راه اندازی PlayStation 5 در انگلیس به هرج و مرج تبدیل می شود

خبر

انتظار بیشترین انتظار برای عرضه کنسول انگلیس در سالهای گذشته روز پنجشنبه به هرج و مرج و سختی کشیده شد زیرا خرده فروشان تقریباً بلافاصله کنسول های پلی استیشن 5 را به فروش رساندند و باعث شد بازی بازان در شبکه های اجتماعی غرق شوند یا قیمت های تورم را در eBay بپردازند.

“من و دوست پسرم از 7.30 بیدار هستیم. ما Very ، Currys ، John Lewis ، Game ، Littlewoods و Amazon را امتحان کردیم و با همه شکست خوردیم ، “گفت مگان ناگل ، ساکن شمال لندن.

خانم ناگل گفت که این مورد یا ظاهر نشده است ، یا بلافاصله در وب سایت های چندین خرده فروش از جمله آمازون و بسیار به عنوان “موجودی” موجود توصیف شده است.

“به طور کلی ، احساس می کنم تهیه بلیط طلای ویلی وونکا آسان تر است.”

کاری ، بخشی از گروه Carphone Dixons ، قرار بود فروش PS5 را از ساعت 9 صبح آغاز کند ، اما عرضه آن را به 11:00 برمی گرداند. تا نیمه روز ، آن شکست را پذیرفت و بعداً تأیید کرد که تمام سهام موجود خود فروخته شده است اما گفته است “فرصت های دیگری برای پیش از کریسمس وجود دارد”.

Argos ، یکی دیگر از فروشندگان بزرگ لوازم الکترونیکی مصرفی ، در بیانیه ای گفت که ماه گذشته پیش فروش آن در وب سایت آن به صورت مستقیم آغاز شده و به فروش رسیده است. “ما از هرگونه ناامیدی که ممکن است ایجاد کند متاسفیم و مشتریان را تشویق می کنیم که به طور منظم برای به روزرسانی سهام بیشتر دوباره بررسی کنند.”

جان لوئیس گفت که سهام زیادی دریافت کرده است “اما همانطور که پیش بینی می شد ، کنسول PS5 با تعداد بسیار زیادی مشتری که به دنبال خرید آن هستند ، بسیار محبوب بوده و به سرعت به فروش رسید”.

گیم ، بخشی از امپراتوری خرده فروشی مایک اشلی Frasers ، در ابتدا سفارشات PS5 را برای تحویل در ماه دسامبر قبول می کرد. اما انبارش هم تمام شد.

عمارجیت اوپال ، از وست برومویچ در غرب میدلندز ، گفت که او ساعت ها به آزمایش چندین سایت پرداخته و “چیزی جز سقوط” را تجربه نکرده است.

“حالا من فقط بیش از دو ساعت در هدر رفته ام [virtual] فقط در صف بازی است تا همه به فروش برسد. “

کیتی کوزینز ، تحلیلگر بازی در Shore Capital ، گفت که با توجه به اینکه هفت سال از فروش PS4 گذشته بود ، این “همیشه فروش” بود.

وی افزود: “تأثیر کووید نیز وجود دارد.” “بسیاری از افراد در حین قفل کردن ، بازی را دوباره کشف کرده اند.”

با توجه به اثرات مخرب Covid-19 بر ظرفیت تولید آسیایی ، سونی امسال در مورد احتمال دسترسی به آن با سوالاتی روبرو شد. راه اندازی PS5 یک رویداد بزرگ برای این شرکت است که از جمله اقدامات مهم بازاریابی می توان به روشن کردن یک مکان مقدس در توکیو با رنگ های PlayStation و تغییر آرم های زیرزمینی لندن در ایستگاه سیرک آکسفورد مقابل فروشگاه گل سرسبد مایکروسافت اشاره کرد.

این شرکت از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

خانم کوزینز اضافه کرد که کنسول های Microsoft Xbox X و S که بیش از یک هفته پیش منتشر شد نیز به سرعت فروخته شد ، اما توجه رسانه ها را کمتر جلب کرد – احتمالاً به این دلیل که محصول سونی با یک بازی محبوب Spiderman روانه بازار شده بود.

موفقیت درازمدت هر دو سیستم نه تنها با فروش کنسول بلکه با توجه به اینکه چه تعداد گیمر برای ثبت نام در بسته های اشتراک قضاوت می کنند.

بسیاری از کسانی که کنسول های PS5 دریافت کرده اند به سرعت آنها را در eBay و سایر سیستم عامل ها با قیمت های تورم جلب کرده و بازار آماده ای را پیدا کردند – بعد از ظهر پنجشنبه نسخه دیسک 449 پوند به طور معمول 800 پوند یا بیشتر با نسخه دیجیتال 600 پوند به فروش می رسید .

ای بی گفت که کاربران آن “عموماً آزاد هستند که کالاهای غیر ضروری را با قیمتی که می خواهند لیست کنند” اما فروشندگان ارائه دهنده کالاهای اساسی “ممکن است تلاش نکنند که بی دلیل از افزایش تقاضا یا کاهش عرضه استفاده کنند.