بوریس جانسون برای تأکید بر منافع مشترک سیاست خود با جو بایدن

خبر | No comments

پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده پیامدهای قابل توجهی برای همه متحدان اصلی آمریکا اما به ویژه انگلیس دارد ، که با تغییر موقعیت خود برای ریاست جمهوری جدید با چالش های جدی روبرو است.

اولین مسئله شخصی است: آقای بایدن بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس را با رقیب خود دونالد ترامپ مرتبط می کند. وی پس از انتخابات عمومی سال گذشته ، نخست وزیر انگلیس را “یک کلون فیزیکی و احساسی” از آقای ترامپ توصیف کرد.

آقای بایدن و تیمش قضاوت کردند که Brexit یک خطای تاریخی است – هم برای انگلیس و هم برای منافع آمریکا در اروپا.

بعد از ظهر شنبه که برای مسابقه کاخ سفید برای آقای بایدن فراخوانده شد ، آقای جانسون سریع صحبت های گرم را ارائه داد.

وی در بیانیه ای اظهار داشت: “انتخاب جو بایدن را به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده و كاملا هریس را به خاطر موفقیت تاریخی خود تبریک می گویم.” ایالات متحده مهمترین متحد ما است و من مشتاقانه منتظر همکاری نزدیك در مورد اولویت های مشترك خود هستیم. ، از تغییر اقلیم تا تجارت و امنیت. “

اگرچه آقای جانسون و بایدن هرگز ملاقات نکرده اند ، متحدان نخست وزیر امیدوارند که در صورت تأیید پیروزی وی ، یک رابطه ایجاد شود. “بوریس بلافاصله دست به کار می شود تا امور را برطرف کند. او یک مینی ترامپ نیست و جو بایدن با شروع گپ زدن به این موضوع پی خواهد برد. “

دیپلمات های انگلیسی خاطرنشان کردند که علیرغم شعارهای خوب ، روابط انگلیس و ایالات متحده در طی چهار سال گذشته آقای ترامپ به عنوان رئیس جمهور چندان مثمر ثمر نبوده است. رئیس جمهور در واقع چه کاری برای ما انجام داد؟ او ما را قلع و قمع کرد تا هواوی را قطع کنیم ، اما در مورد Brexit یا تجارت معاملات کمی انجام داد. “

برخی در وزارت امور خارجه انگلستان معتقدند که امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه ممکن است نقشی اساسی در سیاست اروپایی آقای بایدن و در نتیجه آقای جانسون داشته باشد. یک دیپلمات ارشد گفت: “ما کاملا انتظار داریم رئیس جمهور ابتدا به فرانسه برود. تیم های آنها از قبل همکاری نزدیک داشته اند. “

ریاست جمهوری بایدن ممکن است فشار بر آقای جانسون را برای حذف بندهای بحث برانگیز از لایحه بازار داخلی افزایش دهد ، زیرا این بخش از پیمان Brexit انگلیس در رابطه با ایرلند شمالی غلبه دارد.

آقای بایدن به میراث ایرلندی خود افتخار می کند ، و به انگلیس هشدار داده است از انجام هر کاری که می تواند توافق جمعه خوب را خدشه دار کند ، توافق نامه 1998 که سه دهه خشونت فرقه ای را در ایرلند شمالی برطرف کرد. وی اخیراً از جان هیوم – یکی از معماران توافقنامه – به عنوان “بزرگ مرد صلح” که “باعث الهام بخشیدن به نسلهای آینده صلح و میهن پرستان” می شود ، احترام می گذارد.

کلم ایستوود ، جانشین آقای هیوم به عنوان رهبر حزب سوسیال دموکرات و کارگر ، هشدار داد که آقای جانسون نباید از سخنان آقای بایدن در مورد حمایت از صلح در ایرلند دست بردارد.

“بر خلاف دونالد ترامپ ، جو بایدن در واقع می داند که توافق جمعه خوب چیست. او تعهد و درک طولانی مدت از مسائل ایرلند شمالی دارد. “

آقای ایستوود افزود كه آقای بایدن “یك رئیس جمهور بسیار متفاوت” خواهد بود و پل هایی را می سازد. “او به دنبال بحث در سراسر جهان نخواهد بود. وی خواهان همکاری بسیار نزدیک با انگلیس خواهد بود ، حتی اگر با Brexit موافق نباشد ، خواهان یک معامله تجاری خواهد بود. “

متفقین آقای جانسون خاطرنشان كردند كه Brexit به زودی حل خواهد شد و 2021 شروع تازه ای برای روابط انگلیس و ایالات متحده خواهد بود.

“ما یک فرصت واقعی با رئیس جمهور جدید داریم. من فکر می کنم اشتراکات بیشتری وجود دارد [with Mr Biden] یکی از خوش قیافه های توری گفت.

مقامات در وست مینستر اعتراف کردند که کار با آقای بایدن در زمینه سیاستگذاری بسیار آسان تر از آقای ترامپ است. یک مقام گفت: “مسیر ورود انگلیس به بایدن سیاست است.” “ما خیلی موافقیم.”

انتظار می رود در مذاکرات اولیه با دولت جدید ، مسائل امنیتی در مورد روسیه ، دموکراسی در هنگ کنگ و حقوق بشر در سراسر جهان مطرح شود.

تغییرات آب و هوایی روشن ترین مسیر دولت جانسون برای ساخت پل است. انگلیس میزبان نشست بعدی G7 و کنفرانس تغییر آب و هوا COP26 است.

تام توگندهت ، رئیس کمیته انتخاب امور خارجه کمونز ، گفت که انگلیس باید “اطمینان حاصل کند که رئیس جمهور بایدن از نزدیک با COP26 و G7 درگیر است” بنابراین “هر دو کشور بین المللی بودن و اعتبار سبز ما را نشان می دهند”.

وی افزود که آقای جانسون نیاز به بازسازی روابط اروپا دارد. “ریاست جمهوری بایدن به این معنی است که انگلستان باید درباره روابط خود با اتحادیه اروپا – نه فقط تجارت بلکه دیپلماسی – فکر جدی کند. دولت او به دنبال هماهنگی بیشتر در روابط اروپا خواهد بود. “

مقامات وایت هال گفتند که آقای جانسون مشتاق است یکی از اولین رهبران بین المللی باشد که پس از تأیید پیروزی آقای بایدن با وی تماس گرفت و “این نقاط سیاست را با او فشار می دهد”

چالش مهم دیگر آقای جانسون تأمین معامله تجاری انگلیس و آمریکا خواهد بود. مذاکرات از زمان دولت ترامپ آغاز شد ، اما به نتیجه نرسید.

وزارت تجارت بین الملل انتظار ندارد كه دولت بایدن گفتگوهای تجاری را به همان درجه اولویت دهد ، اما “بسیار امیدوار” است.

در مورد سیاست های تجاری ، بعید به نظر می رسد که تغییر مدیریت امور باعث تغییر موضوعات اساسی شود.

نیک فون وستنهولز ، مدیر تجارت در اتحادیه ملی کشاورزان ، گفت: “کشاورزی یک اولویت عظیم برای ایالات متحده خواهد بود خواه یک دولت جمهوری خواه یا دموکرات وجود داشته باشد.” “بحث در مورد موضوعات بحث برانگیز مانند ایمنی غذا و مواد شیمیایی موجود در مواد غذایی از بین نمی رود.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>