ملی گرایان هندو شبح “جهاد عشق” را با قانون ازدواج مطرح می کنند

خبر

چند روز پس از آنکه یک مرد مسلمان و یک زن هندو در سال گذشته در شمال هند فرار کردند ، آنها در ایالت دیگری ردیابی شدند و اویس احمد به زندان افتاد. وی تنها پس از اصرار عروسش مبنی بر ربوده نشدن او آزاد شد.

او اکنون با کسی بیشتر دوست دارد که پدر و مادرش دوست دارند. اما آقای احمد 24 ساله دوباره در مضیقه است: وی به عنوان اولین مرد بازداشت شده بر اساس قانون جدیدی كه برای ریشه كن كردن آنچه ملی گرایان هندو “جهاد عشق” می نامند ، در نظر گرفته شده است.

جهادی از حزب حاکم هند بهاراتیا جاناتا و پایگاه تندرو آن ، جهاد عشق به عنوان توطئه ای توسط مردان مسلمان برای فرسایش اکثریت جمعیتی هندوها با اغوا کردن دختران هندو و ترغیب آنها برای پذیرش اسلام برای ازدواج ، به تصویر کشیده شده است.

پرجمعیت ترین ایالت این کشور ، اوتار پرادش ، که به رهبری روحانی تفرقه انداز یوگی آدیتیانات ، هفته گذشته با وضع قانونی اضطراری برای جلوگیری از چنین اتحادیه هایی با منع تغییر مذهب برای ازدواج. “جرم” مجازات تا پنج سال حبس دارد.

چهار ایالت دیگر تحت حاکمیت BJP – مادیا پرادش ، کارناتاکا ، آسام و هاریانا – برنامه هایی را برای قوانین مشابه برای مبارزه با عملی اعلام کرده اند که آنها اصرار دارند تهدیدی جدی برای زنان هندو است. هندوها تقریباً 80 درصد مردم و مسلمانان کمی بیش از 14 درصد جمعیت را تشکیل می دهند.

نوپور شارما ، سخنگوی BJP گفت: “شما باید از هر نوع فریب ، تقلب و ارائه نادرست جلوگیری کنید.” “دولت می خواهد بداند که شما تحت فشار تغییر نمی دهید.”

گروه های زنان و سیاستمداران مخالف اصرار دارند که این عمل یک خطر واقعی اجتماعی نیست ، که فقط در تصورات تبعیض آمیز محافظه کاران اجتماعی وجود دارد و ناراحت کننده آن است که زنان همسر خود را در جامعه ای انتخاب کنند که ازدواج های منظم در این گروه ها یا گروه های مذهبی یک امر عادی است.

جدید ترین مقالات  در بحبوحه خشونت‌های فزاینده و تهدید الحاق، به حمایت بیشتری از فلسطینی‌ها نیاز است

“هیچ چیز مانند جهاد عشق نیست. هیچ توطئه ای منسجم وجود ندارد که در هند کشف شود. ”گفت: مدهو مهرا ، یک وکیل فمینیست. “این فقط در مورد شیطان پرستی مسلمانان است.”

قانون ازدواج ویژه هند اجازه می دهد تا افراد با اعتقادات مختلف ازدواج کنند ، اما تنها پس از یک ماه اخطار که در طی آن اهداف زن و شوهر و مشخصات شخصی آنها به طور گسترده تبلیغ می شود.

وقتی زوجین بین دین به خلاف میل خانواده خود ازدواج می کنند ، مهلت اعلامیه به والدین فرصت می دهد تا اتحادیه ها را مسدود کنند. در سال های اخیر ، افراد هوشیار هندو عروسی های بین ادیان را مختل کرده اند ، حتی وقتی خانواده ها مسابقه را تأیید کردند.

