نماینده سازمان ملل متحد از طرف های متخاصم یمن می خواهد تا “شرط محکم در صلح” بگذارند ، زیرا تهدید قحطی ادامه دارد |

خبر | No comments

مارتین گریفیتس از طریق کنفرانس ویدیویی گفت ، این کشور “برای اولین بار” در “یک نقطه تصمیم گیری” نیست ، و خواستار پایان دادن به “جنگ تیراندازی ، گشودن کشور و از سرگیری جستجوی یک راه حل سیاسی فراگیر” است.

علی رغم آرامش نسبی ، وی به “شایعات” مبنی بر اینکه خشونت ممکن است به زودی در حال افزایش باشد ، اشاره کرد و امیدوار بود که “شعله ور شدن” خبر از بازگشت به خشونت گسترده در سراسر کشور ندهد.

فرآیند صلح “پر زحمت”

آقای گریفیتس به سفیران گفت که “برای ماههای زیادی” ، او از طریق بحث های مجازی و ، در صورت عملی بودن ، تعامل بین طرفین ، “پروسه پر زحمت” متن مذاکره برای اعلامیه مشترک را میانجیگری کرده است.

اگرچه نیروهای مخالف در طول میانجیگری همچنان درگیر بودند ، وی اظهار داشت كه چالش ها دوره ای هستند ، به ویژه شامل “اقدامات اقتصادی و انسانی”.

نماینده سازمان ملل یادآوری کرد که او واسطه است ، “نه مذاکره کننده” و طرفین باید با یکدیگر توافق کنند و تأکید کنند که “تنها تعهدات جدی و عمدی رهبران آنها می تواند این درگیری را به پایان برساند”.

آقای گریفیتس با اشاره به پیمانی كه شامل آتش بس در سرتاسر كشور ، اقدامات خاص برای بهبود زندگی یمنی ها است ، با بیان اینكه “اکنون وقت آن است كه آنها تصمیمات نهایی را كه برای تحقق مذاكرات بیانیه مشترك لازم است ، بگیرند.” و از سرگیری روند سیاسی برای رسیدن به صلح پایدار.

در برابر آزادی زندانیان ، که در آن دو طرف توانستند “ملاقات کنند و با موفقیت به نتیجه برسند که بسیاری از یمنی ها را امیدوار کند” ، نماینده سازمان ملل معتقد بود که این فرصت یکسان برای طرفین است تا مواضع خود را توضیح دهند و “با هم … به مصالحه های لازم برسید »مفید خواهد بود.

“گرسنه ماندن یمنی ها”: لاک لاک

مارک لوکاک ، هماهنگ کننده کمک های بشردوستانه سازمان ملل در جلسه توجیهی خود گفت که فوری ترین کار یمن “جلوگیری از قحطی گسترده” است.

وی با اشاره به وضعیت ضعیف یمنی ها ، تصویری از افرادی که مقاومت کمی در برابر بیماری ها دارند ، نشان داد و اجسادی که چنان تخریب شده اند و اعضای بدن خود را “می بلعند”.

“یمنی ها” گرسنه نمی مانند “. آنها گوشت می خورند “. “همه ما – طرف های درگیر ، اعضای شورای امنیت ، اهدا کنندگان ، سازمان های بشردوستانه و دیگران – باید همه تلاش خود را برای جلوگیری از این کار انجام دهیم. زمان در حال اتمام است ».

آقای Lowcock گفت که دسترسی کامل به حدیده و سایر بنادر ، جایی که اکثر مواد غذایی صادراتی و کمک دریافت می شود ، همراه با آتش بس پایدار ، برای معکوس کردن “لغزش به سمت قحطی” لازم است و خواستار دبیر کل برای یک جهانی آتش بس ، به ویژه برای یمن.

وی به روز کرد که تنها 45 درصد از بودجه مورد نیاز در سال 2020 تأمین شده است که پیامدهای زیادی در دسترسی به غذا و خدمات بهداشتی دارد.

