جمهوری خواهان مدعی پیشرفت در مذاکرات با کاخ سفید بر سر سقف بدهی هستند

خبر

کاخ سفید و جمهوری خواهان کنگره در حال رقابت برای بستن قراردادی برای جلوگیری از نکول بدهی ایالات متحده در روز شنبه بودند، زیرا مذاکرات پرمخاطره بر سر یک پیمان مالی دو حزبی به آخر هفته کشیده شد.

پس از پایان دور مذاکرات آخر شب بدون توافق در روز جمعه، مذاکره کنندگان جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان جمهوری خواه، تلاش دیگری برای حل و فصل اختلافات نهایی خود در روز شنبه انجام دادند.

ما پیشرفت کردیم، امروز صبح به خوبی کار کردیم و اکنون به آن بازگشته ایم. مک کارتی به خبرنگاران گفت: برخی چیزها را باید تمام کنیم. ما باید مطمئن شویم که به یک توافق درست برای مردم آمریکا دست یافته ایم.»

او به این واقعیت اشاره کرد که توافق با بایدن مستلزم سازش‌های سختی است.

«همه دوست نخواهند داشت که پایان توافق چیست. . . از هر دو طرف.» “آیا این همه آن چیزی است که می خواستم؟ خیر، باید از سنا عبور کند و توسط رئیس جمهور امضا شود. اما من کاملاً معتقدم که اگر مردم از سراسر آمریکا بنشینند و به این موضوع نگاه کنند، می گویند: “می دانید چیست؟ این محصول بسیار بهتری است.»

بایدن در عصر جمعه قبل از عزیمت به کمپ دیوید، محل سکونت ریاست جمهوری در مریلند، جایی که آخرین بخش مذاکرات را دنبال می کند، نسبت به مذاکرات ابراز خوش بینی کرد.

اگرچه هر دو طرف در حال ادغام حول توافقی هستند که سقف بدهی را برای دو سال افزایش می‌دهد و هزینه‌های دولت را در همان دوره محدود می‌کند، یکی از افراد آشنا به مذاکرات گفت که خواسته‌های جمهوری‌خواهان برای الحاق الزامات کاری جدید به برنامه‌های ضد فقر همچنان یک نقطه بن‌بست است.

بر اساس آخرین تخمین جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا، کاخ سفید و کنگره تا 5 ژوئن فرصت دارند قانونی را برای افزایش سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری کشور تصویب کنند، در غیر این صورت پول ایالات متحده برای پرداخت تمام صورت حساب های خود تمام می شود. روز جمعه منتشر شد.

اگر توافقی صورت نگیرد، ایالات متحده با بدهی های دولتی خود مواجه خواهد شد که می تواند بازارهای مالی جهانی را متزلزل کند، باعث رکود شدید اقتصادی شود و به اعتبار آمریکا آسیب برساند.

جمهوری خواهان مجلس متعهد شده اند که به قانونگذاران خود حداقل 72 ساعت فرصت دهند تا قبل از رأی گیری، لایحه سقف بدهی را بررسی کنند و پس از آن برای تصویب نهایی در کنگره به سنا منتقل می شود.

رهبران جمهوری خواه و دموکرات هر دو باید تعداد جدایی ها را در صفوف خود محدود کنند تا اطمینان حاصل شود که هر توافقی تایید می شود و تندروها در هر دو حزب احتمالاً سازش در حال ظهور را رد می کنند.

اما بسیاری از قانونگذاران و کاخ سفید احتمالاً این پیمان را برای جلوگیری از یک فروپاشی اقتصادی و مالی بسیار گسترده تر و خودساخته در کمتر از 18 ماه تا انتخابات ریاست جمهوری بعدی ضروری می بینند.

شالاندا یانگ، مدیر بودجه کاخ سفید، و استیو ریچتی، دستیار ارشد بایدن، مذاکرات را به نمایندگی از رئیس جمهور رهبری می کنند، در حالی که پاتریک مک هنری، رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان، و گرت گریوز، قانونگذار لوئیزیانا. ، همین کار را برای مک کارتی انجام داده اند.

سخنران روز شنبه با مک کارتی و گریوز در کاپیتول ایالات متحده جمع شد، اگرچه آنها برای مدت کوتاهی برای خرید غذای مکزیکی Chipotle برای ناهار ترک کردند.