آژانس پناهندگان سازمان ملل: مرزها را برای اتیوپیایی های فراری باز نگه دارید |

خبر | No comments

دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) و مقامات محلی در حال غربالگری و ثبت نام افرادی هستند که به سودان می رسند.

کلمنتین نکوتا سلامی ، مدیر دفتر منطقه ای کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل گفت: “ما از دولت های کشورهای همسایه می خواهیم مرزهای خود را برای افرادی که از خانه خود مجبور شده اند باز نگه دارند.”

افزایش تنش ها

از سال 2018 ، هنگامی که ابی احمد نخست وزیر اتیوپی انتخاب شد و چندین حزب منطقه ای با قومیت را در یک نیروی واحد ملی ادغام کرد ، تنش های منطقه ای و سیاسی در میان یک برنامه بلند پروازانه اصلاحات افزایش یافته است.

هفته گذشته در پی اشغال یک پایگاه ارتش در مکله ، پایتخت تیگرایان ، خشونت ها با مشارکت نیروهای فدرال و محلی در Tigray آغاز شد ، پس از آن نخست وزیر دستور حمله نظامی داد.

در بیانیه ای که در آن زمان صادر شد ، دبیرکل “اقدامات فوری برای کاهش تنش ها و اطمینان از حل مسالمت آمیز اختلاف” را خواستار شد.

پیش از آن دهها نفر در منطقه ارومیه غربی این کشور طی حملات وحشیانه کشته و زخمی شدند.

مقدمات تشدید می شود

از آنجا که پناهندگان اتیوپیایی نیز از مرز به کشورهای دیگر فرار می کنند ، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد با همکاری با دولت ها و شرکا preparations در حال آماده سازی برای امداد رسانی اضطراری است.

با ورود هزاران پناهجو به مرز سودان در عرض 24 ساعت و با تشدید درگیری ها ، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد پیش بینی کرد که به احتمال زیاد تعداد به شدت افزایش یابد.

آژانس سازمان ملل گفت: “این نیاز به بسیج قابل توجهی از منابع برای رفع نیازهای پناهجویان دارد”.

داخل اتیوپی

در داخل کشور ، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل نسبت به بیش از 96000 اریتره ای که در چهار اردوگاه پناهندگان زندگی می کنند و جامعه میزبان در کنار آنها ابراز نگرانی عمیق کرده است.

علاوه بر این ، آنها همچنین نگران 100000 نفر در Tigray هستند که قبلاً در آغاز درگیری آواره شده بودند.

آقای نکوتا سلامی گفت که کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل از مقامات اتیوپی خواسته است “گامهایی را بردارند که به ما امکان ادامه کمک در پناهندگان و آوارگان داخلی در Tigray را بدهد”.

روی زمین

در همین حال ، بسیاری از جاده ها مسدود شده و خدمات برق ، تلفن و اینترنت از کار افتاده است ، که ارتباطات را تقریباً غیرممکن می کند ، طبق UNHCR.

و کمبود سوخت وجود دارد ، در حالی که برخی از خدمات خرید و بانکی متوقف شده و در نتیجه کمبود پول نقد وجود دارد.

در حالی که اردوگاه ها در منطقه درگیری فوری نیستند ، به دلیل نزدیکی آنها به نبردها و وخیم شدن اوضاع ، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل نگران امنیت پناهندگان و کارگران بشردوستانه است.

علاوه بر این ، دسترسی به پناهندگان و دیگر افرادی که تحت تأثیر درگیری قرار دارند همچنان نگران کننده است ، از جمله عدم دسترسی به مناطق مرزی.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>