چگونه از اسانس خوراکی استفاده کنم؟

خبر

در کنار مزایای استفاده از اسانس خوراکی می توان به مضرات اسانس خوراکی نیز اشاره کرد. با توجه به کاربرد اسانس های خوراکی، استفاده از اسانس به عنوان ضدعفونی کننده، ضد تشنج، ضد تورم و التهاب، خلط آور، ضد قارچ و ضد باکتری، محرک، مسکن دندان، ضد خارش، محرک دستگاه گوارش و ضد رماتیسم نیز قابل ملاحظه است. مواد خام گیاهی مانند گل، برگ، چوب، پوست، ریشه و دانه در دستگاه تقطیر ریخته و با آب ترکیب می شوند. این روغن های گیاهی طبیعی برای هر دو ویژگی معطر و طعم دهنده خود قدردانی می کنند. برای جایگزینی اسانس طبیعی برای عصاره، با استفاده از ¼ قاشق چای خوری روغن ضروری در جای 1 قاشق چای خرید اسانس های معطر خوری عصاره.

اسانس درخت چای نیز برای تمیز کردن پوست شناخته شده است، حتی اگر آن می تواند اثر خشکی کمی داشته باشد. روغن چای درخت را به وسیله نفوذ خود اضافه کنید تا قالب و سایر بیماری های موجود در هوا را بکشید. استخراج حلال: یک روش بسیار مدرن برای تهیه ­ی اسانس گل، استخراج حلال صنعتی است که در آن گلبرگ­ های با یک ماده­ی فرار مانند نفت خام مخلوط گشته تا روغن گل کاملا در نفت خرید و فروش اسانس گشنیز حل شود. علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد، شرکت­های تولید کننده­ی لوازم بهداشتی برای بهبود مزه و عطر و بو بسیاری از محصولات خود از اسانس ­ها استفاده می­کنند.

آنها می توانند به روش های مختلفی استفاده شوند: در حمام، در روغن ماساژ یا در محصولات زیبایی. چنین ادعایی گاهی برای محصولاتی مانند صابون، لوسیون و روغن های ماساژ حاوی روغن های اساسی ساخته می شود و به عنوان «آروماتراپی» به بازار عرضه می شود. در صنعت شیمیایی و صنایع غذایی خرید اسانس به کار رفته برای تهیه و تولید محصولات متفاوت است که در ادامه به بررسی این تفاوت­ها می­پردازیم. با ورود عطرمایه به داخل بدن اندورفین و انکفالین از پایانه­ی آکسون یاخته­ های عصبی آزاد می­شوند و باعث برقراری آرامش داخل بدن می­شوند، همچنین انکفالین می­تواند باعث کاهش التهاب و تسکین دردهای بدن گردد، به همین دلیل است که در صنعت پزشکی رایحه درمانی یکی از راه­های درمان بسیار پرطرفدار تلقی می­شود.

ترکیبات شیمیایی موجود در عصاره­ی یک گیاه می­تواند با توجه به شرایطی قبیل آب و هوا تغییر کند؛ یعنی ترکیبات شیمیایی عطرمایه به دست آمده از یک گیاه در آب و هوای گرم با عطرمایه همان گیاه در آب و هوای سرد و کوهستانی کاملا متفاوت است. البته قیمت اسانس ها بسته به نوع طعم آن ها متفاوت است.