تولید دوربین مداربسته

خبر

 

تولید دوربین مداربسته

تولید دوربین مداربسته

آیا در محیط زندگی خود با سارقین زیادی مواجه هستید و نگران سرقت اموال خود می‌باشید؟ در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی، دوربین‌های مداربسته‌ای  تولید شده است که امنیت محل زندگی و محل کسب و کار شما را چند برابر می‌کند. دوربین‌های مداربسته در انواع مختلفی به بازار عرضه شده‌اند. در این مقاله قصد داریم شما را با مراحل تولید دوربین مداربسته و همچنین مزایای استفاده از آن آشنا کنیم.

دوربین مداربسته چیست؟

دوربین مدار بسته وسیله‌ای است که برای نظارت در مکان‌های داخلی و خارجی از آن استفاده می‌شود. اولین دوربین مداربسته در سال ۱۹۴۲ توسط ارتش آلمان برای مشاهده موشک‌های خود استفاده شد و همچنین دوربین‌های مداربسته با توجه به ویژگی‌ها و کاربرد‌هایی که دارند به دسته‌های مختلفی تقسیم شده‌اند.

قطعات دوربین مداربسته

 در زیر به قطعات به کار رفته در دوربین مداربسته می‌پردازیم:

کیس

این قطعه یک محفظه است که جنس آن از فلز و پلاستیک می‌باشد که می‌توان قطعات دوربین را داخل آن قرار دارد. وظیفه این کیس محافظت از قطعات داخل دوربین است و با دارا بودن استانداردهایی مانند: می‌تواند مانع ورود گرد و غبار به داخل محفظه شود.

کابل

وسیله‌ای برای اتصال دوربین به رکوردر (DVR یا NVP ) می‌باشد و وظیفه آن ارسال تصاویر و داده‌ها است.

برد و سنسور تصویر

یکی از مهمترین قطعه‌های دوربین مداربسته، برد و سنسور تصویر است که وظیفه آن دریافت و پردازش تصویر‌ها می‌باشد.

لنز و lR_CUT

 از وظایف این قطعه در دوربین مداربسته دریافت و متمرکز کردن نور محیط بر روی سنسور تصویر است.

lR_LED

این قطعه شامل چند عدد ledمادون قرمز می‌باشد که به هنگام تاریکی محیط فعال می‌شود و امکان ضبط تصاویر در تاریکی را فراهم می‌کند.

مراحل تولید دوربین مداربسته

مراحل تولید دوربین مداربسته

برای تولید دوربین مداربسته اولین کاری که لازم است انجام شود، مشخص کردن نوع قطعات داخلی دستگاه می‌باشد، زیرا ارزش هر دوربین مداربسته به قطعاتی که در آن به کار رفته است، بستگی دارد. در این مرحله بسته به نیاز و تناسب قطعات با یکدیگر، سنسور تصویر و نوع برد و … مشخص خواهد شد.

لازم به ذکر است، به هنگام انتخاب قطعات داخلی دوربین باید به قرار گرفتن تمام قطعات در داخل کیس توجه کرد و بعد از انتخاب قطعات داخلی و خارجی متناسب به دوربین مداربسته، مونتاژ دستگاه آغاز خواهد شد سپس در این مرحله باید سلامت تصویر دریافتی توسط قسمت کیفی تایید شود. بعد از تمام شدن این مرحله باید برند دستگاه چاپ شود و روی بدنه دوربین مداربسته قرار بگیرد تا آماده پردازش و ارسال به خریدار شود.

نکات مهم هنگام خرید دوربین مداربسته

شرکت‌های زیادی وجود دارند که در زمینه تولید دوربین مداربسته فعالیت می‌کنند اما کیفیت و تجهیزات همه آن‌ها به یک شکل نیست. برای انتخاب یک دوربین مداربسته به نکات زیر توجه نمایید:

·         دارای مجوز‌های مجموعه وزارت صمت، اتحادیه، پروانه کسب و… باشد.

·         بررسی نمونه محصولاتی که در آن شرکت تولید شده است.

·         توجه به قطعات و امکانات به کار رفته در دوربین مداربسته

·         بررسی مواد اولیه برای ساخت دوربین مدار بسته

مزایای استفاده از دوربین مداربسته

مزایای استفاده از دوربین مداربسته

دوربین مداربسته نزد مردم بسیار محبوب می‌باشد، زیرا امنیت را در هر مکانی فراهم می‌سازد. دوربین مداربسته می‌تواند تضمین کامل، برای جلوگیری از سرقت در خانه‌ها و نظارت بر رفتار کارکنان باشد. از مزایای دوربین مداربسته می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.      اقتصادی

سیستم‌های امنیتی با وجود قابلیت‌هایی که دارند، ارزان می‌باشند. به جای استخدام نیرو جهت نظارت بر محل زندگی یا محل کسب و کار، کاربر می‌تواند یک کارمند امنیتی یا همان دوربین مداربسته را استخدام کند تا به صورت شبانه روز و در هر شرایطی بر تمام محیط نظارت داشته باشد. با نصب دوربین مداربسته هزینه‌های نیروی انسانی کاهش می‌یابد و همچنین فقط نیاز به یک بار نصب دارد و بسیار مقرون به صرفه می‌باشد.

2.      اثربخشی

دوربین مداربسته می‌تواند تاثیر زیادی بر نظارت عمومی و نظارت خصوصی داشته باشد. نصب دوربین مداربسته در کاهش میزان جرم، بسیار موثر است. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط دفترخانه بریتانیا، مناطقی که دارای سیستم امنیتی بوده‌اند به دلیل نظارت میزان جرم کاهش یافته است. دزدی در خانه‌های دارای دوربین مداربسته بسیار کمتر از خانه‌های بدون سیستم امنیتی می‌باشد و این سیستم‌های امنیتی برای اهداف امنیتی بسیار موثر هستند.

3.      انعطاف پذیری

با پیشرفت تکنولوژی فیلم‌های دوربین مداربسته در بسیاری از فرمت‌ها قابل دسترسی و مشاهده می‌باشند. دوربین‌های مداربسته می‌توانند از طریق اینترنت به صورت آنلاین در محیط نظارت داشته باشند با پیشرفت فناوری امکان نظارت بر دوربین‌ها از طریق تلفن همراه نیز وجود دارد و این یک از انعطاف‌پذیری واقعی است.

سخن پایانی

دوربین‌های مدار بسته با ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی که دارند بهترین سیستم امنیتی برای منازل شما هستند. اگر نگران امنیت محل زندگی خود یا محل کار خود هستید، از نصب دوربین مداربسته غافل نشوید. دوربین‌های مداربسته از قطعات بسیار مرغوبی ساخته شده‌اند که می‌توانند نیازهای شما را برطرف کنند. از این‌که تا پایان این مقاله همراه ما بودید سپاس‌گزاریم.

منبع: پرند سیستم