درخواست کتاب

خبر

مقام اول در طرح هزار و 400 کتاب تابستانی در دو شاخص پرفروش استانها ، بر اساس میزان فروش و تعداد کتابهای فروخته شده پس از چهار روز از این طرح ، هنوز در دست کتابفروشی های استان تهران است.
پیشرو تهران در تابستان کتاب / مردم تهران چند کتاب خریدند؟
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (درخواست کتاب) ، طرح تابستانی 1400 کتابی با فروش 270 هزار و 64 نسخه کتاب به ارزش 15 میلیارد و 767 میلیون و 709 هزار و 47 جلد وارد پنجمین روز خود شد. در این مدت ، از 974 کتابفروشی عضو ، 926 کتابفروشی کتاب فروختند.

مطالعات نشان می دهد که در سه روز آخر طرح کتابهای تابستانی 1400 ، برخی آمارها تغییر کرده است. ورود فروشگاه کتاب کتاب در بندرعباس به مسابقه و قرار گرفتن در جایگاه ششم “پرفروش ترین کتابفروشی ها درخواست کتاب از نظر تعداد کتاب” نمونه ای از این تغییر است.

دنیای کتاب کوم مانند روزهای گذشته اول شد ، اما کتابفروشی جهرم از فرازمند رشت با یک پله مقام دوم را از آن خود کرد. کتابفروشی دیگر استان قم ، جم ، در رتبه پنجم قرار دارد. پاتوق کتاب اراک ، پاتوق کتاب شیراز ، پردیس کتاب اصفهان و شهر کتاب مشهد چهار کتابفروشی دیگر این فهرست درخواست کتاب برای کتابخانه هستند.

شاخص استان های پرفروش بر اساس تعداد کتاب ها نیز تداوم موقعیت پیشرو استان تهران را نشان می دهد. 162 کتابفروشی در استان تهران در آن مدت بیش از 42000 نسخه فروش داشته است. خراسان رضوی ، اصفهان ، کوم و فارس با اختلاف در رده های بعدی قرار دارند.

همانند روزهای گذشته ، پنج کتابفروشی دیگر این شاخص آماری مربوط به استانهای گیلان درخواست کتاب ، آذربایجان شرقی ، خوزستان ، مازندران و کردستان است که آخرین ردیف این بخش را با تفاوتهای جزئی تشکیل دادند.

با فروش بیش از دو میلیارد تن ، 162 کتابفروشی ، اعضای طرح ، مانند روزهای گذشته دارای رتبه اول “استان های پرفروش بر اساس میزان فروش” هستند.

استان اصفهان با 93 کتابفروشی و فروش بالای 1 میلیارد و 900 میلیون تن درخواست کتاب رایگان در رتبه دوم قرار دارد و فاصله کمی با خراسان رضوی دارد.

رتبه سوم با تفاوت چشمگیر و فروش بالای یک میلیارد و 164 میلیون به استان کوم با 83 کتابفروشی اختصاص دارد. فارس ، کردستان ، آذربایجان شرقی ، گیلان ، مازندران و خوزستان در رتبه های بعدی این شاخص قرار دارند.

به گفته معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و جهت گیری اسلامی آذربایجان غربی ، از ابتدای طرح تابستانه کتاب 1400 ، کتابهایی به ارزش بیش از دو میلیارد ریال در 24 کتابفروشی استان در استان به فروش رسیده است.
فروش بیش از 200 میلیون تومان از کتاب تابستان در آذربایجان غربی
رسول بابراده ، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ اسلامی و دولت استان آذربایجان غربی در مصاحبه با خبرنگار آژانس کتاب ایران (درخواست کتاب) در آذربایجان غربی گفت: ضررها باید به اندازه جبران شود. ممکن است ، و این فرصتی عالی برای ماندن در خانه و خواندن کتاب و افزایش آگاهی است.

این مقام مسئول افزود: از زمان آغاز طرح تابستانی کتاب 1400 در این استان ،درخواست کتاب رایگان بیش از دو میلیارد ریال کتاب از طریق 24 کتابفروشی موجود که در این پروژه در استان عضویت دارند به فروش رسیده است که در این شرایط رقم قابل قبولی است. به ”

وی گفت: از این تعداد ، 8 کتابفروشی از مرکز استان و 16 کتابفروشی از شهرهای استان آذربایجان غربی است. ، گازینگ ، دانش ، محمد رسول الله ، منگ ، خانه دوست و زارع از جمله کتابفروشی هایی هستند که اعضای این پروژه هستند

این مقام مسئول گفت: کتابهای عمومی ، تحصیلی و کودک و نوجوان در طرح گنجانده شده است ، اما کتابهای درسی ، کمک آموزشی ، افست ، بدون شماره شابک ، با شابک نادرست و کتابهایی که در پایگاه داده خانه کتاب و ادبیات کشور ثبت نشده است. ایران شامل این طرح نمی شود.

وی در پایان صحبت های خود گفت که امکان خرید غیرحضوری در شرایط فعلی ، کمک به نقدینگی کتابفروشی ها ، افزایش بازدید از کتابفروشی ها ، تشویق مردم به مطالعه و بازدید از کتابفروشی ها درخواست کتاب رایگان ، کمک به فروشندگان کتابخانه ها برای خروج وجود دارد. رکود بازار درخواست کتاب برای کتابخانه، برای ایجاد انگیزه در مردم و دوستداران کتاب با این کتاب از مزایای اجرای پروژه های فصلی ، انتشار و رهایی از بیکاری و مشکلات ناشی از بیماری عروق کرونر قلب نام برد.