همه گیر بیش از 50 سال با چشم انداز شغلی نامشخص ترک می کند

خبر

بحران Covid-19 هزاران جوان را وادار به بازگشت به خانه والدین خود با تبخیر شغل ، گذراندن دوره های آنلاین یا از دست دادن جذابیت آپارتمانهای شهری کرد.

گراهام چرم ، یک مشاور مستقل مستقر در لنکاوی ، در سن 57 سالگی در موقعیت مشابهی قرار گرفته است. او در سال 2016 با پدرش ، که به زوال عقل مبتلا است ، به خانه رفت و انتظار داشت که این یک مداخله شش ماهه باشد تا زمانی که طلاقش ادامه دارد. از طریق. چهار سال بعد ، او سرانجام خانه ای را که با همسر سابقش مشترک بود فروخت ، وقتی اولین ضربه قفل ملی رخ داد و کار او تقریباً بلافاصله خشک شد. با مراجعه به دوچرخه سواری برای فروش ، او در حال آزمایش خود در برابر برنامه تمرین Strava بود که یک اتفاق قلبی رخ داد – منجر به جراحی بای پس سه گانه و برای اضافه کردن توهین به آسیب دیدگی ، یک دوره Covid ، در بیمارستان انتخاب شد.

او با گستاخی گفت: “من اینجا هستم ، با پدرم زندگی می کنم.” اگرچه فروش خانه به این معنی است که پول مسئله فوری نیست ، اما کمبود شغل او را می خزد. “من پیرتر و فقیرتر می شوم. . . من مدرک مهندسی و MBA گرفتم. من مهارت های قابل انتقال زیادی دارم. من می خواهم کاری انجام دهم که مقداری ارزش داشته باشد. . . چیزی که مرا ادامه دهد و احساس مفید بودن کنم. “

تا کنون ، او به سوپر مارکت های تسکو ، آسدا و موریسونز مراجعه کرده است ، تا به عنوان یک باربر NHS و یک پستچی کریسمس کار کند ، و همچنین برای مشاوره نقش – همه بدون موفقیت.

بالای 50 سال سخت ضربه می خورد

تجربه او غیر معمول نیست. بیشترین افزایش بیکاری از زمان شیوع همه گیر در میان جوانان بوده است. اما کارگران مسن نیز به طور نامتناسبی مورد سو استفاده قرار گرفته یا از کار افتاده اند و بسیاری از آنها بازار کار را ترک کرده اند. شواهد حاصل از رکودهای قبلی نشان می دهد که آنها حتی برای بهبود یافتن شغل جدید بیشترین تلاش را خواهند کرد.

امیلی اندروز ، مدیر ارشد شواهد در مرکز پیری بهتر ، می گوید: “حتی قبل از Covid ، نرخ استخدام مجدد برای افراد بالای 50 سال بسیار کمتر از هر گروه دیگر بود.”

نمودار میله ای نرخ اشتغال مجدد در انگلستان بر اساس سن ، سه چهارم سپتامبر 2019 (٪) نشان می دهد افراد بالای 50 سال در تلاش برای یافتن شغل پس از تعدیل نیرو هستند

تجزیه و تحلیل این موسسه خیریه نشان می دهد که تنها یک سوم کارگران بالای 50 سال انگلستان که در سال 2019 از کار خود خلاص شده اند ، سه ماه بعد کار پیدا کرده اند ، یعنی نیمی از افراد بین 25 تا 34 سال. در حالی که افراد بالای 50 سال دو برابر بیشتر از افراد 18 تا 24 ساله بیکار هستند که طولانی مدت باشد. خانم اندروز می گوید ، نگرانی بزرگ این است که کسانی که از کار خارج می شوند هرگز وارد کار نمی شوند.

جدید ترین مقالات  هفته کاری چهار روزه: لحاف جلو

این حتی بیشتر از گذشته اهمیت دارد ، زیرا افراد بیشتری خواهان کار هستند و یا نیاز به کار طولانی تر دارند ، در حالی که بسیاری از آنها در یک موقعیت مالی نامطمئن کار می کنند.

