کوین بیس: کاهش تجارت خرده فروشی پلت فرم را در رکود نگه می دارد

خبر

در صرافی رمزارز Coinbase Global، قیمت بیت کوین و حجم معاملات دیگر در حالت قفل حرکت نمی کند.

ارز دیجیتال امسال 63 درصد افزایش یافته است، در مقایسه با رشد 12 درصدی S&P 500. سهام کوین بیس حتی بهتر عمل کرده و بیش از 90 درصد پیشرفت کرده است. این شرکت زیان ده که در ژانویه فقط 1.5 برابر درآمد معامله کرده است، اکنون مضربی از 5.5 برابر شده است. اپراتورهای بورس بزرگتر و سودآورتر Cboe و بورس لندن به ترتیب 3.5 برابر و شش برابر در مقایسه هستند.

اما سرمایه گذاران از خودشان جلو می زنند. کاهش علاقه خرده‌فروشی به تجارت دارایی و چشم‌انداز مقررات سنگین‌تر به این معنی است که Coinbase در آینده با مشکل مواجه است.

علیرغم جهش قیمت بیت کوین در سال جاری، فعالیت معاملاتی در پلتفرم Coinbase همچنان در رکود باقی مانده است. تعداد کاربران تراکنش ماهانه (MTU) در پایان سه ماهه اول به 8.4 میلیون نفر رسید که این رقم در سال گذشته 9.2 میلیون نفر بود. حجم معاملات در این دوره بیش از 50 درصد کاهش یافت، در حالی که درآمد کل معاملات 63 درصد کمتر بود.

حتی در مقایسه با سه ماهه چهارم، هم حجم معاملات و هم اعداد MTU تغییر کمی داشتند.

این خبر بدی برای صرافی است. تجارت خرده فروشی تقریباً 95 درصد از درآمد تراکنش کوین بیس و 71 درصد از کل درآمد گروه را در سال گذشته تشکیل می دهد. در سه ماهه اول، کاهش درآمد خالص با افزایش نرخ بهره کاهش یافت که باعث افزایش درآمد بهره شد. این رقم از 10.5 میلیون دلار در سال گذشته به 240.8 میلیون دلار افزایش یافت. اما دستاوردها پایدار نیستند. انتظار می رود فدرال رزرو چرخه افزایش نرخ بهره خود را در تابستان امسال متوقف کند، اگرچه ممکن است دوباره شروع شود. علاوه بر این، Coinbase تمرکز تحقیقات کمیسیون بورس و اوراق بهادار در مورد نقض احتمالی قوانین اوراق بهادار است.

تابستان ممکن است نزدیک باشد، اما سرمایه گذاران در Coinbase باید برای زمستان طولانی ارزهای دیجیتال در پیش رو آماده شوند.