واکسن امیدوار است که مسیر روشنی برای استفاده از بازارهای سرمایه برای گروه های پرخطر باشد

خبر

شرکت های دارای رتبه پایین دستیابی به موفقیت اخیر در زمینه واکسن Covid-19 را برای گرفتن وام در بازار خوشحال کننده مورد استفاده قرار داده اند ، زیرا سرمایه گذاران به دنبال چشم اندازی موثر برای تقویت چشم انداز مالی وام گیرندگان خطرناک هستند.

شرکتهایی که در پایین نردبان رتبه بندی قرار دارند و کسانی که درآمد آنها در اثر ابتلا به بیماری همه گیر کاهش یافته است ، در حالی که بازدهی آبدار به سرمایه گذاران با افزایش اشتیاق برای ریسک ارائه می دهند ، حال و هوای پر رونقی دارند تا معاملات بدهی را از مرز خارج کنند.

موفقیت در چنین معاملات منعکس کننده امیدهای متکی به بازگشت اقتصادی ناشی از واکسن در سال آینده است. اقدامات تاریخی بانک مرکزی و نرخ بهره پایین که توسط وام گیرندگان درجه بالا ارائه شده است ، سرمایه گذاران را نیز ترغیب کرده است که در گوشه های پرخطر بازار بازده بگیرند.

بوپاران ، بزرگترین تولیدکننده مرغ انگلیس که توسط به اصطلاح “پادشاه مرغ” رانجیت سینگ بوپاران اداره می شود ، این هفته اوراق قرضه با بازده بالا منتشر کرد. قبل از تأمین مالی ، تامین کننده مرغ برای خرده فروشان از جمله آلدی و تسکو دارای درجه اعتبار سه برابر C بود ، در پایین ترین سطح ناخواسته. با مقادیر بالای وام ، کاهش یافته است ، و یک طرح چرخشی را آغاز کرده است که شامل فروش دارایی ها از جمله بیسکویت های فاکس به مدت 246 میلیون پوند در ماه گذشته است.

تنها چند ساعت پس از انتشار اوراق قرضه 475 میلیون پوندی بوپاران در روز دوشنبه ، شرکت بیوتکنولوژی مدرن آمریکا با اعلام موثر بودن واکسن ویروس کرونا ، بازارها را خوشحال کرد.

به دنبال اعلام هفته گذشته Pfizer و BioNTech درباره واکسنی با اثربخشی بالا ، پیشرفتی که تقاضا برای اوراق قرضه ناخواسته صادر شده توسط زنجیره ورزش PureGym انگلیس را افزایش داد ، سایت های آن به دلیل دومین قفل در سراسر انگلیس مجبور به تعطیلی مجدد شدند. بانک های آن از ژانویه بدهی خود را حفظ کرده بودند و اخبار واکسن به بانکداران PureGym فقط انگیزه لازم برای طفره رفتن از ضررهای سنگین را داد.

جیمز دیورانس ، مدیر پرتفوی پر بازده اروپا در Fidelity International ، گفت: “بازار اوراق قرضه قطعاً اکنون کاملاً داغ است و عناوین واکسن را از Pfizer و Moderna بسیار مثبت حداقل در فکر کردن در مورد ریسک اعتباری گرفته است.” ناشران با درجه پایین به بازار می آیند.

بانکداران PureGym موفق به دریافت نتیجه واکسن Pfizer-BioNTech شدند. این خبر به آنها کمک کرد تا وام پل 445 میلیون یورویی را که در ژانویه تدارک دیده بودند به بازار اوراق قرضه ناخواسته منتقل کنند و از ضررهای شدید جلوگیری کنند © Simon Dawson / Bloomberg

تولیدکننده مرغ بوپاران ، به رهبری رانجیت سینگ بوپاران ، این هفته اوراق قرضه 475 میلیون پوندی را فروخت. یک بانکدار گفت معاملات از جمله این معاملات “بدون افزایش واکسن مضاعف” چالش برانگیزتر خواهد بود © Tim Scrivener / Shutterstock

برای بوپاران ، دستیابی به موفقیت در زمینه واکسن مضاعف به همین ترتیب مفید بود. در طول تابستان ، این شرکت تلاش کرده بود اوراق قرضه خود را که در سال 2021 به سررسید تأمین کند ، اما به گفته دو نفر آشنا به این موضوع ، سرمایه گذاران پس از تلاش برای وام های بیش از حد بالا ، برنامه های خود را به سر می برند.

