مکانیسم حاکمیت قانون اتحادیه اروپا تهدید به کوتاه آمدن است

خبر

شرایط برنامه ریزی شده “حاکمیت قانون” اتحادیه اروپا در بودجه بلند مدت بعدی آن ، بحرانی را به وجود آورده است که خطر تأخیر در تصویب بسته بهبودی همه گیر اتحادیه اروپا با 1.8 میلیارد یورو را تا پایان سال دارد.

برای شدیدترین منتقدان سازوکار “حاکمیت قانون” ، مانند نخست وزیر مجارستان ویکتور اوربان ، این اقدام تلاشی غیرقانونی و با انگیزه سیاسی است که برای مجازات دولت وی با بازپرداخت وجوه طراحی شده است. برای طرفداران ، از جمله بسیاری از اعضای پارلمان اروپا ، این ابزار راهی عضلانی برای تحریم نقض ارزشهای اتحادیه اروپا توسط دولتهای غیر لیبرال است.

واقعیت این است که هیچکدام کاملاً درست نیستند.

پیش نویس متن سازوکار مورد توافق نمایندگان پارلمان اروپا و دیپلمات های اتحادیه اروپا در این ماه قابل خواندن است. این نشان می دهد که علیرغم ادعاهای بزرگ ، اتحادیه اروپا مسلماً فرصت خود را برای ایجاد یک مکانیسم تحریم با دندان از دست داده و در عوض مکانیکی را انتخاب کرده است که هرگز در عمل استفاده نمی شود.

مهمترین مسئله این است که چه زمانی ممکن است کمیسیون اروپا پیشنهاد کند که یک کشور عضو باید بودجه بودجه خود را تحت شرایط مکانیزم کاهش یا تعلیق کند. متن پیش نویس روشن است: این تنها در صورتی اتفاق می افتد که بروکسل متوجه شود که نقض قانون در یک کشور عضو “بر مدیریت صحیح مالی بودجه اتحادیه اروپا یا محافظت از منافع مالی اتحادیه تأثیر می گذارد یا به طور جدی خطر می اندازد” به اندازه کافی مستقیم “.

این آستانه به احتمال زیاد نوار بالایی برای پاک کردن کمیسیون خواهد بود. این شبیه معیاری است که تحت ریاست آلمان در اتحادیه اروپا در ماه اکتبر تنظیم شده است – در پیش نویس که نه تنها توسط مجارستان و لهستان رد شد ، بلکه همچنین ائتلافی شامل هفت کشور از جمله کشورهای شمال اروپا و بالتیک ، اتریش و هلند ، که اعتراض کردند حمایت از حاکمیت قانون باید چیزی فراتر از حفاظت از امور مالی اتحادیه اروپا باشد.

جدید ترین مقالات  با کاهش ترس از نرخ، سهام اروپا رشد می کند

این کشورها ، به همراه اکثریت اعضای پارلمان اروپا ، می خواستند از این ابزار برای تحریم دولتها برای زیر پا گذاشتن اصولی مانند مطبوعات آزاد ، آزادی بیان و LGBTIQ و سایر حقوق اقلیت استفاده شود. این متن چنین کاری نمی کند. در عوض ، به طور خاص از خطرات مالی مانند کلاهبرداری ، کلاهبرداری مالیاتی و فساد به عنوان خطرات ملموس و قابل تحریم صحبت می کند.

یک مقام پارلمان اروپا گفت: “این یک مکانیسم حاکمیت قانون نیست بلکه یک ابزار ضد فساد از نظر رویه ای است – نوعی نسخه ناکارآمد و خیانتکارانه سیاسی از اولاف (آژانس مبارزه با کلاهبرداری اتحادیه اروپا).”

این نکته ای است که دیپلمات های درگیر در مذاکرات بودجه از دست نرفته اند. آنها همچنین از ادعاهای بیش از حد ابراز شده درباره آنچه مکانیسم واقعاً می تواند به دست آورد ناامید شده اند.

اینها همه این س fundamentalال اساسی را ایجاد می کند که آیا مکانیزم حاکمیت قانون هرگز استفاده خواهد شد؟ مقامات اتحادیه اروپا اظهار داشتند که بعید است کمیسیون خطر تحریم های احتمالی علیه هر کشوری را تهدید کند ، مگر اینکه ضمانت های چدنی برای عدم اجرای این دادگاه توسط دادگاه ها داشته باشد.

آقای اوربان احتمالاً در دادگاه دادگستری اروپا ، دادگاه عالی اتحادیه اروپا ، هرگونه اقدام کمیسیون علیه دولت وی را به چالش می کشد. این امر می تواند چشم انداز یک نبرد حقوقی غیرقابل شکست با نخست وزیر مجارستان را فراهم کند. چنین نبرد حقوقی یادآور پرونده انضباطی قاعده قانون بلوک “ماده 7” علیه مجارستان در سال 2018 و لهستان در سال قبل بود. همچنین این مجوز به مجارستان اجازه می دهد تا از حق وتو در برابر هرگونه سیاست اتحادیه اروپا که مستلزم اتفاق نظر در اعتراض است استفاده کند.

جدید ترین مقالات  اعتماد مصرف کننده بریتانیا به بالاترین سطح در بیش از یک سال گذشته رسیده است

“مکانیسم حاکمیت قانون مانند ثبات پیمان رشد برای شرق است. هرگز اعمال نخواهد شد و فقط کینه سیاسی در همه طرفها ایجاد خواهد کرد. “

درمورد مذاکرات متوقف شده بودجه ، طرفداران حکومت قانون از اتحادیه اروپا و ریاست جمهوری آلمان خواستار ایستادن و جلوگیری از بازگشایی معامله برای دلجویی از آقای اوربان و متحدانش هستند. اما حتی اگر به همان شکل باقی بماند ، سازوکار معیوب بعید به نظر می رسد که بتواند مطابق هیاهوی خود عمل کند.

