FirstFT: برترین داستان های امروز | بار مالی

خبر

جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، روز دوشنبه از یک تیم اقتصادی رونمایی کرد که سعی در ایجاد تعادل بین سیاست گذاران با تجربه دموکرات داشت که مورد استقبال بازارها و تجارت با اقتصاددانان ترقی خواه تر قرار می گیرند.

نامزدها شامل جانت یلن ، رئیس سابق فدرال رزرو ، به عنوان وزیر خزانه داری و نیرا تندن ، دستیار ارشد پیشین هیلاری کلینتون و رئیس مرکز تحقیقاتی مرکز پیشرفت آمریکایی ، به عنوان مدیر بودجه بودند. ولی بایدیم ، رئیس بنیاد اوباما و یک مقام اقتصادی سابق بین المللی ، توسط آقای بایدن معاون وزیر خزانه داری منصوب شد.

همراه با انتخاب مورد انتظار برایان دیز ، مدیر اجرایی بلک راک ، به عنوان مدیر شورای اقتصاد ملی ، این انتخاب ها نشان از ترجیح آقای بایدن به سیاستگذارهای عملگرای چپ میانه است. با این حال ، آقای بایدن همچنین سه نفر از اقتصاددانان مترقی – به رهبری سسیلیا روس از دانشگاه پرینستون – را برای هدایت شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید انتخاب کرد.

در آن سوی اقیانوس اطلس ، برنامه های اتحادیه اروپا از ایالات متحده خواسته است تا “یک بار در یک نسل” فرصت ایجاد یک اتحاد جهانی جدید را ایجاد کند ، در یک زمین detailed دقیق برای خاکسپاری تنش های دوران ترامپ و پاسخگویی به “چالش استراتژیک” مطرح شده توسط چین. در آخر هفته ، مقامات چینی گفتند که این کشور قرار است از ایالات متحده پیشی بگیرد و “خیلی زود” به بازار برتر کالاهای مصرفی در جهان تبدیل شود. (FT ، SCMP)

هضم ویروس کرونا

در خبرها

رئیس بورس سهام توکیو استعفا داد کویچیرو میاهارا به دلیل خرابی که در اوایل ماه اکتبر بورس 6 دلاری دلار را بست و تحقیر دستور بهبود تجارت از سوی تنظیم کننده مالی را به دست آورد ، استعفا داد. در همین حال ، S&P Global قرار است IHS Markit را با معامله 44 میلیارد دلاری خریداری کند که یک پایگاه داده و اطلاعات مالی ایجاد می کند. (FT)

آکیرا کیوتا ، رئیس JPX که اکنون همچنین رئیس TSE خواهد بود ، روز دوشنبه متعهد شد “اعتماد بازار را بازگرداند” © بلومبرگ

تنش ها بر سر برنامه های بدون توافق Brexit ایجاد می شود بروکسل با افزایش ناامیدی کشورهای عضو اتحادیه اروپا به دلیل عدم تمایل به ارائه سریع اقدامات اضطراری روبرو است که در صورت عدم موفقیت در مذاکرات تجاری Brexit ، هرج و مرج را کاهش می دهد. با جدیدترین اخبار خلاصه Brexit همراه باشید. اینجا ثبت نام کنید. (FT)

از خواننده مایک بارادل-اسمیت در مورد تأثیر شخصی Brexit:

“به عنوان یک انگلیسی مغرور ، تأثیر شخصی تصمیم انگلیس برای خروج از بازار واحد بسیار عمیق بود. من مجبور شدم دیدگاه خود درباره Brexiters را دوباره ارزیابی کنم. با روحیه آشتی تصمیم می گیرم از مشاوره آنها استفاده کنم و برای همیشه انگلیس را ترک کردم. “

کانبرا به دلیل توئیت “متنفر” پکن را منفجر کرد کانبرا پکن را متهم کرده است که در تشدید قابل توجهی از تنش های دیپلماتیک ، تصویری جعلی از یک سرباز استرالیایی که چاقوی خون آلود به گلوی یک کودک افغان داشته را متهم کرده است. چین همچنین در برابر انگلیس قرار دارد ، که شروع ممنوعیت نصب تجهیزات هواوی 5G را افزایش داده است. (FT)