برای دور زدن این موانع ، زوجین بین مذهبی که خواهان فرار از زندگی هستند ، اغلب به عروسی های سریع مذهبی روی می آورند ، و قبل از آن تغییر دین یکی از شرکا وجود دارد. اما این قانون با استفاده از قوانین جدید در اوتار پرادش ، جایی که آقای آدیتیانات بارها به پسران مسلمان هشدار داده است که از دختران هندو دور نشوند و یا مجازات سختی را متحمل شوند ، مسدود شده است.

طبق قانون اضطراری ، شخصی که می خواهد دین خود را تغییر دهد باید 60 روز قبل به یک مقام دولتی مراجعه کند تا پلیس بتواند “قصد واقعی ، هدف و علت تغییر دین” را بررسی کند.

هرگونه “تأثیر ناعادلانه” کشف شده ، هم تغییر شکل و هم ازدواج را باطل می کند.

جدید ترین مقالات  فینال پلی آف قهرمانی: غنی ترین بازی در فوتبال

یک عروس مسلمان: مسلمانان 14٪ از جمعیت هند را تشکیل می دهند © EPA

حتی پس از تغییر کسی ، این قانون به هر عضوی از خانواده بزرگ وی اجازه می دهد تا شکایت پلیس را مطرح کنند. سپس بار اثبات به عهده کسانی است که برای اثبات ارتکاب جرم ، از جمله همسر ، تسهیل در تغییر کار را انجام داده اند.

خانم مهرا گفت: “هیچ استقلال دختری به رسمیت شناخته نمی شود.” “این ایالت اکنون پدرسالار است ، که دختران هندو را به عنوان دارایی خود در اختیار دارد و تصمیم می گیرد با چه کسی ازدواج کند.”

در پرونده علیه آقای احمد ، شکایت توسط پدر این زن ساعاتی پس از لازم الاجرا شدن قانون صورت گرفت. یک افسر پلیس UP گفت: “او دختر را تحت فشار قرار می داد تا با او رو به رو شود و با او ازدواج کند.” آقای احمد که فرار کرده بود ، روز چهارشنبه ردیابی و دستگیر شد.

این قانون در هشدارهای تغییر اجباری پوشانده شده است ، اما این قانون توسط وكلا و دانشگاهیان به قوانین نورنبرگ در سال 1935 ممنوعیت ازدواج بین یهودیان و ازدواج با خون “خالص” آلمان تشبیه شده است ، و همچنین قوانین ضدجنس سازی در ایالات متحده است. .

این محدودیت های ازدواج به دنبال یک سری از قوانین تحت حمایت BJP صورت گرفته است که به گفته تحلیلگران ، اقلیت مسلمان هند را به حاشیه رانده است ، از جمله یک قانون بحث برانگیز برای دادن شهروندی سریع به هندوها و پیروان ادیان سرخپوست بر دیگران ، به ویژه مسلمانان.

علی خان محمودآباد ، استاد علوم سیاسی در دانشگاه آشوكا ، گفت كه شبح جهاد عشق كلیشه های قدیمی قرن را كه توسط هندوهای گیاه خوار و طبقه بالا پخش می شود و می گوید مردان مسلمان اشتهای جنسی خشونت آمیز دارند ، با خوردن گوشت تغذیه می كند.

وی گفت: “این یك گروه قدیمی است كه حول اندیشه مسلمان به عنوان یك درنده جنسی است.” “کل این شعارها حول اضطراب جنسی است. از قرن نوزدهم میلادی ، این نگرانی وجود دارد که جمعیت هندو در حال کاهش است. ”

امروز ، وی گفت ، فشار قانونی BJP برای مهار آنچه آنها به عنوان تغییر جمعیتی می بینند عمدتا در تقویت تقویت برداشت از مسلمانان به عنوان تهدیدی مداوم برای جامعه هندو است.

وی گفت: “این قانون به نظریه توطئه اعتبار قانونی می دهد.” وی افزود: “همه اینها برای از بین بردن مردم و ایجاد یک شکاف غیر قابل تراشکاری بین دو جامعه طراحی شده است. این غیر انسانی است. “