ABN Amro: کوچک شدن مناسب | بار مالی

خبر

در داخل وام دهنده دولتی هلند ABN Amro جنگ بانکی خوبی برای خروج وجود دارد. رابرت سواک ، رئیس اجرایی ، برنامه های حمایت از این مبارزه را روز دوشنبه افزایش داد. اما ترکیبی غیر متعارف از کاهش شدید هزینه ها و بازده انتظار کاهش یافته نتوانست سرمایه گذاران را متقاعد کند. سهام در روز 7 درصد کاهش یافت.

کوچکتر ، ساده تر و مشتری پسندتر: این دیدگاه آقای سواک در مورد ABN جدید است. مشاغل بانکی و سرمایه گذاری در حال حاضر کاهش یافته است. سرمایه آزاد شده توسط این فرآیند به سمت گسترش وام های داخلی ثابت آن سوق می یابد. ریسک کمتر و تمرکز داخلی مورد توجه حامیان دولت ABN قرار می گیرد ، اما مورد توجه دیگران نیست.

ABN با 0.5 برابر ارزش دفتری ، مطابق با همتایان اروپایی معامله می کند. مشکلات وام با مشخصات بالا در ابتدای سال باعث خسارات زیادی شد. یکی ، وابسته به هین لئونگ ، تاجر نفت سنگاپور ، احتمالاً انگیزه تصمیم ABN برای خروج از بودجه تجارت کالا در سال جاری بود. قرار گرفتن در معرض کل بانک های سرمایه گذاری غیر اصلی در سه ماهه سوم به 14 میلیارد یورو از 19 میلیارد یورو در ابتدای سال کاهش یافت. تا سال 2024 ، حدود 35 درصد از دارایی های وزنی با ریسک بخش تقسیم خواهد شد.

ABN هر پنجم سهام بازار را برای رهن داخلی و وام های مشاغل کوچک خود هدف قرار داده است – از 18 درصد. دستیابی به این اهداف زمانی آسان نخواهد بود که نرخ سود پایین بر سود سنگین باشد. حتی با کاهش هزینه های اضافی ، در مقایسه با حداقل 10 درصد قبلی ، بازده کم سرمایه فقط 8 درصد برای سال 2024 ارائه می شود. نرخ منفی سپرده های بیش از 500000 یورو ممکن است به کاهش حاشیه سود کمک کند.

درست است ، ریسک کمتر به معنی نیاز سرمایه کمتر است. اگرچه ABN هدف ردیف 1 سهام عادی خود را تا 13 درصد کاهش داده است ، بعید است که سرمایه گذاران به زودی شاهد افزایش مازاد آن باشند. این بانک نسبت 15 CET1 خود را به عنوان بافر حفظ خواهد کرد. ABN معنای جدیدی به اصطلاح ایمنی در اعداد می دهد. اما این به سختی می تواند سرمایه گذاری خوبی داشته باشد.

اگر مشترک هستید و می خواهید هنگام انتشار مقالات Lex هشدار دریافت کنید ، فقط روی دکمه “افزودن به myFT” کلیک کنید ، که در بالای این صفحه بالای عنوان ظاهر می شود