DWS با دور جدید کاهش هزینه ها جنگ جنگ ETF اروپا را دوباره زنده می کند

خبر

DWS در اقدامی جسورانه توسط مدیر دارایی آلمانی 745 میلیارد یورویی که تهدید به جنگ مجدد قیمت قیمتی بین ارائه دهندگان ETF در اروپا است ، هزینه 21 صندوق معاملاتی صرافی را کاهش داده است.

DWS – که بیشتر متعلق به دویچه بانک است – به همراه BlackRock ، Vanguard ، Lyxor ، Amundi ، UBS و Invesco در یک جنگ قیمت شدید بر سر هزینه های ETF در دهه گذشته پانچ و ضد مشت را عوض کرده اند ، که به سرعت بخشیدن به رشد کمک کرده است. وسایل نقلیه ردیابی شاخص کم هزینه در هزینه صندوق های سرمایه گذاری مشترک که به طور فعال مدیریت می شوند.

سرعت کاهش هزینه ها در سال های اخیر کند شده است و باعث شده برخی از فعالان بازار به این نتیجه برسند که قیمت های صندوق های سنتی ردیاب در پایین ترین حد ممکن فرو رفته است.

اما آخرین دور کاهش کارمزد توسط DWS ، که از 2 واحد پایه تا 61 واحد بر ثانیه است ، نشان می دهد که رقابت بر سر هزینه ها و هزینه ها هنوز به پایان نرسیده است.

مدیر آلمانی با قرار گرفتن در معرض بازارهای سهام انگلیس ، ژاپن ، بازارهای سهام در حال ظهور و جهانی و همچنین بخش های سهام جهانی و چندین ETF مرتبط با کالاها ، برچسب قیمت ETF را کاهش داده است.

سایمون کلاین ، رئیس جهانی فروش منفعل در DWS ، گفت که هدف این است که ETF های خود را “تا حد ممکن رقابتی” با استفاده از صرفه اقتصادی در مقیاس ارائه دهند تا ردیاب های شاخص کارآمدتر به مشتریان ارائه شود.

“اینها کاهش هزینه های کوتاه مدت نیست. آنها پایدار خواهند ماند. “

بیشترین کاهش چشمگیر مربوط به 2.5 میلیارد یورو Xtrackers MSCI USA ETF بود که هزینه کل سالانه از 0.30 درصد به 0.15 درصد کاهش یافته است.

کاهش هزینه برای این ETF مصنوعی مرتبط با مشتقات نشان دهنده پاسخی به تصمیم BlackRock در ماه اکتبر برای راه اندازی یک S&P 500 ETF مبتنی بر مبادله مستقیم است.

DWS پس از BlackRock به عنوان دومین ارائه دهنده بزرگ ETF در اروپا قرار دارد. طبق گفته ETFGI ، مشاوره مستقر در لندن ، در 10 ماه اول سال 2020 خالص 12.5 میلیارد دلار به ETF خود جلب کرد ، به راحتی از 9 میلیارد دلار جمع شده در کل سال 2019 جلوتر بود.

BlackRock در سال جاری تاکنون امسال 32.8 میلیارد دلار iShares ETF واحد بازاریابی خالص خود را به بازوی اروپایی ثبت کرده است ، در حالی که کل سال 2019 59.8 میلیارد دلار بوده است.

رشد شدید DWS به آن کمک کرده است تا اختلاف خود را نسبت به نزدیکترین رقیب Lyxor خود جلب کند ، که پس از ناامید کننده سال 2019 با خروج 5.4 میلیارد دلار ، خالص ورودی 322 میلیون دلاری را افزایش داده است. UBS شاهد خالص تجارت خالص بازوی ETF اروپایی خود در 10 ماهه اول سال 2020 به 1 میلیارد دلار رسیده است ، که بسیار دور از هزینه 19.9 میلیارد دلاری سال گذشته است.

داخل ETF ها

FT با متخصص ETF TrackInsight همکاری کرده است تا در کنار اخبار مهم و تجزیه و تحلیل همه چیز از روند بازار و موضوعات جدید ، مدیریت ریسک و مشاوره در زمینه ساخت نمونه کارها ، داده های مستقل و قابل اعتماد را به شما ارائه دهد. در اینجا بیشتر بدانید

گمانه زنی های تصرف در اطراف Lyxor ، مدیر دارایی 150 میلیارد یورویی فرانسوی ، در میان صحبت هایی که بانک مادرش Société Générale می خواهد این بخش را بفروشد ، همچنان ادامه دارد. به عنوان سومین بزرگترین ETF در اروپا ، Lyxor می تواند هدفی را برای آموندی مستقر در پاریس فراهم کند ، که تجارت خود را از طریق یک سری خرید تحت هدایت مدیر اجرایی باسابقه ایو پریر تغییر داده است.

تجارت جدید بخش ETF اروپایی آموندی در سال جاری تاکنون به 3.7 میلیارد دلار کاهش یافته است ، در حالی که در سال گذشته تقریبا 10 میلیارد دلار بوده است. خرید Lyxor به آموندی کمک می کند تا DWS را در رتبه بندی ارائه دهندگان ETF اروپا قرار دهد و رقیب قدرتمندتری برای BlackRock ایجاد کند.

ناظران صنعت به عنوان یکی دیگر از خواستگاران بالقوه Lyxor ، از نظر BNP Paribas که به عنوان 12مین بزرگترین ارائه دهنده ETF در اروپا شناخته می شود. طبق ETFGI ، بازوی ETF BNP در سالهای اخیر رشد ناامیدکننده ای را ثبت کرده است که فقط 414 میلیون دلار در سال جاری و 369 میلیون دلار در سال جاری جریان داشته است.