تقریباً یک سوم نیروی کار انگلستان بیش از 50 سال سن دارند که نشان دهنده پیر شدن جمعیت و افزایش مداوم نرخ استخدام کارگران مسن – به ویژه زنان – است. تقریباً سه چهارم افراد 50-64 ساله در سال 2020 کار می کردند ، در حالی که طبق آمار رسمی در سال 1984 فقط 56 درصد بود.

نمودار میله ای افراد بیکار بدون کار برای بیش از یک سال ، سال 2020 (٪) که نشان می دهد بیش از 50 سال ها بیشتر در انگلیس بیکار هستند.

با این وجود کمتر از نیمی از مردان و کمتر از یک سوم زنان با رسیدن به سن 65 سالگی هنوز شاغل هستند – هنوز یک سال کمتر از شرایط بازنشستگی دولت است. افراد در سنین 50 و 60 سالگی نیز به طور نامتناسبی کار می کنند که به صورت نیمه وقت کار می کنند و یا با درآمد ناچیز خود اشتغال دارند و ساخت پس انداز بازنشستگی را دشوار می کند.

مارتین وبستر ، که زندگی ناخوشایند خود را به عنوان مدیر رویدادهای مستقل انجام می داد ، تا زمانی که Covid-19 صنعت را به سختی درآورد ، گفت: “از آنجا که من در سالهای کافی بیمه ملی برای دریافت حقوق بازنشستگی کامل دولت پرداخت نکردم ، بنابراین باید کار خود را ادامه دهم.” مکث. از ماه مارس ، او به عنوان راننده تحویل در داخل و خارج کار کرده است. اما در سن 64 سالگی ، او چندان راه بازگشت به شغل قدیمی خود را نمی بیند ، “تا حدودی به دلیل کوچک شدن صنعت. . . و تا حدی چون من کمتر قادر به پاسخگویی به خواسته های جسمی خواهم بود. ”

جدید ترین مقالات  ناجی بارباربری کاشانی اتوبار کاشانی ۴۴۸۶۲۸۹۹باربری تهران حمل اثاثیه منزل

کاهش بودجه بازنشستگی

همه گیری ، فشارهای مالی موجود را حادتر کرده است. تحقیقات موسسه مطالعات مالی نشان می دهد که از هر هشت کارگر بالای 50 سال یک نفر برنامه بازنشستگی خود را تغییر داده است.

برخی از آنها ممکن است کار طولانی تری را انتخاب کنند ، زیرا از نیاز به یک رفت و آمد طاقت فرسا فرار کرده اند.

نمودار خط میانگین سن خروج از بازار کار ، 1950 تا 2020 ، بریتانیا نشان می دهد مردم مدت بیشتری کار می کنند

“کار در خانه باعث شده است که امکان کار طولانی تر بسیار راحت تر باشد. . . برای من این مسئله در حقیقت مسئله همه گیر Covid نیست که بر امور مالی بازنشستگی تأثیر می گذارد ، بیشتر این که یک حقوق منظم بالا باعث ایجاد عایق در برابر شوک های اقتصادی می شود و بسیار زیاد است که می خواهم از کاری که بیشتر اوقات دوست دارم انجام دهم صرف نظر کنم. ” خواننده در مورد وب سایت FT نظر داد.

برخی دیگر باید برای بازسازی پس اندازها یا جلوگیری از ضرر در ارزش حقوق بازنشستگی تعریف شده مدت بیشتری کار کنند.

برای کسانی که مجبور به بازنشستگی شده اند زودتر از موعد مقرر بازنشسته شده اند ، این خطر وجود دارد که در پایان زندگی خود را فقیرتر بدانند. “بسیاری از افراد مسن فاصله زیادی تا بازنشستگی ندارند و شاید این سالها واقعا برای آنها سالهای بسیار مهمی بوده باشد. از دست دادن شغل خود در این مرحله ممکن است عواقب بزرگی به همراه داشته باشد ، “می گوید روونا کرافورد ، مدیر دستیار در IFS.

