نتایج انتخابات ایالات متحده 2020: پرونده مبارزات انتخاباتی ترامپ پرونده دادخواست آریزونا – به طور مستقیم

خبر | No comments

گزارشگران FT

پیام های تبریک جو بایدن از رهبران جهان ، از بوریس جانسون انگلیس تا عمرسون منانگاگوا در زیمبابوه و رئیس بروکسل ، اورسولا فون در لاین ، ارسال می شود.

امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، که در ابتدا علی رغم مخالفت با دیدگاه های مخالف خود شخصاً به دادگاه دونالد ترامپ می پرداخت ، بر امید بسیاری از دیپلمات های غربی مبنی بر اینکه دولت دموکرات آینده برای همکاری با همتایان اروپایی بسیار بازتر است ، تأکید کرد.

وی در توئیتی نوشت: “ما برای غلبه بر چالش های امروز کارهای زیادی باید انجام دهیم.” “بیا با هم کار کنیم!”

نخست وزیر ایرلند ، میشائیل مارتین ، حتی با اشاره به میراث قوی ایرلندی رئیس جمهور منتخب ، ابراز امیدواری کرد و گفت که وی “دوست سرسخت” این کشور است.

مخالفت آقای بایدن با Brexit در تضاد با حمایت آقای ترامپ است و امیدها را در دوبلین افزایش می دهد که رئیس جمهور جدید از نفوذ برای محافظت از مرزهای باز بین جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی استفاده خواهد کرد.

وی رئیس جمهور منتخب را که پسر عموی خود را در شهرستانهای مایو و لوث در جزیره زمرد دارد ، دعوت کرد تا در صورت امکان از وی دیدار کند.

ینس استولتنبرگ ، دبیرکل ناتو ، که زیر نظر آقای ترامپ چند سال سنگین را تحمل کرد و خواستار متحدان سنتی ایالات متحده در اروپا برای افزایش هزینه های دفاعی خود بود ، گفت که او امیدوار است “پیوند بین آمریکای شمالی و اروپا” را تحت نظارت بایدن تقویت کند ریاست آنگلا مرکل ، رهبر آلمان ، این عقاید را تکرار کرد.

بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس ، و آنتونیو کوستا ، نخست وزیر سوسیالیست پرتغال ، پس از خروج ایالات متحده از توافق نامه آب و هوایی پاریس تحت نظر آقای ترامپ ، بر همکاری در مورد تغییرات آب و هوا با آقای بایدن تأکید کردند.

ولدیمیر زلنسکی ، رئیس جمهور اوکراین که تماس تلفنی ژوئیه 2019 وی با دونالد ترامپ محاکمه استیضاح رئیس جمهور مستعفی ایالات متحده را برانگیخت ، به گرمی از پیروزی آقای بایدن استقبال کرد.

از هند ، نارندرا مودی گفت که امیدوار است آقای بایدن کار خود را به عنوان معاون رئیس جمهور در زمان باراک اوباما ادامه دهد تا “روابط هند و ایالات متحده را به اوج بیشتری برساند” ، زیرا وی ورود کامالا هریس به کاخ سفید را “موضوع” خواند غرور بسیار زیاد ”برای هندی-آمریکایی ها.

همه کسانی که توییتر را هدف قرار داده بودند فقط برای تبریک به آقای بایدن نبودند. راینهارد بوتیکوفر ، یکی از اعضای سبز پارلمان اروپا ، با پاسخ به توئیتی که رئیس جمهور اوایل روز شنبه منتشر کرد بی ادعا کرد که “در انتخابات” با پیروزی زیادی پیروز شده است ، آقای ترامپ را مورد تمسخر قرار داد.

“توییت لنگ شما بازنده!” آقای بوتیکوفر ، عضو کمیته امور خارجه پارلمان اروپا و هیئت های آن برای روابط با ایالات متحده و چین گفت. “زمان بالایی از حقایق جایگزین به پایان رسیده است.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>