نمودار du jour: دو بار شیب

نمودار خطی شاخص مدیران خرید ، زیر 50 = اکثر مشاغل گزارش دهنده انقباض نشان دهنده افت شدید فعالیت های خدمات منطقه یورو

منطقه یورو روز دوشنبه پس از انتشار شاخص مدیران خرید در ماه نوامبر ، طعم تلخی در دهان خود داشت. شاخص کامپوزیت که میانگین خرید در تولید و خدمات است ، به زیر 50 رسید و نشانه انقباض بود – هرچند که به پایین ترین سطح تاریخی که در عمق همه گیری در بهار دیده می شد ، سقوط نکرد. در خبرهای بد دفن شده برخی علائم دلگرم کننده وجود داشت ، از جمله تولید در آلمان که “همچنان به ویژه از مقاومت قابل توجهی برخوردار است”. این امر باعث می شود که شاخص تولید کمی بالاتر از 50 باشد ، دلیل اصلی این امر سازگاری صنعت با بیماری همه گیر است.

دور اخبار اروپا

رئیس شورای اروپا چارلز میشل با جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده صحبت می کند

  • جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، روز دوشنبه اولین تماس های تلفنی خود را با رهبران اتحادیه اروپا انجام داد و برای “جلسه ویژه” به بروکسل دعوت شده است (به توییت بالا مراجعه کنید). وی هم با رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین و همتای شورای اروپایی اش چارلز میشل صحبت کرد.

    اتحادیه اروپا همچنین شاهد حضور بیشتر جان کری است که به عنوان نماینده ویژه آقای بایدن در زمینه آب و هوا منصوب شده است. این سمت به آقای کری ، وزیر امور خارجه پیشین و کاندیدای ریاست جمهوری ، نقش اصلی دیپلماتیک در احیای تعهدات آمریکا به توافق نامه پاریس را می بخشد ، که وی در دولت اوباما به عنوان پیشگام کمک کرد. این ناهار آقای کری با FT از سال 2018 است که وی به ادوارد لوس گفت چرا بهتر است در مورد تغییر آب و هوا صحبت نکنید “اما در مورد آب و هوا صحبت کنید”.

  • تیری بودت ، بنیانگذار حزب عوام گرایانه ضد اتحادیه اروپا برای دموکراسی هلند ، پنج ماه قبل از انتخابات ملی کناره گیری کرد. این اقدام غافلگیرکننده آقای بودت پس از آن رخ داد که حزب وی با آشفتگی تازه ای روبرو شد ، هنگامی که سازمان جوانان آن متهم به ارسال پیام های ضد یهود و طرفدار نازی ها در گروه های پیام داخلی (فولکسرانت) شد. سارا دو لانگ خراب می شود چگونه رسوایی مردی را که یک بار به عنوان وارث Geert Wilders شناخته می شود ، قصاص داده است.

  • علیرغم هشدار سازمان بهداشت جهانی در مورد استفاده از داروی remdesivir ، اتحادیه اروپا هنوز سفارش احتمالی 1 میلیارد یورویی دارو را دارد – هرچند هنوز هیچ پولی دست به دست نشده است. وقتی اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون از او س saidال شد ، گفت “من تجزیه و تحلیل علمی در مورد remdesivir نخواهم داشت” ، اما تأکید کرد که درمان “باید موثر و ایمن باشد”. این کمیسیون در حال حاضر 70 میلیون یورو برای 33،380 دوره درمان Remdesivir پرداخت کرده است که کارشناسان را در مورد اینکه آیا واقعا کار می کند تقسیم کرده است. (EU Observer، FT)

  • روابط ترکیه و اتحادیه اروپا یکشنبه شب هنگامی که سربازان یک ناوچه آلمانی تلاش کردند یک کشتی ترکی را در مدیترانه به مقصد لیبی جستجو کنند ، ضربه دیگری به بار آورد. جستجو ، بخشی از مأموریت اتحادیه اروپا برای جلوگیری از رسیدن سلاح به لیبی ، پس از شکایت ترکیه از نقض قوانین بین المللی ، متوقف شد. (رویترز)

  • جنگ اسپانیایی بر سر استفاده از زبان اسپانیایی در آموزش و پرورش در حال گسترش است. این درگیری پس از تلاش دولت سوسیالیست برای حذف آن به عنوان “زبان آموزش” در مدارس اسپانیا صورت گرفت. در حالی که تقریباً 90 درصد مردم به این زبان صحبت می کنند ، کاتالان بر آموزش مدارس در کاتالونیا تسلط دارد. مبارزان نگرانند که حذف زبان اسپانیایی به عنوان زبان رسمی آموزش ، مجبور کردن مدارس کاتالونیا به تدریس به زبان اسپانیایی را دشوار می کند.

سه شنبه میاد بالا

اعضای پارلمان اروپا صبح روز سه شنبه نتیجه رأی خود را در شب گذشته در مورد انتصاب پیشنهادی فرانک الدرسون هلندی در هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا – علیرغم اعتراض به عدم توازن جنسیتی در مشاغل عالی موسسه ، خواهند فهمید.

حدود ساعت ظهر (CET) ، کمیسیون توصیه های خود را در مورد چگونگی ارتقا states ادغام فراگیر مهاجران و شهروندان مهاجر از سوی کشورهای عضو ارائه می دهد.

[email protected]؛ mehreenkhn
[email protected]