پیامدهای انفجار بیروت: در حال بهبود ، شهر برای حمایت از “زخم های عمیق” نیاز به حمایت بیشتری دارد |

خبر | No comments

یونیسف در لبنان گفت: “در حالی که زخم های فوری به لطف تلاش های خارق العاده در زمین بهبود می یابند ، زخم های عمیق – اعم از قابل مشاهده و غیرقابل مشاهده – از کودکان و خانواده ها در کشوری که چندین مورد اضطراری را تجربه می کنند ، به همبستگی ، تعهد و حمایت مداوم نیاز دارند.” نماینده ، یوکی موکو.

به عنوان بخشی از گزارش خود ، برخاسته از نابودی. 100 روز پاسخ یونیسف به انفجارهای بیروت و راه پیش روی فرزندان و خانواده ها، آژانس اظهار داشت كه كمكهای روانی – اجتماعی به آنها كمك می كند تا به ساكنان كمك كنند تا صدماتی را كه در حین و بعد از انفجار تجربه كرده اند ، پردازش كنند.

وی تأكید كرد: “فراهم كردن حمایت روانی – اجتماعی برای كودكان و والدین یك گام حیاتی در كمك به مردم برای بازسازی زندگی در هم ریخته خود است”.

100 روز کمک

طی یک دوره از مداخلات ، یونیسف به بیش از 33000 نفر از جمله 7200 کودک ، والدین و مراقبان اصلی از طریق فضاهای دوستدار کودک در مناطق آسیب دیده و جلسات همتا به همتا از زمان انفجار ، دسترسی بیش از 33،000 نفر را داشته است.

این آژانس همچنین برنامه انتقال نقدی اضطراری را برای حمایت از 80،000 نفر از افراد آسیب پذیر طی هفته های آینده ایجاد کرده و به بیش از 22000 کودک زیر 5 سال مکمل های غذایی ضروری ، از جمله ویتامین A ، بیسکویت های پرانرژی و سهمیه های غذایی اضطراری ارائه کرده است.

علاوه بر این ، ارتباطات تأمین آب را در بیش از هزار ساختمان برقرار کرده است ، علاوه بر نصب 4882 مخزن آب ، از جمله 111 نفر در سه بیمارستان به شدت آسیب دیده در کارانتینا ، واردیا و گیتاوی ، به 20765 نفر در 4،080 خانوار رسیده است.

و یونیسف نیز لوازم حیاتی بشردوستانه ، مواد محافظتی COVID-19 و مواد بهداشتی به ارزش 3.7 میلیون دلار را به شرکای خود توزیع کرده است ، درحالیکه حدود 80 درصد از لوازم تهیه شده به صورت محلی ، از اقتصاد لبنان پشتیبانی می کند.

خانم موکوئو با تأیید اینکه “پاسخ یونیسف در 100 روز گذشته نجات دهنده ، سریع و اساسی بوده است” تأکید کرد که “ما نمی توانیم استراحت کنیم و کار ما ادامه دارد”.

پشتیبانی فوری مورد نیاز است

به گفته یونیسف ، تعداد زیادی از افرادی که هنوز نیاز به حمایت دارند ، نیاز به افزایش فوری بودجه برای برنامه های اصلی ، از جمله حمایت از کودکان دارند.

خانم موکو فهمید که بازسازی بیروت و بالا بردن روحیه مردم لبنان “یک تعهد طولانی مدت” است.

وی پرچم گذاری کرد: “یونیسف و شرکا از هزاران کودک و خانواده تحت تأثیر انفجار حمایت کرده اند ، اما نیازها همچنان جدی است”.

تأمین حمایت روانی – اجتماعی برای کودکان و والدین گامی حیاتی در کمک به مردم است – نماینده یونیسف

تا به امروز ، آژانس سازمان ملل 33 درصد از 50 میلیون دلار مورد نیاز برای پاسخگویی به نیازهای کودکان و خانواده ها را دریافت کرده است.

افزایش بودجه به یونیسف این امکان را می دهد تا به طور موثرتری به برخی از چالش های افزایش یافته محافظت از كودكان در سراسر كشور بپردازد ، از جمله برای خانواده هایی كه توانایی پرداخت هزینه خدمات ضروری را ندارند ، كمك به بازسازی مدارس و ایجاد فرصت های شغلی برای جوانان شاغل در بازسازی شهر خود.

نماینده یونیسف گفت: “ما از اهدا کنندگان خود – افراد ، دولت ها ، مشاغل – از صمیم قلب تشکر می کنیم”. “تلاش ها و تعهد آنها به ما کمک می کند تا در کنار کودکان ، جوانان و خانواده های لبنان باشیم.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>