جیمی دایمون از جی پی مورگان ارتباط با جفری اپستین را رد می کند

خبر

جیمی دیمون، مدیر اجرایی جی‌پی مورگان چیس، با سوگند تأیید کرد که هرگز جفری اپستین مشتری سابق بانک را ملاقات نکرده است، و همچنین در تصمیمات داخلی برای حفظ این سرمایه‌دار فقید پس از ایجاد نگرانی‌ها در مورد جنایات جنسی وی، دخالت نداشته است.

در طی شهادت سوگند یاد شده در روز جمعه، «مدیرعامل ما بارها تأیید کرد که هرگز با [Epstein]بانک در بیانیه‌ای اعلام کرد، هرگز به او ایمیلی ارسال نکرد، به خاطر نمی‌آورد که در مورد حساب‌هایش در داخل صحبت کرده باشد، و در هیچ تصمیمی درباره حسابش دخالت نداشته است.

میلیون ها و میلیون ها ایمیل و اسناد دیگر در این مورد تهیه شده است و حتی یک مورد نمی تواند بگوید که او نقشی در تصمیم گیری درباره حساب های اپستین داشته است.

این بیانیه پس از آن صادر شد که این مرد 67 ساله به مدت هفت ساعت توسط وکلای یک متهم ناشناس اپشتین و جزایر ویرجین ایالات متحده، جایی که اپستین در آن خانه داشت، به عنوان بخشی از دو پرونده قضایی که در آن جی پی مورگان متهم به سودجویی از قاچاق انسان شده است، صادر شد. ارائه خدمات مالی به مجرم جنسی دیرهنگام در یک دوره 15 ساله.

با این حال، یک وکیل متهم ناشناس، برد ادواردز، بانک را متهم کرد که “یک نقل قول خودپسندانه انتخاب شده به مطبوعات” ارائه کرده است.

به جای اینکه کسی را در مورد آنچه گفته شده یا گفته نشده گمراه کنند، چرا آنها فقط با انتشار کل متن موافقت نمی کنند؟ . . . سپس جهان می‌تواند نظر آنها را در چارچوب قرار دهد و خودشان تصمیم بگیرند که درباره شهادت آقای دیمون در کل چه فکر می‌کنند.» ادواردز افزود.

جی پی مورگان بعداً توضیح داد که دیمون صرفاً «بعد از رسالت خود مجدداً تأیید کرده است» که اپشتین را نمی‌شناسد.

برکناری دیمون، یکی از قدرتمندترین چهره‌های وال استریت، یکی از بزرگترین لحظات تا به امروز در پرونده‌های حقوقی مربوط به اپشتین است که سال گذشته تشکیل شد، که نور نامطلوب بر فرآیندهای انطباق داخلی JPMorgan تابیده و مدیران کلیدی را شرمنده کرده است.

در حالی که شواهد جمع‌آوری‌شده در چند ماه گذشته نشان می‌داد که چندین مدیر ارشد در بانک در بحث درباره جنایات اپستین درگیر بودند، یک مرجع در ایمیلی به دیمون وجود داشت که احتمالاً نیاز به بررسی حساب‌های مجرم جنسی داشت.

JPMorgan انجام چنین بررسی را رد کرده است.

اوایل روز جمعه، یک قاضی فدرال در نیویورک استدلال های نمایندگان متهم اپشتین را شنید که ادعا می کنند صدها زن باید به طور بالقوه حق دریافت غرامت از بانک را داشته باشند.

سیگرید مک‌کاولی، وکیل جین دو، به دادگاه گفت: «شواهد روشنی در پرونده وجود دارد که بانک از رفتار اپستین اطلاع داشت. . . از اوایل دهه 2000 شروع شد» و استدلال کرد که جنایات او باعث شد JPMorgan، که اپستین از سال 1998 تا 2013 مشتری داشت، «چشم ببندد».

وکلای JPMorgan استدلال کردند که قربانیان ادعایی “تجارب بسیار متفاوت” داشتند و بنابراین نباید به عنوان یک گروه واحد شکایت کنند. این شرکت مسئولیت را رد کرده و از جس استالی، مدیر اجرایی سابق خود، که او را به گمراه کردن بانک در مورد اقدامات اپستین متهم می کند، شکایت کرده است.

استالی ادعاهای بانک را به چالش کشیده است.

قاضی جد راکف گفت که او در مورد درخواست تایید این پرونده به عنوان یک دعوای دسته جمعی تا 20 ژوئن تصمیم خواهد گرفت.