قیمت آتی ایالات متحده پس از داده های قوی اشتغال بالاتر است

خبر

معاملات آتی ایالات متحده در روز جمعه پس از اینکه داده های جدید به بازار کار قوی اشاره کرد، بالاتر بود و احتمال ادامه افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را افزایش داد.

قراردادهایی که شاخص S&P 500 وال استریت را ردیابی می کنند ثابت بودند، 0.5 درصد افزایش یافتند، اگرچه آنهایی که شاخص فناوری سنگین نزدک 100 را دنبال می کردند، پیش از افتتاح نیویورک 0.3 درصد افزایش یافتند.

این اقدامات پس از آن صورت می گیرد که داده های وزارت کار ایالات متحده نشان می دهد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ماه می 339000 افزایش یافته است که بسیار بالاتر از برآورد اجماع 190000 اقتصاددانان مورد نظرسنجی رویترز است.

این رقم نشان‌دهنده انعطاف‌پذیری در اقتصاد ایالات متحده است و این احتمال را بیشتر می‌کند که فدرال رزرو به افزایش نرخ‌های بهره در تلاش برای کاهش تورم ادامه دهد.

در همین حال، زمانی که سنای آمریکا روز پنجشنبه توافقی بین کاخ سفید و جمهوریخواهان کنگره برای برداشتن سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری این کشور به مدت دو سال در ازای کاهش هزینه های دولت را تصویب کرد، سرمایه گذاران دلشان را به هم زدند.

این توافق به یک بن‌بست سیاسی چند هفته‌ای پایان داد که خطر ایجاد نکول بدهی بی‌سابقه در بزرگترین اقتصاد جهان را به همراه داشت. شاخص S&P 500 یک شبه به بالاترین حد در 9 ماه گذشته رسید.

ما می توانیم با توجه به تمرکز روی چیزهای مهم دیگر حرکت رو به جلو را آغاز کنیم. . . جورجیوس لئونتاریس، مدیر ارشد سرمایه گذاری اروپا، خاورمیانه و آفریقا در بانکداری خصوصی HSBC جهانی گفت: آنچه مهم است، داده ها و اصول اساسی در پایان روز است.

شاخص پاناروپایی Stoxx 600 و FTSE 100 هر دو 1.1 درصد و Cac 40 فرانسه 1.4 درصد افزایش یافتند.

پس از توافق شرکت داروسازی دامپزشکی با خرید 4.5 میلیارد پوندی توسط EQT سوئد، که یکی از بزرگترین معاملات سهام خصوصی بریتانیا در سال جاری است، سهام دکرای لندن 8.4 درصد افزایش یافت. شاخص FTSE 100 لندن 1 درصد افزایش یافت.

بازارهای آسیا افزایش یافت. شاخص Hang Seng هنگ کنگ با افزایش 4 درصدی در منطقه پیشتاز بود، زیرا سهام اینترنت و فناوری روز پنجشنبه از پایین‌ترین نقطه سال خود بازگشتند.

شاخص CSI 300 چین سهام های بورسی شانگهای و شنژن 1.4 درصد افزایش یافت. Kospi کره جنوبی 1.3 درصد و Topix ژاپن 1.6 درصد رشد کردند.

قطعنامه سقف بدهی همچنین قیمت نفت را تقویت کرد، به طوری که وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با افزایش 2.5 درصدی به 71.89 دلار در هر بشکه معامله شد، در حالی که قیمت نفت خام برنت با 2.4 درصد افزایش به 76.04 دلار رسید.

دلار در برابر سبدی از شش ارز دیگر 0.1 درصد کاهش یافت.