در مراحل بعدی زندگی شغلی موانعی برای شکار شغل وجود دارد – مسائل بهداشتی. عدم دسترسی به آموزش مجدد ؛ و سن گرایی کامل یکی دیگر از خوانندگان FT اظهار داشت: “من دیگر به خود زحمت نمی دهم که تمام تجربیات خود را در CV قرار دهم زیرا” قرار ملاقات با کربن “را سخت تر می کند و جوانتر از سن خودم به نظر می رسد.

“شما به یک نقطه خاص می رسید و از نظر سن به پشت صف کار می رسید. . . هیچ کس این حرف را نخواهد زد اما من فکر می کنم این واقعیتی است که همه باید با آن روبرو شوند. ”

خانم هیل نمی توانست حمایت دولتی از خود اشتغالی را ادعا کند زیرا بیشتر درآمد او از طریق مستمری پزشکی خدمات دولتی بود. وی مانند بسیاری از صاحبان خانه های مسن تر ، صلاحیت اعتبار جهانی را نداشت. آسیب دیدگی طولانی مدت کارهای میز را غیرممکن می کند. در عوض ، او با پس انداز رو به کاهش زندگی می کند و به عنوان یک مراقب مراقبت می کند.

جدید ترین مقالات  تنوع در فناوری باید فراتر از جنسیت باشد

او می گوید: “59 ساله هستم و برای تمرین مجدد به حوضه آبریز نزدیک می شوم.” “من واقعاً گیر کرده بودم و فکر می کردم چه کاری از دست من ساخته است. این نزدیکترین مناسب من بود. “

در مورد کمک به افراد مسن برای بازگشت به کار ، یا کمک به آنها برای بازآموزی ، هنوز یک سیاست در دولت وجود دارد.

یک شکاف سیاسی

طرح 2 میلیارد پوندی Kickstart که از پاییز امسال آغاز به کار کرد ، به کارمندان جوانان 16 تا 24 ساله یارانه می دهد. صدراعظم ریشی سوناک از بودجه بیشتر 2.9 میلیارد پوندی برای شروع مجدد خبر داده است ، برنامه ای که از بزرگسالانی که در بیکاری طولانی مدت قرار دارند حمایت خواهد کرد. اما این ابتکار برنامه کار است که پس از رکود اقتصادی سال 2008 اجرا شد ، و براساس آن نتایج ارائه دهندگان خصوصی بزرگ پرداخت می شود و افراد بالای 50 سال با بدترین نتایج ظهور می کنند.

کسانی که قبلاً در بیکاری طولانی مدت بودند – شاید به دلیل ناتوانی یا مشکلات بهداشت روانی – و توسط تازه بیکاران خود را تا پشت صف آرنج می بینند ، احتمالاً بیشترین مبارزه را خواهند کرد.

تریسی فیشویک ، مدیرعامل Transform Lives ، یک شرکت اجتماعی مستقر در: می گوید: “اگر مدت طولانی از کار خود خارج شده اید ، نمی توانید فقط لیسیدگی رنگ داشته باشید و CV خود را مسواک بزنید و بیرون بروید.” لیورپول پشتیبانی بیکاری را ارائه می دهد.

“ما باید یک پیشنهاد کاملا صریح برای افراد بالای 50 سال ببینیم. . . و تشخیص اینکه فرد بالای 50 یا 60 سال نیازهای بسیار متفاوتی دارد. “خانم اندروز می گوید.

“این پیشنهاد یک پیام کاملاً واضح برای کارفرمایان ، ارائه دهندگان حمایت از کار ، بلکه همچنین افراد خود در این گروه سنی قرار می دهد – شما به عنوان یک جوان حق حمایت را دارید. . . شما سالهای زیادی برای دادن فرصت دارید. “