دویچه بانک خرید بی موقع اوراق قرضه رئیس منابع انسانی را بررسی می کند

خبر

به گفته افراد آشنا، دویچه بانک در حال بررسی خرید اوراق قرضه توسط رئیس منابع انسانی جهانی خود است که به نظر می‌رسد قوانین وام دهنده را که برای جلوگیری از تجارت داخلی طراحی شده است، نقض کرده است.

مایکل ایلگنر، بازیکن سابق واترپلو حرفه ای که در سال 2020 به بانک ملحق شد، طبق یک افشای نظارتی، در 18 آوریل 201000 یورو اوراق قرضه دویچه خرید، درست بیش از یک هفته قبل از اینکه وام دهنده نتایج سه ماهه اول خود را منتشر کند.

قوانین انطباق داخلی بانک کارمندان را از خرید اوراق بهادار خود دویچه در هشت هفته قبل از انتشار نتایج سه ماهه آن منع می کند. قوانین آن سخت‌تر از قانون آلمان است که کارمندان را از انجام چنین خریدهایی به مدت 30 روز قبل از انتشار نتایج نیم‌سال و سالانه منع می‌کند.

پیش از انتشار نتایج سه ماهه خود، دویچه کارمندان را در مورد به اصطلاح “دوره تعطیل” که طی آن تجارت اوراق بهادار بانک ممنوع است، اطلاع می دهد. برای سه ماهه اول، این دوره از 5 مارس تا 27 آوریل، روز انتشار درآمد، ادامه داشت.

طبق پرونده تنظیمی، ایلگنر یک اوراق قرضه دویچه بانک با سررسید دو ساله خریداری کرد که در 18 آوریل منتشر شد و دارای کوپن 3 درصدی است.

دویچه بانک در بیانیه‌ای اعلام کرد که «سیاست‌ها و کنترل‌های متمایزی بر معاملات اوراق بهادار شخصی کارکنان خود دارد». وی افزود که «صرف نظر از سلسله مراتب، ما این اصول را بسیار جدی می‌گیریم، همچنین در این مورد. ما به طور کلی در حال بررسی این موضوع هستیم. اگر و تا حدی که شایسته باشد، عواقب مناسبی خواهیم داشت.»

ایلگنر از اظهار نظر از طریق سخنگوی یک بانک خودداری کرد. خرید اوراق قرضه مدیر اجرایی اولین بار در روز جمعه توسط Finanz-Szene، یک خبرنامه بانکی آلمانی گزارش شد.

یکی از افراد آشنا به این موضوع گفت که هیچ مدرکی دال بر اینکه ایلگنر در هنگام خرید اوراق قرضه با نیت بد عمل کرده یا به دنبال سوء استفاده از اطلاعات داخلی بوده باشد وجود ندارد.

ایلگنر از Deutsche Sporthilfe، یک موسسه خیریه که از ورزشکاران آلمانی حمایت می کند، به دویچه پیوست. در زمان انتصاب ایلگنر انتظار می رفت که پس از دریافت تاییدیه نظارتی به هیئت اجرایی بانک بپیوندد.

اما در تغییر مدیریتی که بانک در کنار نتایج فصلی این هفته اعلام کرد، ترفیع نگرفت. منابع انسانی به جای گزارش مستقیم به Sewing، به ربکا شورت، مدیر عامل جدید دویچه گزارش خواهند داد.

خرید Ilgner سوالاتی را در مورد توجه مدیران ارشد دویچه به قوانین انطباق داخلی آن تجدید می کند.

سال گذشته، این بانک به دلیل استفاده گسترده از واتس اپ و سایر سرورهای ارتباطی تایید نشده ۲۰۰ میلیون دلار جریمه شد. پس از تحقیقات مقامات آمریکایی، اعضای هیئت اجرایی موافقت کردند که 75000 یورو از پاداش خود را حذف کنند.

هیئت نظارت بانک سال گذشته به دلیل پیشرفت کندی که در بهبود کنترل‌های داخلی داشته‌اند، پاداشی را برای همه اعضای هیئت اجرایی کاهش داد.