مراحل طراحی بسته بندی در 7 مرحله

خبر

هنگامی که همه این اطلاعات را جمع آوری کردید ، سرانجام نوبت به قسمت سرگرم کننده می رسد: مراحل طراحی! به یاد دارید که چگونه می خواهید طراحی بسته بندی شما داستانی را بیان کند؟ انتخاب هایی که در روند طراحی انجام می دهید مواردی است که به شما کمک می کند تا آن داستان را بگویید. 1. درک لایه های بسته بندی سه “لایه” بسته بندی محصول وجود دارد: بسته بندی بیرونی ، بسته بندی داخلی و بسته بندی محصول. ممکن است محصول شما به یک یا هر سه مورد نیاز داشته باشد.

بسته بندی بیرونی اولین چیزی است که مشتری می خواهد ببیند. این همان چیزی است که محصول شما را از عناصر محافظت می کند. این می تواند شامل جعبه ای باشد که محصول در آن حمل می شود یا کیسه خریدی است که کالا در فروشگاه قرار داده شده است.

بسته بندی داخلی همان چیزی است که باعث می شود محصول شما با خیال راحت در بسته بندی خارجی قرار گیرد. این ممکن است بسته بندی بادام زمینی یا دستمال کاغذی باشد که جلوی له شدن یا گرفتگی چیزی را می گیرد. یا ممکن است یک کیسه مهر و موم شده باشد که برای حفظ شادابی عمل می کند.

بسته بندی محصولات همان چیزی است که اکثر مردم هنگام فکر کردن به بسته بندی فکر می کنند: این جعبه ای است که در آن اسباب بازی وارد می شود ، بطری با برچسب ، برچسب روی لباس ، بسته بندی یک نوار آب نبات.

 

هر یک از این لایه های بسته بندی به شما فرصتی می دهد تا بخشی از داستان خود را بگویید.

 

2. نوع بسته بندی مناسب را انتخاب کنید

انواع مختلف بسته بندی برای محصول شما موجود است:

انتخاب بین جعبه و بطری ممکن است گاهی اوقات بدون فکر باشد. اما گاهی اینطور نیست. در اینجا چند مورد وجود دارد که باید هنگام انتخاب نوع مناسب بسته بندی برای محصول خود فکر کنید:

محصول

همیشه همه چیز به این برمی گردد! اگر چیزی مایع می فروشید ، گزینه های شما محدود می شود. (اگرچه اجازه ندهید این خلاقیت شما را خفه کند! به Capri Sun نگاه کنید: آنها صنعت جعبه آب میوه را با ایجاد یک کیسه آب میوه روی سر خود چرخاندند. یا Go-Gurt ، که ماست را از یک میان وعده مورد نیاز قاشق به یکی از شما تبدیل کرد می تواند یک بسته را بیرون بکشد.)

رقابت

آیا بقیه سوپ خود را در قوطی می گذارند؟ شما می خواهید خیلی فکر کنید که سوپ خود را در چیز دیگری قرار دهید. از یک طرف ، شما را برجسته می کند ، که می تواند به جدا شدن شما کمک کند. از طرف دیگر ، مصرف کنندگان به قوطی های سوپ عادت کرده اند و فروشگاه های مواد غذایی نیز می توانند قوطی های موجود در قسمت سوپ خود را تهیه کنند ، که ممکن است به این معنی باشد که جعبه سوپ شما در یک نبرد سخت است.

بودجه

ممکن است یک ایده عالی داشته باشید که چگونه می خواهید جذابیت های طالع بینی خود را در یک جعبه ستاره ای بفروشید. اما اگر بودجه شما هر قطعه 0.50 دلار باشد ، احتمالاً امکان پذیر نیست. به یاد داشته باشید که همیشه مشتری ایده آل را در ذهن داشته باشید: اگر لباس های جذاب شما قرار است هر کدام 12 دلار بفروشند ، یک جعبه ساده و ارزان قیمت احتمالاً بهترین گزینه شماست. اما اگر آنها دست ساخته شده باشند ، یادگاری های طلا است که شما به قیمت 100 دلار می فروشید ، ممکن است بهتر از شما بودجه خود را خرج کنید و به دنبال آن جعبه لوکس ستاره ای بروید.

3. چاپگر خود را در یک ردیف قرار دهید

چاپ کاری نیست که بخواهید انجام دهید تا پس از اتمام طراحی. اما شما باید قبل از رسیدن به آن مرحله ، به آن فکر کنید! اتصال با چاپگر نه تنها به شما اطمینان می دهد که در هزینه های چاپ متعهد هستید ، بلکه قادر خواهد بود اطلاعات خاصی را در اختیار شما قرار دهد که به طراح شما در تهیه پرونده کمک کند.