کشاورزان هندی به اصلاحات کشاورزی مودی اعتراض دارند هزاران کشاورز هندی در پنجمین روز اعتراض به اصلاحات کشاورزی نخست وزیر نارندرا مودی ، که به گفته آنها به نفع منافع شرکت ها است ، روز دوشنبه در حومه دهلی تجمع کردند. (FT)

آژانس سازمان ملل متحد با ادعاهای فساد برخورد کرد بر اساس اسنادی که فایننشال تایمز می بیند ، برنامه توسعه سازمان ملل متحد با چندین اتهام تقلب و فساد مرتبط با تسهیلات جهانی محیط زیست چند میلیارد دلاری روبرو است. (FT)

لابی علیه لایحه کار اجباری ژیانژانگ گزارش شده است که گروه های تجاری و شرکت های بزرگ از جمله کوکاکولا و نایک به دنبال تضعیف قوانین ایالات متحده هستند که کالاهای وارداتی ساخته شده با کار اجباری در منطقه سین کیانگ چین را به دلیل نگرانی در مورد اختلال در زنجیره تامین ممنوع می کند. (NYT)

نخست وزیر سنگاپور در دادگاه به دلیل اختلافات خانوادگی لی هسیان لونگ در دادگاه حاضر شد و این آخرین گام درگیری عمومی نادر بین اعضای خانواده بنیانگذار دولت-شهر بر سر میراث پدرش ، لی كوان یو ، نخست وزیر اول سنگاپور است. (FT)

مرگ لی کوآن یو ، پدر بنیانگذار سنگاپور ، منجر به اختلاف بین فرزندانش بر سر میراث وی شده است © Joseph Nair / AP

چین می گوید مداخله رسمی به موج پیش فرض کمک کرده است رئیس یکی از بزرگترین تولیدکنندگان دولتی چین گفته است که سو mis مدیریت توسط دولت های محلی تا حدودی مقصر شکست کسب و کارهایی است که باعث ایجاد پیش پرداخت های پیش فرض اوراق قرضه شده است. هیئت تحریریه ما می نویسد ، چین به سمت نظم بیشتر مالی پیش می رود. (FT)

Unilever برای تست هفته کاری 4 روزه در نیوزیلند شرکتی که پشت چای لیپتون و صابون Dove قرار دارد ، برای یک هفته کاری چهار روزه یکی از بزرگترین پیشرفتهای خود را در زمانی که گروه کالاهای مصرفی آزمایشی یک ساله در نیوزلند را آغاز می کند ، ایجاد می کند. (FT)

به نظر شما چه کسانی تأثیرگذارترین زنان سال 2020 هستند؟ پیشنهادات خود را در نظرات به اشتراک بگذارید اینجا، و همچنین توضیحات شما در مورد تأثیر آنها ، و ما هفته آینده منتخبی را در کنار انتخاب های خود ویراستاران FT در FT.com منتشر خواهیم کرد.

روز پیش رو

قانون صادرات چین اعمال می شود قانون کنترل صادرات که در ماه اکتبر تصویب شد از روز سه شنبه لازم الاجرا می شود. (رویترز)

پاول ، منوچین شهادت می دهند رئیس صندوق ذخیره فدرال ایالات متحده ، جی پاول ، به همراه استیون منوچین وزیر خزانه داری در روز سه شنبه و یک روز بعد در مقابل کمیته خدمات مالی مجلس ، در کمیته بانکداری سنا شهادت می دهد و در مورد قانون CARES بحث می کند. (FT)

CDC برای رای گیری در مورد اولویت واکسن تشکیل جلسه می دهد روز سه شنبه پانلی از مشاوران مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده برای رای گیری درباره نحوه توزیع اولین واکسن Covid-19 تشکیل جلسه می دهند. (AP)

چه چیز دیگری می خوانیم

اصلاحات قانونی ژاپن فقط می تواند تا این حد پیش رود گزارش سازمان ملل در مورد حماسه حقوقی کارلوس گوسن ، رئیس سابق نیسان ، نشان داد که بازداشت وی “خودسرانه” است و خواستار اصلاح سیستم “عدالت گروگان” در حال حاضر در جهان معروف ژاپن است. لئو لوئیس می نویسد ، اما فشار در برابر تغییر تغییرات قانونی بسیار زیاد است. (FT)

