمعیت زیاد مورد نیاز است ، از قلاب کوهی

سوزاندن هدر برای اطمینان از اینکه شاخساره های شاخک شاخه های جوانی برای خوردن دارند خشم محیط بانان را برانگیخته است © Library Picture Library / Alamy

گروه مبارزات انتخاباتی لیگ علیه ورزش های بیرحمانه گفت: “این حیوانات کشته می شوند تا بتوانند نژاد بیشتری برای سرگرمی شلیک کنند.”

اما در حالی که منتقدان تیراندازی می گویند نتیجه مدیریت فشاری فشرده تنوع محیطی را خفه می کند ، حامیان می گویند چنین تلاش هایی و سرکوب قانونی شکارچیانی مانند راسو و کلاغ باعث حفظ سرزمین های جلگه ای می شود و به سود سایر گونه های پرندگان است.

آقای وارد ، که همچنین نایب رئیس گروه مالکان اراضی اسکاتلند و اراضی است ، گفت که در حالی که هنوز ممکن است چند املاک قانون را نقض کنند ، تعداد روزافزون عقاب های طلایی و سایر ربایندگان در سراسر اسکاتلند نشان داد که اکثریت قریب به اتفاق این روزها هرگز نمی کشند پرندگان شکاری.

علاقه مند به تیراندازی گراس ، دی وارد ، درست ، با سرپرست سرش © Graeme Hart / آژانس عکس پرتشایر

وی گفت که تیراندازی گرواس در املاک خود نه تنها دو نفر را در مشاغل نگه داشت ، بلکه از جمعیت waders و گیاه سیاهک نیز پشتیبانی می کند – یک مزیت زیست محیطی که به اندازه کافی درک نشده بود.

وی گفت: “هیچ چیز مانند کار کردن ، و دیدن این همه حیات وحش زیبا ، روح شما را ویران نمی کند و سپس مطبوعات را می خوانید که چگونه همه چیز را می کشیم.”

ویدئو: زمین داران اسکاتلندی از تیراندازی با بقایای گرسنگی ستایش می کنند