 

چند مورد که می خواهید درباره آنها بپرسید:

خطوط Dielines اگر با جعبه یا برچسبی به اندازه استاندارد می روید ، چاپگرها باید بتوانند الگوهای dieline را تهیه کنند که با یک طراح به اشتراک گذاشته شود. الزامات قالب فایل چاپگر شما به یک فایل برداری احتیاج دارد. آیا لازم است فایل لایه ای باشد؟ آیا باید خطوط برشی را در نظر بگیرید یا نه؟ طراح شما باید یک فایل آماده چاپ (معمولاً Adobe Illustrator (.ai) ، Photoshop (.psd) ، PDF یا EPS) تهیه کند. اگر نرم افزار درستی ندارید ، نمی توانید این پرونده ها را باز کنید ، اما چاپگر شما این امکان را خواهد داشت. طراح همچنین ماکت های بصری را در قالب PNG یا JPG (که همه می توانند باز کنند) ارائه می دهد. اطمینان حاصل کنید که انواع فایل ها کدام است بنابراین می توانید آنها را به افراد مناسب عرضه کنید. گزینه های رنگی بعضی از چاپگرها می توانند با هر رنگ Pantone مطابقت داشته باشند. برخی دیگر (به خصوص گزینه های ارزان قیمت) قصد دارند یک پالت رنگ محدود برای کار با شما داشته باشند. چاپ دیجیتال در مقابل افست چاپگر شما از کدام نوع استفاده می کند؟ اگر جبران کنند ، حداقل تعداد سفارش کدام است؟ مقیاس هزینه ها چگونه است؟ 4- معماری اطلاعات خود را ایجاد کنید به این 3 س Thinkال بازگردید ، به طور خاص چه کسی محصول شما را خریداری می کند و کجا آن را پیدا می کند. شما می خواهید برای ایجاد معماری اطلاعات بسته خود از آن استفاده کنید. شما ممکن است عکسهای زیبایی از محصول خود در عمل داشته باشید ، یک توصیف درخشان از مشتری ، یک تگ شوخ طبعی که نحوه جذابیت شما را توضیح می دهد و یک گرافیک عالی که به مشتریان نشان می دهد چگونه از محصول شما استفاده می کنند. اما وقتی خریدار به بسته بندی شما نگاه می کند ، احتمالاً فقط یک چیز را به یاد می آورد. شما می خواهید چه باشد؟ مهمترین مطلبی را که می خواهید مشتریان در مورد محصول شما بدانند انتخاب کنید. این باید محور طراحی شما باشد. بعد از اینکه محصول شما را تحویل گرفتند (یا روی پیوند شما کلیک کردند) می توانید 2-3 موردی که می خواهید نشان دهید را اضافه کنید که معامله را بسته می کند. بیایید به یک مثال نگاه کنیم:

5. طرح بسته بندی را ارزیابی کنید

شما ایده های خوبی در زمینه طراحی دارید! اکنون زمان ارائه بازخورد است. در اینجا چند نکته وجود دارد که می خواهید درباره آنها فکر کنید:

 

آیا مشخص است محصول شما چیست؟

وقتی به بسته بندی نگاه می کنید ، آیا مشخص است محصول چه کاری انجام می دهد و برای چه کسانی است؟ خریداران فقط قصد دارند برای چیزهایی که می فهمند پول خرج کنند.

اطمینان حاصل کنید که بسته بندی شما چیز دیگری به نظر نمی رسد (مگر اینکه خیلی عمدی باشد). قطعاً نمی خواهید مصرف کننده خود را گیج کنید.

آیا بسته بندی نمایشی صادقانه از محصول شماست

یکی از بدترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که محصول خود را در بسته بندی اشتباه معرفی کنید. اطمینان حاصل کنید که هر عکس روی بسته بندی واقعاً عکس محصول است. مطمئناً شما می توانید و باید بهترین چهره خود را جلو بگذارید ، اما اگر تصویری از مافین های پر از کشمش نشان دهید و در واقع فقط 1 کشمش در هر یک از کلوچه های شما وجود دارد ، مشتری احساس تقلب می کند (و احتمالاً از دوباره تو).

این بسته به صورت سه بعدی چگونه خواهد بود؟

یک طراح خوب باید از طرح شما هم آماده برای چاپ (مسطح) و هم در 3 بعدی استفاده کند. شما همچنین می توانید با چاپ چیزی روی کاغذ سفید و ساخت آن در یک جعبه یا لوله ، ماکت های خود را بسازید. این به شما کمک می کند مواردی را که در غیر این صورت مشاهده نمی کنید متوجه شوید. گاهی اوقات یک تصویر به صورت مسطح عالی به نظر می رسد ، اما هنگام ساختن وحشتناک است (یا بالعکس). اطمینان حاصل کنید که تفاوت را درک کرده اید.

