نخست وزیر سنگاپور به دلیل پرونده مربوط به تأسیس اختلافات خانوادگی در دادگاه حاضر شد

خبر

نخست وزیر سنگاپور در دادگاه حاضر شد و این آخرین گام درگیری عمومی نادر بین اعضای خانواده بنیانگذار دولت-شهر بر سر میراث لی کوآن یو بود.

لی هسیان لونگ ، فرزند لی كوان یو ، نخست وزیر نخست سنگاپور ، روز دوشنبه در دادگاه عالی ایالت این شهر در پرونده افترا علیه تری خو ، سردبیر وب سایت خبری مستقل شهروند آنلاین شهادت داد.

آقای خو سال گذشته مقاله ای منتشر کرد که شامل ادعاهایی بود که خواهر و برادر آقای لی در مورد اداره خانه پدرشان مطرح کرده بودند. لی كوان یو می خواست این ساختمان ، یك خانه ی ییلاقی سنگاپوری ، پس از مرگ وی تخریب شود تا از استفاده احتمالی آن برای ارتقا promote فرقه شخصیت جلوگیری شود.

خواهر و برادرهای آقای لی نخست وزیر را متهم کرده اند که از پذیرفتن خواسته های پدر خود امتناع ورزیده و به دنبال حفظ خانه پدرشان است.

این سقوط بی سابقه در سال 2016 – یک سال پس از مرگ لی – فوران کرد و گریبان شهر ایالتی را گرفت که از زمان استقلال در سال 1965 توسط همان حزب اداره می شد. افراد از اوایل 4 صبح برای تأمین صندلی ها در صف شروع کردند. دادگاه ، که تا جمعه رسیدگی خواهد کرد.

آقای لی به دنبال جبران خسارت است ، حکمی برای جلوگیری از انتشار اتهامات آقای خو ، خسارات وخیم تر و هزینه های دیگر.

آقای خو ادعای افترا توسط آقای لی را رد کرد و پیش از جلسه دادگاه گفت که این پرونده “تلاشی برای محدود کردن رسانه ها از گزارش در مورد موضوعی است که مورد توجه عموم است”.

مقاله آنلاین شهروند به پست فیس بوکی اشاره شده توسط هو چینگ ، همسر آقای لی و رئیس شرکت سرمایه گذاری تحت حمایت دولت Temasek در مورد قطع رابطه “با اعضای خانواده سمی” اشاره داشت. این سایت خبری گفت که این کنایه آمیز است که وی همزمان با اختلاف نخست وزیر با خواهر و برادرهای جداشده ، مقاله را به اشتراک گذاشته است.

دفتر نخست وزیر سال گذشته نامه ای به آقای ژو ارسال کرد و ادعا کرد شهروند آنلاین “چندین ادعای دروغین” را تکرار کرده و خواستار حذف مقاله در وب سایت و صفحه فیس بوک خود و “عذرخواهی کامل و بدون قید و شرط” شده است. دفتر آقای لی همچنین از وب سایت خواسته است که ادعاهای مشابه را منتشر نکند و یا اقدام قانونی را به خطر بیندازد.

آقای خو گفت که “جای تأسف” دارد که آقای لی از او شکایت کرده است – در حالی که خواهران و برادران خود را تعقیب نکرده است – به دلیل “گزارش دادن در مورد آنها چنین ادعاهایی را ارائه داده است”

آقای لی به دادگاه گفت كه رسانه ها می توانند “هر چیزی را كه مشمول قوانین افترا باشد” گزارش دهند و اگر او از آنها شکایت كند و اشتباه كند ، آنها می توانند برای “ادعای خود” به دادگاه بروند.

این پرونده دومین دادرسی قانونی است که در کمتر از دو هفته به اختلافات خانوادگی سنگاپور مربوط می شود. دادگاه عالی لی سوئت فرن ، خواهر همسر نخست وزیر را “مقصر بدرفتاری ناعادلانه وکیل و وکالت” دانست و وی را برای 15 ماه از وکالت در پرونده ای که مربوط به تهیه و اعدام آخرین پرونده لی کوآن یو بود ، به حالت تعلیق درآورد. اراده. خانم لی در مورد قضاوت اختلاف کرد.