زن مناسب زمانه رعنا فروهر می نویسد ، جانت یلن ، رئیس سابق فدرال رزرو ، فردی عالی است که ایده های جو بایدن را در مورد “اقتصاد دلسوز” شکل می دهد و اجرا می کند. ترقی خواهان و محافظه کاران هر دو مورد را در خانم یلن دوست دارند. فرد را در اخبار بخوانید. (FT ، اقتصاددان)

خطرات و مشکلات ساخت دموکراسی های چند نژادی “آمریکا اولین آزمایش واقعی در ساختن یک دموکراسی بزرگ ، چند قومی ، چند فرهنگی است. و ما هنوز نمی دانیم که این مسئله می تواند م holdثر باشد. »باراک اوباما گفته است. گیدئون راچمن می نویسد که این یک دیدگاه تلخ و شگفت آور است ، اما او در طرح این سوال اشتباه نکرده است. (FT)

© جیمز فرگوسن

چراغ های هشدار دهنده برای Big Tech چشمک می زنند جان فلینت ، مدیر اجرایی سابق HSBC ، درباره سقوط مالی 2008 می نویسد ، وقتی بانکداران بسیار باهوش شدند و مشاغل بیش از حد پیچیده شدند ، همه ما عواقب آن را متحمل شدیم. علائم هشدار دهنده مشابهی برای Big Tech در حال نشان دادن است. آقای فلینت می گوید ما باید اکنون اقدام کنیم. (FT)

کشته شدن مغز متفکر هسته ای ایران گروه موفق در پشت حمله مرگبار به مردی که مدتها فکر می شد مغز متفکر برنامه هسته ای نظامی ادعا شده ایران باشد ، چیزی را شانس باقی نگذاشت. با نزدیک شدن خودروی محسن فخری زاده به بلواری در منطقه دماوند ، یک مسلسل اتوماتیک درون یک وانت آبی شروع به شلیک کرد. (FT)

آیا “جاده هیدروژنی” استرالیا به ژاپن میزان تولید گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد؟ با تمرکز گرمایش کره زمین در استرالیا ، جایی که سیاست های آب و هوایی دولت ها را به زوال کشانده است ، تلاش مشترک کانبرا و توکیو در تلاش است تا یک زنجیره تأمین مقرون به صرفه برای یک منبع گریز از انرژی پاک ایجاد کند. (FT)

نمودار ستونی سهم مخلوط انرژی * (٪) که نشان می دهد ژاپن قصد دارد میزان مصرف سوخت فسیلی خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهد

آینده سفرهای تجاری تایوان و نیوزیلند برای کسانی که در حصر هستند ، عکس های جوایز CIO نیوزیلند در تئاتر مدنی اوکلند هفته گذشته از دنیایی پر زرق و برق به وجود آمد – 650 نفر به نوشیدنی های قبل از مراسم شلوغ شدند و هیچ نقابی وجود نداشت. همانطور که کار از راه دور در بسیاری از جهان ادامه دارد و این کار عوارضی را برای کارمندان به همراه دارد. (FT)

آیا احساس فرسودگی شایع در همه گیر دارید؟ در ما بگویید بررسی کوتاه.

شبکه های باند پهن قدرت خود را اثبات می کنند شرکت های مخابراتی در تلاشند موانع نظارتی را برطرف کنند تا به آنها کمک کند تا در هنگام قفل کردن ، تقاضای بیشتری را برآورده کنند. بیشتر بخوانید از سری آینده های ارتباطات راه دور FT. (FT)

20 خانواده ثروتمند آسیا 20 خانواده ثروتمند قاره 463 میلیارد دلار کنترل دارند. اما خانواده امبانی لیگ برتر از همسالان خود هستند. آنها دو برابر خانواده کوک در هنگ کنگ ثروتمند هستند و سه برابر بیشتر از سلسله لی کره جنوبی دارند. (بلومبرگ)

فیلم روز

وزیر دارایی اندونزی پاسخ خود را به Covid-19 توضیح داد سری مولیانی ایندراواتی استراتژی کشورش را برای جمیل آندرلینی ، سردبیر FT در آسیا ، و چگونگی تهیه یک بسته محرک مالی و پولی بی سابقه در پاسخ به همه گیری ، توضیح می دهد.

ویدئو: وزیر دارایی اندونزی پاسخ خود را به Covid-19 توضیح داد

با تشکر از شما برای خواندن توصیه ها و انتقادات خود را به آدرس [email protected] ارسال کنید