این بسته در فروشگاه ها چگونه خواهد بود؟

تأثیر قفسه برای محصولاتی که در فروشگاه ها به فروش می رسند بسیار مهم است. شما می خواهید این موارد را در نظر بگیرید:

چه مقدار از بسته بندی قابل مشاهده خواهد بود؟ هنگامی که محصولات در کنار یکدیگر قرار می گیرند ، معمولاً فقط می توانید یک چهره را مشاهده کنید. مطمئن شوید که مهمترین اطلاعات شما در جلو و مرکز باشد.

وقتی این محصولات کنار هم قرار گرفته و روی هم چیده می شوند ، چگونه به نظر می رسد؟ آیا الگویی ایجاد شده است؟ آیا می خواهید وجود داشته باشد؟

این در مقایسه با رقابت چگونه خواهد بود؟ به یک یا چند فروشگاه که محصول شما در آن فروخته می شود بروید و بفهمید محصول شما در کجا قرار گرفته است. آیا بیشتر محصولات یک رنگ هستند؟ چگونه شما را برجسته و مورد توجه قرار خواهد داد؟

آیا این طراحی همه کاره است؟

ممکن است در حال حاضر فقط یک عطر و طعم از سس تند معروف خاله میراندا داشته باشید ، اما در آینده ممکن است بخواهید سس بدنام بوفالو خاله کلسی و دیپ سزار سوزا خاله کلسی را ایجاد کنید. آیا قرار است طرح شما به راحتی اصلاح شود تا تغییرات جدیدی در محصول شما ایجاد شود؟

آیا بسته بندی شما قابل استفاده مجدد است؟

این ممکن است برای هر محصولی مهم نباشد ، اما ممکن است بخواهید در صورت امکان استفاده مجدد از بسته بندی خود (و اگر می خواهید) استفاده کنید! به عنوان مثال ، آیا می توان کیف شما را به یک وسیله مواد غذایی دیگر تغییر داد؟ بازاریابی رایگان! اگر دستکش باغبانی می فروشید ، آیا می توانید جعبه خود را دوباره در یک گلدان تنظیم کنید؟ این هوشمندانه و کاربردی است!

6. بازخورد جمع کنید

قبل از اینکه 100٪ در مورد طراحی بسته بندی خود تصمیم بگیرید ، اطمینان حاصل کنید که آن را هم ذینفعان اصلی و هم افرادی که هرگز نام محصول شما را نشنیده اند یا از آن استفاده نکرده اند ، اجرا کنید.

 

حتی اگر فقط همسایه شما آن طرف خیابان باشد ، افرادی که از نزدیک با محصول شما ارتباط ندارند ، متوجه کارهایی می شوند که شما هرگز انجام نداده اید. در نظر بگیرید که از آنها بپرسید:

 

این محصول چه کاری انجام می دهد؟

چه کسی قرار است این محصول را خریداری کند؟

هنگامی که به این بسته بندی نگاه می کنید ، یک پیام کلیدی دریافت می کنید؟

پاسخ آنها به این س questionsالات به شما کمک می کند تا تعیین کنید بسته بندی چیزی را که می خواهید برقرار می کند. اگر اینطور نیست ، به طراح خود برگردید و بفهمید چه چیزی را می توانید تغییر دهید.

 

7. پرونده های مناسب را از طراح خود دریافت کنید

شما در مورد طراحی بسته بندی خود تصمیم گرفته اید. بزن قدش!

 

اکنون به اطلاعاتی که از چاپگر خود گرفتید برگردید و بررسی کنید که آیا پرونده های مناسب را دارید. شما احتمالاً نیاز دارید:

 

بسته بندی dielines در قالب وکتور. این احتمالاً یک پرونده Adobe Illustrator (.ai) ، .pdf یا .eps خواهد بود. برای هر نوع بسته بندی که ایجاد می کنید ، به یک مورد نیاز خواهید داشت. (بنابراین ، اگر 3 عطر و طعم دارید ، به 3 دی الین نیاز دارید.)

کدهای رنگی اگر چاپگر شما رنگ سفارشی دارد ، حتماً کد رنگ Pantone یا CMYK را در اختیار داشته باشید تا همه چیز مطابق خواسته شما به نظر برسد.

نمونه کارهای رسانه هنر برتر:

https://www.saynadesign.com/packaging-design/