بررسی تویوتا یاریس مدل 2021: ارزان، کممصرف و پرطرفدار – ویکی نقد

خبر

هیچ کدام از دو خودرو مورد مقایسه این مقاله مناسب مسافرتهای خانوادگی نیستند چرا که فضای داخلی آنها به دلیل کوچک بودن سایز اتاق بسیار محدود است. گذر زمان استقبال خوب ایرانیان از این هاچبکهای کوچک شهری را نشان میداد که متاسفانه با آغاز دور جدید تحریمها در فضای پسابرجام و منع واردات خودرو در حدود دو سال پیش، به کلی به ریشه این بازار نوپا تیشه زد. در اینجا میتوانید فیام بررسی و تست درایو تویوتا یاریس 2015 را مشاهده کنید . برای مشاهده اطلاعات فنی و تجهیزات نصب شده روی تویوتا یاریس میتوانید به این صفحه مراجعه کنید. با کلیک روی این دکمه و نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه. البته تویوتا نیز اعلام کرده که با تغییراتی که روی نسل جدید انجام داده صدای کابین این خودرو کمتر از نسل گذشته شده است. این خودرو از حجم پردازی های خوبی روی کاپوت و بدنه برخوردار است که آن را خوش استیل کرده است.

دو خط نقره ای جلو پنجره هم به شکل یک سبیل، از هر طرف تا پایین سپر امتداد یافته اند و چهره خودرو را اسپرت تر می کنند. عصرایران- تویوتا از سال 1999 تا کنون یک محصول کامپکت کوچک را در کاتالوگ فروش خود دارد که در کشور ما نیز بواسطه حضور در خیابان ها، کاملا آشنا و شناخته شده است! در بازار داخل، یاریس باید با خودروهایی مانند هیوندای اکسنت و امجی 350 بجنگد اما شاید اصلیترین رقیب یاریس را بتوان میتسوبیشی لنسر نامید، خودرویی که به تازگی با موتورهای 1.6 لیتری و همزمان با نسل جدید یاریس به بازار عرضه شده و با وجود اینکه همانند تویوتا اعتبار و اسم و رسم ندارد اما از نظر ظاهری و پیشینه میتواند رقیب سرسختی برای یاریس محسوب شود. در فضای عقب نیز همانطورکه اشاره کردیم با افزایش طول خودرو، فضای پا برای سرنشینان جلو به میزان 75 میلیمتر افزایش پیدا کرده و در عقب نیز به میزان 35 میلیمتر در عرض فضای بیشتری قرار داده شده که از این جهت شرایط بسیار مناسبتری نسبت به نسل قبلی دارد. مقایسه ابعاد خارجی هر دو خودرو کشیدگی 140 میلیمتری طول یاریس نسبت به i10 را نشان میدهد.

تویوتا تلاش کرده است تا با کمک پلاستیکهای رنگ متضاد بر داشبرد و رودریها تا حد زیادی از این جلوه نامناسب بکاهد و آن را اندکی زیباتر جلوه دهد اما ایراد اصلی طراحی نمای داخلی یاریس از بیخ و بن قدمت طراحی آن نشات میگیرد و هرچند که حضور این پلاستیکهای رنگ متضاد در کابین خودرو بهتر از نبودن آن است اما نباید انتظار چندانی از آنها داشت. مشخصات فنی خودرو تویوتا یاریس هاچبک و هیوندای اکسنت در این گزارش آمده است تا به کمک آنها بتوانید خودرو مناسب مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر شما نیز خودرویی دارید و تمایل به همکاری با سایت خودرو بانک دارید، به کمک این صفحه با ما خرید و فروش تویوتا یاریس تماس بگیرید. احتمالا شما هم با خواندن این ارقام ضرب المثل معروف “فلفل نبین چه ریزه، بشکن ببین چه تیزه” به ذهنتان خطور کرده است! مجموعه نشانگرهای یاریس درست دروسط بالای بخش میانی داشبرد قرار گرفته است که هم از دیدگاه ایمنی و هم از دیدگاه طراحی، سبک منسوخ شدهای در صنعت خودرو جهانی است که تنها از سوی چند خودروساز محدود از مجله مینی کوپر به قرن بیست و یکم راه یافته است.

این طیف پیشرانهها تنها درصورت استفاده صحیح و در بازه محدودهای که برای آن طراحی شدهاند به صورت اقتصادی عمل میکنند و اگر فشار وارد بر آنها از حد مجاز فراتر رود، به میزان قابل توجهی مصرف سوخت بیشتر به همراه خواهند داشت. این خودروها در طیف نسبتا متنوعی نیز به بازار کشور راه یافتند و حتی در نمونههای بسیار نادر به تولید نیز رسیدند. از تجهیزات ایمنی این خودرو می توان به سیستم ضد بلوکه ترمز ABS، دو عدد ایربگ برای سرنشین جلو و راننده، سیستم الکترونیکی توزیع نیروی ترمز EBD و سیستم کمکی ترمز BAS اشاره کرد. ترافیک روز افزون کلان شهرها هر روز بیشتر از گذشته خودروسازان را به تولید خودروهای کوچکتر و جمع و جورتر میکشاند. را در سراسر ایران از جمله تهران، کرج، مشهد، اصفهان، شیراز، کردستان، کرمانشاه، تبریز، ارومیه، همدان، قزوین، قم، بندر عباس، بوشهر، نیشابور، بیرجند، مازندران، گستان، گیلان و … با ریشه داشتن در سگمنت هاچبکهای شهری سایز کوچک نباید انتظار خاصی از پیشرانههای کوچک دو خودرو مورد بحث داشت. دو گزینه دوست داشتنی بازار هاچبکهای کوچک شهری دست دوم ایران را تویوتا یاریس نسل دوم با کد شناسایی XP90 و هیوندای i10 نسل دوم با کد شناسایی IA/BA است. با توجه به موتور کوچک و کم مصرف و ضریب آیرودینامیک بسیار خوب ۰٫۲۸۵ تویوتا یاریس دارای مصرف سوخت بسیار کمی به میزان ۳٫۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است.