استالوارت از هنرهای ولز به عنوان رئیس بازیگری بی بی سی منصوب می شود

خبر

وزیران هفته آینده با انتصاب یک چهره برجسته در هنر ولز به عنوان رئیس موقت بی‌بی‌سی، پس از کناره‌گیری ریچارد شارپ، تلاش خواهند کرد تا از جنجال اجتناب کنند.

به گفته افرادی که در این مورد مطلع شده اند، انتظار می رود دیم الن کلوس استفنز به عنوان رئیس موقت بی بی سی از لوسی فریزر، وزیر فرهنگ، به عنوان رئیس موقت بی بی سی انتخاب شود، و احتمالاً ماه های زیادی در این نقش خدمت خواهد کرد، در زمانی که زمان حیاتی برای خدمات عمومی است. پخش کننده

به گفته همکارانش، فریزر مصمم است برای یافتن جانشین دائمی شارپ، که ماه گذشته پس از درگیر شدن در اختلاف بر سر وام به نخست‌وزیر سابق بوریس جانسون، از سمت ریاست بی‌بی‌سی کناره‌گیری کرد، تلاش کند.

شارپ، یکی از حامیان حزب محافظه‌کار و مربی سابق گلدمن ساکس ریشی سوناک، به چهره‌ای بحث‌برانگیز در راس بی‌بی‌سی تبدیل شد، اما بعید است که کلوس استفنز از آن پیروی کند.

کلوس استفنز، یک مدیر غیر اجرایی در هیئت مدیره بی بی سی که به عنوان عضوی در ولز فعالیت می کند، یک دانشگاهی حرفه ای و قهرمان هنرهای ولز است. او به ایجاد تمرکز دانشگاه Aberystwyth بر ارتباطات و صنایع خلاق کمک کرد و ریاست پخش کننده S4C به زبان ولزی را بر عهده داشت.

افراد نزدیک به فرآیند انتصاب برای ریاست بی‌بی‌سی می‌گویند که کلوس استفنز به‌عنوان یک «جفت دست امن» در نظر گرفته می‌شود – یکی از آنها او را به‌عنوان «بسیار باتجربه، بسیار مورد احترام، اما همچنین نمی‌خواهد تمام وقت این نقش را بازی کند» توصیف می‌کند. “.

یکی از منابع داخلی بی‌بی‌سی می‌گوید: «الان بسیار دوست‌داشتنی است، بسیار مورد احترام است و بی‌بی‌سی را درک می‌کند».

به گفته افراد نزدیک به فرآیند تصمیم گیری، انتصاب مورد انتظار کلوس استفنز به عنوان رئیس بی بی سی با حمایت هیئت مدیره شرکت انجام می شود.

هیئت مدیره می تواند نامزد مورد نظر را به وزرا توصیه کند تا در نظر گرفته شود، اما تصمیم نهایی با وزیر فرهنگ است، زیرا ریاست بی بی سی یک انتصاب دولتی است.

یکی از مقامات ارشد دولتی گفت که انتظار می رفت فریزر هفته آینده از نامزدی کلوس استفنز حمایت کند.

Closs Stephens قرار است برای مدتی به عنوان رئیس بی‌بی‌سی فعالیت کند – در حالی که این شرکت گام‌های بعدی خود را برای رقابت در بازار تلویزیون جهانی که به طور فزاینده‌ای تحت تسلط گروه‌های بزرگ فناوری ایالات متحده است طراحی می‌کند – با توجه به اینکه فرآیند تعیین جانشین دائمی شارپ حتی به طور رسمی آغاز نشده است. .

دیمون بوفینی، معاون رئیس بی‌بی‌سی، به عنوان یک نامزد پیشرو برای جانشینی دائمی شارپ در نظر گرفته می‌شود.

شارپ ماه گذشته استعفای خود را از ریاست بی‌بی‌سی اعلام کرد، پس از تحقیقاتی که نشان داد او قوانین انتصاب عمومی را با اعلام نکردن کمک‌های ارائه شده به جانسون که منجر به دریافت وام 800000 پوندی او شد، نقض کرده است.

او تا پایان ماه ژوئن در این سمت باقی خواهد ماند و افرادی که در جستجوی یک رئیس بی‌بی‌سی نقش داشتند، گفتند که ممکن است تا پایان سال جانشینی دائمی وجود نداشته باشد.

لرد اد وایزی، وزیر فرهنگ سابق، پس از استعفای شارپ گفت که سوناک باید اطمینان حاصل کند که روند انتصابات بی‌بی‌سی «فراتر از سرزنش» است. گری لینهکر، مجری مطرح فوتبال بی بی سی، گفت که سیاست باید از این روند حذف شود.

دپارتمان دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش تایید کرد که یک رئیس بی‌بی‌سی را از بین اعضای غیراجرایی موجود هیئت مدیره این شرکت منصوب می‌کند. یک سخنگوی گفت: ما در زمان مناسب اعلامیه ای را اعلام خواهیم کرد.

بی بی سی از اظهار نظر خودداری کرد.