گزارش قتل عام در اتیوپی: رئیس حقوق بشر سازمان ملل نسبت به وضعیت مارپیچ ، جنایات جنگ هشدار داد |

خبر | No comments

در واکنش به جزئیات آشکار كشتارهای جمعی كه شامل تعداد زیادی قربانی در شهر مای كادرا بود ، میشل باشلت گفت كه “اگر نیروهای ملی (و) منطقه ای Tigray و نیروهای دولت اتیوپی راهی را كه ادامه می دهند ادامه دهند ، این خطر وجود دارد وضعیت کاملاً از کنترل خارج خواهد شد “.

سخنگوی وی ، روپرت کولویل ، در مصاحبه مطبوعاتی در ژنو به خبرنگاران گفت ، این امر “تلفات سنگین و تخریب ، و همچنین آوارگی گسترده در داخل اتیوپی و آن سوی مرزها” را تهدید می کند.

پرامیلا پاتن ، مشاور ارشد پیشگیری از نسل کشی سازمان ملل ، پرامیلا پاتن ، و مسئولیت سازمان ملل برای محافظت از افراد مسن مشاور کارن اسمیت.

مقامات ارشد سازمان ملل افزودند ، چنین حملاتی با انگیزه قومی و گزارش شده مشخصات شهروندان قومی ، خطر نسل کشی ، جنایات جنگی ، پاکسازی قومی و جنایات علیه بشریت را افزایش می دهد.

جرائم جنگی

اگرچه رئیس حقوق بشر سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد که جزئیات قساوت ادعایی گزارش شده توسط عفو بین الملل در جنوب غربی تیگرای “هنوز به طور کامل تأیید نشده است” ، وی خواستار تحقیق کامل شد.

وی گفت: “اگر تأیید شود كه به طور عمدی توسط یكی از طرفین نبرد فعلی انجام شده است ، این كشتارهای غیرنظامیان به معنای جنایات جنگی خواهد بود”.

کمیساریای عالی قبل از برجسته ساختن قدرت ویرانگر نظامی در درگیری ، فراخوان خود را برای “متوقف کردن درگیری و جلوگیری از هرگونه وحشیگری دیگر” تکرار کرد.

“علیرغم قطع ارتباطات با Tigray که بررسی میزان خسارت را تاکنون دشوار کرده است ، ما از منابع مختلف گزارش هایی دریافت کرده ایم که حاکی از افزایش حملات هوایی توسط نیروهای دولتی و همچنین درگیری های شدید زمینی بین نیروهای مخالف است” ، وی گفت

قطع آب ، برق

خانم باچلت افزود ، قطع خدمات ضروری برای جمعیت آسیب پذیر و همچنین قطع ارتباط و مشکلات دسترسی “از طریق جاده و هوا” برای آژانس های امدادی نیز بسیار نگران کننده بود.

تنش های منطقه ای و سیاسی از سال 2018 افزایش یافته است ، زمانی که نخست وزیر تازه انتخاب شده اتیوپی ، ابی احمد ، در میان یک برنامه اصلاحات بلند پروازانه ، چندین حزب منطقه ای مستقر در قوم را در یک نیروی ملی واحد ادغام کرد.

به دنبال گزارش گزارش تصرف یک پایگاه ارتش در مکل ، پایتخت Tigrayan ، که نخست وزیر را وادار به دستور حمله نظامی کرد ، خشونت ها در آغاز ماه در Tigray با مشارکت نیروهای فدرال و محلی آغاز شد.

پیش از تشدید Tigray ، ده ها نفر در غرب ارومیه در حملات کشته و زخمی شدند.

هشدار پناهنده

آژانس پناهندگان سازمان ملل ، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد ، در یک هشدار جدید در مورد ایمنی غیرنظامیان در Tigray ، بار دیگر نگرانی ها را در مورد امنیت بیش از 96000 اریترایی ساکن در چهار اردوگاه پناهندگان و جوامع میزبان در کنار آنها ابراز کرد.

آنها علاوه بر 100000 نفر در Tigray هستند که قبلاً در آغاز درگیری آواره شده بودند.

بابر بلوچ ، سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان پناهندگان سازمان ملل گفت: “جنگ در دیروز در Tigray به اردوگاه پناهندگان شیملبا نزدیکتر شد – که میزبان 6500 پناهنده اریتره ای است – نگرانی از جابجایی جمعی از خود اردوگاه را افزایش می دهد” ، “کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در حال آماده سازی برای پذیرش پناهندگانی است که قبلاً وارد اردوگاه پناهجویان دیگر ، هیتسات ، 50 کیلومتری آن شده اند ، و گزینه های بیشتر جابجایی در منطقه را بررسی می کند.”