وی با بیان اینکه کمک های مالی “سریعترین و کارآمدترین راه برای حمایت از تلاش های پیشگیری از قحطی است” ، از اهداکنندگان خواستار “انجام تعهدات برجسته و افزایش حمایت آنها” شد.

رئیس امداد سازمان ملل متحد با مراجعه به نفتکش متروکه Safer ، که در اواخر ماه مه نشت کرد و بیش از یک میلیون بشکه نفت خام را به دریای سرخ می ریزد ، رئیس امداد سازمان ملل گفت که “تصویب رسمی ارزیابی و مأموریت تعمیر اولیه” پیش بینی نشده است ، اما اینکه “مقامات انصارالله” – معروف به جنبش حوثی ها ، که برای کنترل کشور با دولت شناخته شده بین المللی می جنگند – ادامه می دهند که چنین خواهد شد.

“شمارش معکوس برای فاجعه”

دیوید بیسلی ، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا (WFP) ، گفت كه “شمارش معكوس برای فاجعه” در حال انجام است ، و جزئیات آن این است كه تنها در ماه های دیگر بدبختی در “سطح جدید” وجود دارد.

وی گفت ، “ما زنگ خطر را به صدا درآوردیم” در سال 2018 و 2019 ، تقریباً در همان نمایش “سگ و تسویه حساب” به شورای اطلاع رسانی کردیم ، و افزود که “رک و پوست کنده رنج آنها اکنون حتی ترحم انگیزتر است”.

آقای بیسلی افزود که کاهش ارزش پول محلی تهیه مواد مخدر را حتی بیشتر می کند.
وی با اشاره به اینکه WFP پیش از این یمن را از آستانه قحطی عقب انداخته بود ، گفت که این تهدید بار دیگر “در را می زند”.

این مقام رسمی سازمان ملل با بیان اینکه موانع دسترسی از اعتماد اهداکنندگان می کاهد ، نیازهای یمن را پرچم گذاری کرد و گفت که “دسترسی به بازی ها” باید متوقف شود ، حمایت از تثبیت ارز برای کمک به افزایش در دسترس بودن مواد غذایی و رشد اعتماد به نفس کمک کنندگان بشردوستانه

چراغ قرمز چشمک زن

وی گفت که چراغ ها “تا آنجا که می تواند قرمز باشد” چشمک می زنند ، و خواستار همکاری در سطح بالاتر ، “یک برنامه جامع با بودجه” و خاموش کردن کامل اسلحه ها شد.

رئیس WFP تأکید کرد: “بگذارید این را خیلی واضح بگویم – برای جلوگیری از قحطی برای سال 2021 ، ما به 1.9 میلیارد دلار نیاز خواهیم داشت” ، افزود: “ما نمی توانیم این را نیكل و با هزینه زیاد انجام دهیم. ما باید اکنون حرکت کنیم و اگر ما این کار را نکنیم مردم می میرند. “

در پایان ، او از اعضای شورا خواست که به مردم یمن پشت نکنند ، اما “از این فرصت کوتاه استفاده کنند که ما باید از قحطی که اکنون جای خود را به دست آورده است جلوگیری کنیم … پسران و دختران کوچک ، خانواده ها ، زنان – آنها برای نجات آنها به ما نگاه می کنند “.

از تنوع زیستی محافظت کنید

در همین حال ، عمر بدوخون ، بنیانگذار و مدیر اجرایی ابتکار عمل جامعه مدنی Solutions for جوامع پایدار ، اظهار داشت که هرچه جنگ ادامه یابد ، یمن از نظر ایجاد اقتصاد پایدار “سبز” با رهبری جوانان “عقب نشینی” خواهد کرد.

وی از طرفین درگیری خواست تا “آسیب رساندن به تنوع زیستی ما” و بهره برداری از محیطی که به طور فزاینده ای شکننده و تهدیدآمیز شده است ، متوقف شوند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>