تسلا ایستگاه های شارژ سریع خود را به روی رانندگان فورد باز می کند

خبر

فورد در تلاشی برای مقابله با اضطراب محدوده که ممکن است خریداران خودرو را از خرید یکی از وسایل نقلیه الکتریکی خود منصرف کند، قراردادی را برای دسترسی رانندگان خود به 12000 ایستگاه شارژ سریع در شبکه تسلا منعقد کرده است.

این معامله تعداد ایستگاه های شارژ سریع در شبکه شارژ آمریکای شمالی فورد را بیش از دو برابر می کند. دارندگان فورد در بهار آینده از طریق آداپتوری که اتصالات الکتریکی سوپرشارژرهای تسلا را برای استفاده در وانت‌های موستانگ ماخ-ای فورد یا F-150 لایتنینگ تبدیل می‌کند، دسترسی خواهند داشت.

جیم فارلی، مدیر اجرایی فورد، این معامله را در کنار ایلان ماسک، رئیس میلیاردر تسلا، توییتر و اسپیس ایکس در رویدادی غافلگیرکننده در Twitter Spaces، عملکرد پخش زنده صوتی این سایت رسانه اجتماعی، اعلام کرد.

فارلی گفت: “ما واقعا هیجان زده ایم.” ما در حال افزایش تولید هستیم و فکر می کنیم این یک حرکت بزرگ برای صنعت ما و همه مشتریان برق است.

تسلا قبلاً در حال برنامه ریزی برای باز کردن بخشی از شبکه 45000 شارژر خود به روی تمام مدل های خودروهای برقی تا پایان سال 2024 بود، به اصرار کاخ سفید و دسترسی به 7.5 میلیارد دلار یارانه. سازنده EV حداقل 7500 شارژر را برای رانندگان هر مدل EV باز خواهد کرد، از جمله 3500 شارژر در بزرگراه های ایالات متحده.

دولت بایدن می‌خواهد تا سال 2030 500000 شارژر در سراسر کشور بسازد که در حال حاضر حدود 130000 شارژر در دسترس است، زیرا در تلاش برای گسترش استفاده از خودروهای الکتریکی است.

ماسک گفت: “ما نمی خواهیم شبکه سوپرشارژر تسلا مانند یک باغ دیواری باشد.”

فارلی گفت: وقتی نسل دوم خودروهای برقی فورد در سال 2025 عرضه شود، با همان رابطی ساخته می‌شوند که تسلا قبلاً از آن استفاده می‌کند و نیاز به آداپتور را از بین می‌برد. ماسک گفت، آداپتور در محدوده صدها دلار قیمت خواهد داشت – نه “فوق العاده گران”.

مسافت های طولانی طی شده در ایالات متحده منجر به “اضطراب مسافت” در بین رانندگان شده است، زیرا نگران گیر افتادن دور از ایستگاه شارژ هستند. این ترس باعث شده خودروسازان آمریکایی به دنبال باتری‌هایی باشند که قادر به حرکت بیشتر با یک بار شارژ هستند، اگرچه این به نوبه خود هزینه خودرو را افزایش می‌دهد. خودروهای برقی در حال حاضر بیش از نمونه های قابل مقایسه با موتورهای سنتی قیمت دارند.

فورد شارژرهای سریع را راهی برای دور زدن مشکل می داند.

فارلی گفت: «صنعت ما با این باتری‌های عظیم وسواس دارد و من فکر می‌کنم شاید این رویکرد درستی نباشد. ما باید باتری را تا حد امکان کوچک کنیم. . . اما تجربه شارژ سریع فوق‌العاده‌ای همراه با آن داریم، بنابراین ما مجبور نیستیم حدود 20000 دلار باتری اضافی مصرف کنیم.

ماسک و فارلی در جریان زنده 30 دقیقه ای که بیش از 100000 شنونده را به خود جلب کرد، مسخره کردند، تعریف و تمجید کردند و درباره دشواری های ساخت خودرو فریاد زدند. رئیس خودروساز میشیگان با ناراحتی داستانی از رانندگی در کالیفرنیا با فرزندانش، نیاز به شارژ ماشین خود و عبور از ایستگاه های تسلا یکی پس از دیگری تعریف کرد.

بچه‌هایم مدام به من نگاه می‌کردند، یک سوپرشارژر دیگر وجود دارد، می‌توانی آنجا توقف کنی؟ بابا، I-5 چطور؟»، او به خاطر می آورد. “من می گفتم، “نه، شما باید پشت این ساختمان دیگر بروید.”