آقای بلوچ گفت ، پناهندگان از اتیوپی به سرعت در حال فرار به سودان همسایه هستند ، “بیش از 4000 مرز فقط در یک روز”.

در داخل سودان ، به کسانی که از اتیوپی وارد می شوند ، پناهگاه موقت در مراکز ترانزیتی در نزدیکی نقاط ورودی مرزی لودگی در گدرف و همدایت در ایالت کسالا ارائه شده است.

آنها آب و وعده های غذایی دریافت می کنند ، در حالی که کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و مقامات محلی مشترکاً مردان ، زنان و کودکان را که به دنبال ایمنی هستند غربالگری و ثبت می کنند.

آقای بلوچ توضیح داد: “مرکز ترانزیت در گذرگاه مرزی همدایت فقط ظرفیت پذیرش 300 پناهنده را دارد ، اما در حال حاضر 6000 نفر غرق است.” “امکانات بهداشتی کافی نیست ، و بهداشت را تحت تأثیر قرار می دهد.”

هیچ برنده ای از درگیری

باچلت ، رئیس حقوق بشر سازمان ملل متحد ، با تکرار درخواست خود در 6 نوامبر برای گفتگو و حل اختلافات “بدون تأخیر” و توقف فوری خصومت ، اصرار داشت که هر دو طرف باید درک کنند که جنگ “هیچ برنده ای” به بار نخواهد آورد.

وی گفت ، یک درگیری طولانی مدت داخلی “به Tigray و به طور کلی اتیوپی آسیب بزرگی وارد خواهد کرد و سالها پیشرفت حیاتی را از بین خواهد برد.” “علاوه بر این ، به راحتی می توان از مرزها عبور کرد و به طور بالقوه کل منطقه را بی ثبات کرد.”

پاتن و اسمیت ، مشاوران ویژه سازمان ملل در بیانیه ای ضمن محكوم كردن گزارش های حملات هدفمند علیه غیرنظامیان بر اساس قومیت یا مذهب آنها ، گفتند كه خشونت قومی در اتیوپی طی دو سال گذشته به سطح نگران كننده ای رسیده است.

آنها اصرار داشتند که انگ به وجود آمدن گروه های قومی خاص – از جمله Tigray ، Amhara ، Somali و Oromo – به طور قابل توجهی به عدم تحمل قومی در کشور کمک کرده است.

خطر نسل کشی

مشاوران ویژه گفتند: “ما شدیداً از مقامات اتیوپی می خواهیم كه اقدامات فوری برای محافظت از جمعیت خود در برابر خشونت های بعدی انجام دهند و آنها را به شدت درخواست می كنند تا از جامعه بین المللی كمك بگیرند.”

نیاز به تشدید تنش ها در کشور به ویژه قبل از انتخابات آینده بسیار مهم بود “، مشاوران ویژه با اشاره به نظرسنجی ملی که در ماه اوت به دلیل بحران COVID-19 به مدت 9 تا 12 ماه به حالت تعلیق درآمد ، اظهار داشتند: به مقامات وقت کافی برای کنترل همه گیری را بدهید.

آنها هشدار دادند که اگر این اقدامات فوری انجام نشود ، خطر جنایات وحشیانه در اتیوپی همچنان بالا است.

کودکان زیر آتش

صندوق کودکان سازمان ملل همچنین ابراز نگرانی کرده است که آسیب پذیرترین غیرنظامیان بیشترین آسیب را خواهند دید: “یونیسف به شدت نگران امنیت و رفاه کودکان تحت تأثیر عملیات نظامی در منطقه تیگرای اتیوپی است”. شرق و جنوب آفریقا ، سقوط محمد مالک.

یونیسف از همه طرفین درگیری می خواهد که به قوانین بین المللی بشردوستانه پایبند باشند و از کودکان در برابر آسیب محافظت کنند. یونیسف همچنین از همه طرفها می خواهد تا اطمینان حاصل کنند که بازیگران بشردوستانه برای رسیدن به غیرنظامیان نیازمند ، بدون دسترسی مشروط و مداوم در زمین دسترسی داشته و دسترسی کودکان به خدمات اجتماعی اساسی را حفظ کنند. “

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>