نگاهی به شغل عطاری و در آمد حاصل از آن

خبر

هنگام مراجعه به عطاری حتما از اعتبار و اصالت محصولات موجود در آنجا مطمئن شوید. چه زمان باید به عطاری مراجعه کنیم؟ مانند تمام خریدهای اینترنتی دیگر صرفه جویی در وقت و هزینه های اضافی رفت و آمد شاید اولین چیزی باشد که درمورد مزیت های خرید آنلاین به ذهنمان می رسد اما در عطاری این مزیت بسیار پررنگ تر می شود زیرا مغازه های عطاری معمولا کم و دور از دسترس هستند و از طرفی بسیار پیش می آید که محصول مورد نظر ما را نداشته باشند و باز باید مسافت زیادی را تا عطاری دیگر طی کرد. هرچه زمان بیشتر می گذرد انسان در دنیای مدرن بیشتر یاد می گیرد که با اینترنت چه کار باید کند، چطور خرید کند، چطور سایت های معتبر را پیدا کند، گول نخورد و در کل خودش را با دنیای جدید وفق دهد، عطاری هم از این جریان بی نصیب نیست و به سادگی می توان اطلاعات کافی را درمورد عطاری به دست آورد.

اما تنها همین نیست، بسیار پیش می آید که در عطاری ها بروشوری از گیاهان مختلف در اختیار ما قرار دهند یا روی بسته ها اطلاعاتی از گیاهان باشد که در حد دو سطر و ناکافی هستند و اکثر مواقع عطار پاسخگوی سوالات اساسی ما نیست، اما از طریق اینترنت می توان تمام اطلاعات لازم را به دست آورد. طبق گزارش های اخیر و تحقیقات انجام شده تمایل به درمان های گیاهی و طب سنتی روز به روز افزایش پیدا می کند و افراد برای انواع مشکلات خود به عطاری مراجعه می کنند؛ برای درمان بیماری های مختلف یا پیشگیری از آن ها، برای تسکین دردهای مختلف و بالا بردن ایمنی بدن، برای اطلاع پیدا کردن از خواص گیاهانی که شاید هدف درمانی نداشته باشند یا بهتر است بگوییم برای درمان روح آدم مناسب اند مانند گل گاو زبان که آرام بخش است.

محصولات گیاهی با توجه به شرایط جسمی افراد مختلف ممکن است تاثیرات مختلفی رو آنها بگذارد، پس فقط شرایط خودتان را در نظر بگیرید و بر اساس تجربه های از عطاری چی بگیریم واسه چاقی دیگران تصمیم نگیرید. گیاهان دارویی خشک شده عمر طولانی دارند،اما بهتر است بیش از دو سال از یک گیاه هر چند خشک شده باشد استفاده نکنید.

نکته ی قابل توجه: گیاه دارویی همان طور که هست خشک شده و مصرف میشود اما داروی گیاهی شامل گیاهانی است که در کارخانه دچار تغییراتی میشوند و بعد در دست مصرف کننده قرار میگیرند که قطعا با گیاهان دارویی مد نظر ما متفاوت اند. اما نمی توان طبقه بندی از نظر شکل ارائه ی محصولات گیاهی را هم نادیده گرفت در عطاری ها معمولا گیاهان به صورت عصاره، روغن، استخراج های الکلی، صمغ گیاه، گیاهان تازه و گیاهان خشک به فروش می رسند. مشکل خود را واضح و کامل توضیح دهید، یا اگر از عطاری های آنلاین خرید می کنید، توضیحات کافی در مورد محصول را مطالعه بفرمایید.