دومینیک اشکروفت ، سرپرست Emea با استفاده از سرمایه مالی در Goldman Sachs ، گفت که قبل از اعلام واکسن ، معاملات با شرکت هایی از جمله Boparan “انجام کار چالش برانگیزتر بود یا به سطح قیمت گذاری که ما دیده ایم نمی رسید. . . . این هفته آنها سطح بهتری نسبت به دو هفته پیش داشتند. “

بدهی پنج ساله 475 میلیون پوندی بوپاران ، که 50 میلیون پوند آن توسط آقای بوپاران و همسرش خریداری شده است ، طبق یک سند قیمت گذاری که توسط فایننشال تایمز مشاهده شده ، نرخ بهره 7.6 درصدی را به سرمایه گذاران ارائه می دهد.

بوپاران حاضر به اظهارنظر درباره معامله این هفته یا احتمالاً سرمایه گذاری مجدد آن در تابستان نبود.

نمودار خط عملکرد در ICE BofA CCC و شاخص بازده پایین آمریکا (٪) نشان می دهد که سرمایه گذاران پس از اخبار مثبت واکسن به بدهی با کمترین نرخ هجوم می آورند

شرکت های آمریکایی در پایین مقیاس رتبه بندی نیز از سرخوشی پس از واکسن بهره مند شده اند. بازده شاخص اوراق قرضه با درجه سه درجه C آمریکا در روز اعلام Pfizer 0.72 درصد کاهش یافت و به 10 درصد رسید ، که بزرگترین سقوط یک روزه از ماه مه است ، زیرا سرمایه گذاران به بدهی می روند.

اپراتور خط کروز کارناوال ، شرکتی که درآمد همه گیر آن را تحت تأثیر قرار داده است ، امسال بطور منظم از بازار اوراق قرضه استفاده می کند. این هفته این شرکت با اولین معامله بدون ضمانت خود بازگشت ، یک پیشنهاد خطرناک تر زیرا که اوراق قرضه توسط کشتی های آن یا سایر وثیقه ها پشتیبانی نمی شود.

بن برتون ، رئیس سندیکای مالی اهرمی ایالات متحده در بارکلی ، گفت: “اخبار واکسن در ایالات متحده تغییر دهنده بازی بوده است” و افزود که افزایش “چشمگیری” در اشتهای ریسک وجود دارد.

در بازار وام ، Inspire Brands ، صاحب رستوران های زنجیره ای Buffalo Wild Wings و Arby’s ، 2.6 میلیارد دلار در این هفته برای خرید قهوه زنجیره ای Dunkin Brands جمع آوری کرد. بانکداران تاریخ اتمام معامله را دو روز جلو بردند و هزینه استقراض شرکت را به نشانه تقاضای معامله به 3.25 واحد درصد بیش از نرخ معیار ، معروف به Libor کاهش دادند.

سارنگ گدکاری ، رئیس بازارهای جهانی سرمایه در بانک آمریکا ، گفت: کاهش هزینه های استقراض و تقاضای قوی سرمایه گذاران برای خرید اوراق قرضه یا دادن وام ، بازارهای بدهی را به گزینه ای جذاب برای جمع آوری پول با فروش سهام تبدیل کرده است.

کارناوال امسال به طور منظم از بازار اوراق قرضه استفاده می کند. این هفته گروه سفر در تلاش اولین معامله بدهی خود را که توسط کشتی های کروز یا دارایی های خود به عنوان وثیقه پشتیبانی نمی شود ، آغاز کرد © Tim Rue / Bloomberg

ازبکستان معادل 750 میلیون دلار از طریق دلار و ازبکستان از تنها انتشار دومین اوراق قرضه خود پس از اولین حضور در بازار سال گذشته جمع آوری کرد © Alamy

اخبار واکسن همچنین باعث جنجال معاملات وام گیرندگان خطرناک بازارهای نوظهور شده است زیرا سرمایه گذاران شرط می بندند که این بخش در میان بزرگترین برندگان از یک جهش اقتصادی سریع تر باشد.

این هفته ، ازبکستان پس از اولین عرضه در بازار در سال گذشته ، معادل $ 750 میلیون دلار و دلار ازبکستان تنها از انتشار دومین اوراق قرضه خود جمع آوری کرد.

“قبل از موج دوم Covid ، بازارها برای وام گیرندگان EM باز بود ، اما نه دسته جمعی، “سرگئی گونچاروف ، مدیر صندوق در Vontobel Asset Management گفت.”

وی افزود: پیشرفت واکسن باعث شده است که سرمایه گذاران “راحت تر با این نام های خطرناک خرید کنند”. “مدیران نمونه کارها اینقدر پول جمع کرده اند و آنها به دنبال مکان هایی برای استفاده از آن هستند.”