قیمت هیوندای وراکروز، خودرویی ارزان‌ یا گران؟

خبر

هیوندای وراکروز را می‌توان یکی از خودروهای قدیمی اما محبوب در بازار ایران دانست. این خودرو که یک کراس‌اوور سایز متوسط است، از سال 2009 وارد بازار ایران شده و واردات آن تا سال 2013 که تولید خودرو به‌طور کامل متوقف شد، ادامه یافت. ازآنجایی‌که وراکروز را برای رقابت با لکسوس Rx ساخت، می‌توان آن را یکی از بهترین خودروهای این شرکت دانست. خودرویی که باوجود گذشت 8 سال از تولید آخرین نسخه آن، هنوز هم طرفداران زیادی در بازار دست‌دوم دارد. برای بررسی قیمت وراکروز تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

قیمت وراکروز چقدر است؟

برای بررسی زیاد یا کم بودن قیمت وراکروز باید ابتدا سری به بازار زده و بررسی کنیم که قیمت این خودرو چقدر است؟ در روزهای پایانی سال 99 یعنی سیزدهم اسفندماه، وراکروز مدل 2013 با قیمت 1.250 میلیارد تومان به فروش می‌رسد. برای اطلاع از قیمت سایر مدل‌ها جدول زیر را مطالعه کنید.

سال ساخت

قیمت وراکروز (تومان)

وراکروز مدل 2013

1.250 میلیارد

وراکروز مدل 2012

1.110 میلیارد

وراکروز مدل 2011

1 میلیارد

وراکروز مدل 2010

900 میلیون

وراکروز مدل 2009

800 میلیون

مشخصات فنی وراکروز چگونه است؟

طراحان هیوندای در طراحی بخش فنی وراکروز سنگ تمام گذاشته‌اند. موتور استفاده‌شده در این خودرو همان موتور 6 سیلندری است که در خودروهای هیوندای جنسیس کوپه و کیا موهاوی استفاده شده است. البته حجم 3.8 لیتری موتور با این خودروها مشترک نیست و همین موضوع باعث شده که هیوندای وراکروز یکی از قدرتمندترین خودروهای تولید هیوندای باشد. قدرت 260 اسب بخاری و گشتاور 345 نیوتن متری در کنار گیربکس شش‌سرعته دنده اتوماتیک وراکروز را در مدت 8.5 ثانیه به سرعت 100 می‌رساند. این خودرو برای پیمودن هر 100 کیلومتر به 11.5 لیتر سوخت نیاز دارد و حداکثر سرعت آن نیز 210 کیلومتر بر ساعت است.

وراکروز چه امکانات رفاهی دارد؟

شاید اگر نگاهی به لیست امکانات رفاهی وراکروز بیندازید، اصلا متوجه نشوید که این خودرو یک خودروی قدیمی است. وجود امکاناتی نظیر گرم‌کن و سردکن صندلی، دریچه تهویه در ردیف عقب، صندلی برقی راننده، آینه وسط الکتروکرومیک و فرمان برقی باعث می‌شود که این خودرو در بخش امکانات رفاهی تنه به تنه خودروهای جوان‌تر بزند. در بخش ایمنی نیز وراکروز خودرویی خوب است. کسب نمرات بالا در تست‌های مختلف بین‌المللی و داشتن 6 کیسه هوا، ترمز ABS و کمکی و کنترل کشش و پایداری گواهی بر صحت این ادعا است.

آیا هیوندای وراکروز ارزش کافی دارد؟

بررسی مشخصات وراکروز نشان می‌دهد که این خودرو اگرچه قدیمی است، اما هنوز هم رقیبان زیادی را به مبارزه می‌طلبد. فروش هیوندای وراکروز در بازار دست‌دوم کار چندان سختی نیست. چراکه این خودرو کراس‌اووری جادار و خوش‌ساخت است که به‌خوبی از پس خیابان‌های شهری برمی‌آید. البته مصرف سوخت بالا در این خیابان‌ها ممکن است کمی شما را اذیت کند. به‌علاوه نرمی زیاد سیستم تعلیق در پیچ‌ها و جاده‌های ناهموار فرمان‌پذیری این خودرو را با مشکل مواجه خواهد کرد. این‌ها مواردی هستند که باعث می‌شوند، قیمت وراکروز کمی بالاتر از ارزش واقعی آن به نظر برسد.

در مقابل این موارد باید گفت که وراکروز یک کراس‌اوور جوان‌پسند، پرقدرت، پرشتاب، نرم و جادار با امکانات ایمنی و رفاهی متعدد است. این مزیت‌ها باعث می‌شود که افراد زیادی حاضر به تهیه هیوندای وراکروز شوند. به‌خصوص که هزینه‌های تعمیر و نگهداری آن پایین بوده و از خدمات چس از فروش مناسبی نیز برخوردار است. بنابراین در یک جمع‌بندی کلی می‌توان گفت که قیمت وراکروز به نسبت مشخصات فنی و امکانات رفاهی و ایمنی که در اختیار شما قرار می‌دهد کاملا مناسب است. اما اگر از دید طراحی ظاهری و تجربه رانندگی به آن نگاه کنیم، باید بگوییم که این قیمت از ارزش واقعی خودرو بالاتر است.